Mest bestilt
Döner
Döner brød med fyld af valgfri protein, salat, tomat, agurk, rødløg, marineret rødkål, hvidkål, thousand island dressing og tzatziki.
109,00 kr.
Döner Menu
Serveres med pommes frites og valgfri dåsesodavand.
139,00 kr.
Box
Valgfri protein, pommes frites, salat, tomat, agurk, rødløg, marineret rødkål, hvidkål og dressing.
79,00 kr.
Durum
Fladbrød med fyld af valgfri protein, salat, tomat, agurk, rødløg, marineret rødkål, hvidkål, thousand island dressing og tzatziki.
99,00 kr.
Pommes Frites
39,00 kr.
Byg selv sandwich (30 cm)
Byg selv sandwich.
104,00 kr.
Chili Cheese Tops
39,00 kr.
XL Menu (Valgfri 30 cm)
Valgfri sandwich serveres med pommes frites, valgfri cookie samt én 0,5 l valgfri sodavand.
144,00 kr.

Dönerteller
Dönerkebab, pommes frites, salat tomat, agurk, løg, majs, oliven og dressing.
139,00 kr.
Durumrulle menu
Serveres med pommes frites og en valgfri dåsesodavand.
139,00 kr.
Meat lover (30 cm)
Med 3 valgfrie slags kød, bacon og dobbelt ost.
144,00 kr.
Coca-Cola 1,5 l
42,00 kr.

XL Menu (Valgfri 30 cm)
Valgfri sandwich serveres med pommes frites, valgfri cookie samt én 0,5 l valgfri sodavand.
144,00 kr.

Classic Menu (Valgfri 15 cm)
Valgfri sandwich serveres med pommes frites, valgfri cookie samt én 0,33 l sodavand.
114,00 kr.

The Classic One Menu
Den Klassiske - 200 g grillet Sashi-oksekød, Buffalo-brød, cheddar, bacon, salat, tomat, syltede agurker, løg & amerikansk burgerdressing. Serveres med pommes frites og en valgfri dåsesodavand.
179,00 kr.

The Chicken Velvet Menu
Grilled Chicken, Buffalo Bread, Cheddar, Guarcamole, Salsa, Salad, Tomato, Pickles, Onions & Creme Fraiche Dressing. Serves med pommes frites og en valgfri dåsesodavand.
169,00 kr.

The Lucifer Menu
200 g. Grilled Sashi Beef, Buffalo Bread, Cheddar, Sour Creme, Fried Onions Rings, Bacon, Jalapenos, Salad, Tomato, Pickles, Onions & Chipotle Dressing. Serveres med pommes frites og en valgfri dåsesodavand.
189,00 kr.

The Jalapenôs Popper Joe Menu
200 g. Grilled Sashi Beef, Buffalo Bread, Cheddar, bacon, Jalapenôs Patties, Salad, Tomato, Onions & Sriracha Mayo. Serveres med pommes frites og en valgfri dåsesodavand.
189,00 kr.

Smoked BBQ Menu
200 g. Grilled Sashi Beef, Buffalo Bread, Cheddar, bacon, Salad, Tomato, Fresh Cucumber, Onions & Smoked BBQ. Serveres med pommes frites og en valgfri dåsesodavand.
189,00 kr.

The Next Level Menu
2 x 200 g. Grilled Sashi Beef, Buffalo Bread, Cheddar, bacon, Sour Creme, Salad, Tomato, Fresh Cucumber, Onions & American Burger Dressing. Serveres med pommes frites og en valgfri dåsesodavand.
269,00 kr.

Salatmenu
Serveres med brød og en valgfri dåsesodavand.
94,00 kr.
Döner Menu
Serveres med pommes frites og valgfri dåsesodavand.
139,00 kr.
Döner Veggie Menu
Serveres med pommes frites og valgfri dåsesodavand.
119,00 kr.
Döner Avocado Menu
Serveres med pommes frites og valgfri dåsesodavand.
139,00 kr.
Döner Chili Cheese Menu
Serveres med pommes frites og valgfri dåsesodavand.
139,00 kr.
Durumrulle menu
Serveres med pommes frites og en valgfri dåsesodavand.
139,00 kr.
Sandwiches (30 cm)
V - Vegetarisk
Byg selv sandwich (30 cm)
Byg selv sandwich.
104,00 kr.
Meat lover (30 cm)
Med 3 valgfrie slags kød, bacon og dobbelt ost.
144,00 kr.
Mexican Supreme (30 cm)
Med kylling, nachos, salsa og guacamole.
134,00 kr.
Chicken Teriyaki (30 cm)
Med marineret kylling.
104,00 kr.

Melt (30 cm)
Med kalkunbryst, skinke og bacon.
104,00 kr.
Steak'n'Cheese (30 cm)
Med oksekebab.
104,00 kr.

BBQ Rib (30 cm)
Med barbecuemarineret spareribs.
104,00 kr.

Tuna (30 cm)
Med tunmousse.
104,00 kr.

Turkey (30 cm)
Med kalkunbryst.
104,00 kr.

Ham (30 cm)
Med skinke.
104,00 kr.

Chicken Mexico (30 cm)
Med krydret kylling.
104,00 kr.

Spicy Italien (30 cm)
Med salami og pepperoni.
104,00 kr.

Italian Special (30 cm)
Med salami, pepperoni og skinke.
104,00 kr.

Chicken (30 cm)
Med stegt kyllingebryst.
104,00 kr.
Spydstegt Kyllingekebab
Lækker Spydstegt Kyllingekebab
99,00 kr.
Sandwiches (15 cm)
V - Vegetarisk
Byg selv sandwich (15 cm)
Byg selv sandwich.
74,00 kr.
Chicken Teriyaki (15 cm)
Med marineret kylling.
69,00 kr.

Melt (15 cm)
Med kalkunbryst, skinke og bacon.
55,00 kr.
Steak'n'Cheese (15 cm)
Med oksekebab.
69,00 kr.

BBQ Rib (15 cm)
Med barbecuemarineret spareribs.
69,00 kr.

Tuna (15 cm)
Med tunmousse.
69,00 kr.

Turkey (15 cm)
Med kalkunbryst.
69,00 kr.

Ham (15 cm)
Med skinke.
69,00 kr.

Chicken Mexico (15 cm)
Med krydret kylling.
69,00 kr.

Spicy Italien (15 cm)
Med salami og pepperoni.
69,00 kr.

Italian Special (15 cm)
Med salami, pepperoni og skinke.
69,00 kr.

Chicken (15 cm)
Med stegt kyllingebryst.
69,00 kr.
Spydstegt Kyllingekebab
Lækker Spydstegt Kyllingekebab
69,00 kr.
Durumrulle
Durum
Fladbrød med fyld af valgfri protein, salat, tomat, agurk, rødløg, marineret rødkål, hvidkål, thousand island dressing og tzatziki.
99,00 kr.
Döner
Döner
Döner brød med fyld af valgfri protein, salat, tomat, agurk, rødløg, marineret rødkål, hvidkål, thousand island dressing og tzatziki.
109,00 kr.
Döner Veggie
Döner brød med fyld af grøntsager, salat, tomat, agurk, rødløg, marineret rødkål, hvidkål, thousand island dressing og tzatziki.
89,00 kr.
Döner Chili Cheese
Döner brød med fyld af valgfri protein, jalapeño, ost, salat, tomat, agurk, rødløg, marineret rødkål, hvidkål, thousand island dressing og tzatziki.
119,00 kr.
Döner Avocado
Döner brød med fyld af valgfri protein, avocado, salat, tomat, agurk, rødløg, marineret rødkål, hvidkål, thousand island dressing og tzatziki.
119,00 kr.
Burgers
Burgers fra øverste skuffe med ferskstegte Sashi Bøffer.
200 g. bøf i Buffalo Bread
The Classic One
Den Klassiske - 200 g grillet Sashi-oksekød, Buffalo-brød, cheddar, bacon, salat, tomat, syltede agurker, løg & amerikansk burgerdressing.
148,00 kr.

The Chicken Velvet
Grilled Chicken, Buffalo Bread, Cheddar, Guarcamole, Salsa, Salad, Tomato, Pickles, Onions & Creme Fraiche Dressing.
148,00 kr.

The Lucifer
200 g. Grilled Sashi Beef, Buffalo Bread, Cheddar, Sour Creme, Fried Onions Rings, Bacon, Jalapenos, Salad, Tomato, Pickles, Onions & Chipotle Dressing.
158,00 kr.

The Jalapenôs Popper Joe
200 g. Grilled Sashi Beef, Buffalo Bread, Cheddar, bacon, Jalapenôs Patties, Salad, Tomato, Onions & Sriracha Mayo..
158,00 kr.

Smoked BBQ
200 g. Grilled Sashi Beef, Buffalo Bread, Cheddar, bacon, Salad, Tomato, Fresh Cucumber, Onions & Smoked BBQ.
158,00 kr.

The Next Level
2 x 200 g. Grilled Sashi Beef, Buffalo Bread, Cheddar, bacon, Sour Creme, Salad, Tomato, Fresh Cucumber, Onions & American Burger Dressing.
229,00 kr.

Hovedretter
Wrap med kebab
104,00 kr.
Wrap med kylling
104,00 kr.
Nachos med kylling
Med kylling, salsa og guacamole.
129,00 kr.

Chicken Nuggets Menu
Nuggets (9 stk) med pommes frites og tzatziki.
89,00 kr.

Kians Chicken Mix
3 forskellige slags kylling med dip og stegte kartofler.
119,00 kr.

Nachos
Med salsa og guacamole.
99,00 kr.

Spicy chili nuggets menu (V) (9 stk)
Spicy chili nuggets med pommes frites og tzatziki.
89,00 kr.
Pølsemix af kyllingepølse
89,00 kr.

King Bowl
Serveres med valgfri protein.
119,00 kr.
Dönerteller
Dönerkebab, pommes frites, salat tomat, agurk, løg, majs, oliven og dressing.
139,00 kr.
Box
Valgfri protein, pommes frites, salat, tomat, agurk, rødløg, marineret rødkål, hvidkål og dressing.
79,00 kr.
Platter
V - Vegetarisk
Sandwichplatte (Blandede sandwiches)
15 x 10 cm små blandede kolde sandwiches. Vælg 5 store sandwiches som bliver skåret over i 3 stykker a 10 cm.
449,00 kr.
Tilbehør
V - Vegetarisk
Chili Cheese Tops
39,00 kr.
Nuggets
39,00 kr.
Spicy chili nuggets
39,00 kr.
Pommes Frites
39,00 kr.
Dyppelse
Ketchup
6,00 kr.

Remoulade
6,00 kr.

Pommes frites sauce
6,00 kr.

Chili mayo
6,00 kr.

Mayonnaise
6,00 kr.
Safran
6,00 kr.
Thousand Island
6,00 kr.
Chili
10,00 kr.
Tzatziki
10,00 kr.
Chili Cheese
10,00 kr.
Avocado
10,00 kr.
Desserter
Cookie - Hvid chokolade
12,00 kr.

Cookie - Chocolate chunk
12,00 kr.

Double Chocolate Cookie
12,00 kr.

Cookie (3 stk)
Chocolate chunk, hvid chokolade eller double chocolate cookie.
0,00 kr.

Cookie (12 stk)
Blandet chocolate chunk, hvid chokolade og double chocolate cookie.
84,00 kr.

Big choclate muffin
Blandet chocolate chunk, hvid chokolade og double chocolate cookie (36 stk)
35,00 kr.

Cremissimo Jordbær
69,00 kr.(825 ml og 83,64 kr. / l)
Cremissimo Hasselnød
69,00 kr.(825 ml og 83,64 kr. / l)
Cremissimo Chokolade
69,00 kr.(825 ml og 83,64 kr. / l)
Stracciatella
69,00 kr.
Banana Split
Delt frisk banan men vanilje is, chokolade sovs, Snittede hasselnødder og vaffel.
59,00 kr.
Ice cream bowl
Vanilje is, chokolade sovs, Snittede hasselnødder og vaffel.
49,00 kr.
Vand
Kildevand 0,5 l
25,00 kr.

Sodavand
Coca-Cola 1,5 l
42,00 kr.

Coca-Cola Zero 1,5 l
42,00 kr.

Sprite 1,5 l
42,00 kr.

Fanta 1,5 l
42,00 kr.

Pepsi Max 1,5 L
42,00 kr.

Gazoz Original 0,25 l
21,00 kr.

Gazoz 0,5 l
31,00 kr.
Fanta 0,33 l
21,00 kr.
Coca-Cola 0,33 l
21,00 kr.
Coca-Cola Zero 0,33 l
21,00 kr.
Faxe Kondi 0,33 l
21,00 kr.
Faxe Kondi Orange 0,33 l
21,00 kr.
Fresh 0,33 l
25,00 kr.

Juice
Capri Sonne Orange
12,00 kr.

Capri Sonne Monster Alarm
10,00 kr.

Smoothies
Smoothie Jordbær & Banan
59,00 kr.

Smoothie Hindbær-banan & Jordbær
59,00 kr.
Smoothie Ananas & Jordbær
59,00 kr.
Smoothie Blåbær & Brombær
59,00 kr.

Energidrikke
Red Bull 0,25 l
26,00 kr.

Monster Juiced Khaotic 0,5 l
31,00 kr.

Monster Ultra Gold 0,5 l
31,00 kr.

Monster Energy 0,5 l
31,00 kr.
Monster Ultra 0,5 l
31,00 kr.
Mælkedrikke
Ayran 0,25 l
21,00 kr.

Iste
Aqua D'or Fersken Ice Tea 0,5 l
27,00 kr.

Ice Coffee
Ice Coffe
Vælg din yndlings Ice Coffe variant.
49,00 kr.(400 ml og 122,50 kr. / l)
Kaffe
Kaffe
29,00 kr.(400 ml og 72,50 kr. / l)
Cafe Latte
49,00 kr.(400 ml og 122,50 kr. / l)
Cappucino
39,00 kr.(400 ml og 97,50 kr. / l)
Macchiato
39,00 kr.(400 ml og 97,50 kr. / l)
Varm Kakao
49,00 kr.(400 ml og 122,50 kr. / l)
Alkohol
Carlsberg Nordic 0% 0,33 l
31,00 kr.

Breezer Orange 4% 0,25 l
36,00 kr.

Breezer Pineapple 4% 0,25 l
36,00 kr.(4% vol)

Breezer Orange 4% 0,25 l
24 stk.
523,00 kr.(4% vol)

Breezer Pineapple 4% 0,25 l
24 stk.
523,00 kr.(4% vol)

