Kebab Box

Laaja valikoima herkullisia pizzoja ja kebabeita

This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?

Most ordered

Kebab ranskalaisilla

Kebablihaa ja ranskalaisia sekä salaattia, tomaattia, kurkkua, suolakurkkua ja punasipulia.

€14.00

Fantasia 2 täytettä

Valitsemasi 2 täytettä.

€13.50

Jumbo rullakebab (50 cm)

Uunituore leipä ja runsaasti kebablihaa, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€24.00

Americana

Kalkkunasuikaleita, ananasta ja aurajuustoa.

€11.90€14.00

Coca-Cola Zero 1,5l

pullo

€6.50

Jumbo kebab ranskalaisilla

Tupla kebabliha ja tupla ranskalaiset, ilman salaattia.

€17.00

Special kebab

Kebablihaa, ranskalaisia ja riisiä sekä salaattia, tomaattia, kurkkua, suolakurkkua ja punasipulia.

€15.50

Kebab riisillä

Kebablihaa ja riisiä sekä salaattia, tomaattia, kurkkua, suolakurkkua ja punasipulia.

€14.00

Beefpizza

kebablihaa, kanaa, salamia, pepperonia, kalkkunasuikaleita ja pekonia.

€16.00

Quattro formage

Pizza juustolla, fetalla, mozzarellalla ja aurajuustolla.

€12.75€15.00

Kebab pizza

Kebablihaa, sipulia, fetaa, tomaattia ja aurajuustoa.

€15.00

Pizzat

Kaikki pizzat sisältävät tomaattikastikeen ja juuston.

Margareta

Tomaattia ja juustoa.

€13.50

Bolognese

Jauheliha

€11.48€13.50

Americana

Kalkkunasuikaleita, ananasta ja aurajuustoa.

€11.90€14.00

Popular

Romeo

Salamia, kalkkunasuikaleita, katkarapuja ja aurajuustoa.

€14.50

Kebab pizza

Kebablihaa, sipulia, fetaa, tomaattia ja aurajuustoa.

€15.00

Vegetariana

Herkkusientä, paprikaa, oliivia, sipulia ja tomaattia.

€14.00

Quattro formage

Pizza juustolla, fetalla, mozzarellalla ja aurajuustolla.

€12.75€15.00

Turunpizza

kebablihalla, jauhelihalla, kalkkunasuikaleilla ja salamilla.

€14.50

Beefpizza

kebablihaa, kanaa, salamia, pepperonia, kalkkunasuikaleita ja pekonia.

€16.00

Mexicana

ananaksella, pepperonilla, jauhelihalla ja jalapenolla.

€14.50

Roaya pizza

kebabilla, kanalla, fetalla ja majoneesilla.

€14.00

Romans Pizza

Mozzarella, rukola, aurajuusto, tomaatti,

€14.50

Frutti Di Mare

Tonnikala, simpukka, katkarapu

€14.00

House Special

Kebabliha, herkkusieni, sipuli, tuplajuusto, pepperoni

€14.50

Julia

Ananas, salami, katkarapu, aurajuusto

€14.50

Napolitana

Jauheliha, sipuli, aurajuusto, salami

€14.50

Chicken Pizza

Kana, ananas, aurajuusto

€14.00

Quattro stageoni

Kalkkunasuikale, herkkusieni, katkarapu, tonnikala

€14.50

KANA BBQ PIZZA

Kana, feta, paprika, sipuli, bbq

€15.00

Fantasia 2 täytettä

Valitsemasi 2 täytettä.

€13.50

Popular

Fantasia 3 täytettä

€14.50

Fantasia 4 täytettä

€15.00

Rullakebabit

Kaikkiin rullakebabeihin sisältyy salaati, tomaatti, kurkku, turkinpippuri, sipuli, kastike ja majoneesi.

Rullakebab

Uunituore leipä, kebabliha Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€14.00

Juustorullakebab

Uunituore leipä, kebabliha, juusto, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€14.50

Aurajuusto rullakebab

Uunituore leipä, kebabliha, aurajuusto, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€14.50

Fetajuusto rullakebab

Uunituore leipä, kebabliha, fetajuusto Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€14.50

Cheddarjuusto rullakebab

Uunituore leipä, kebabliha, cheddarjuusto, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€14.50

Jumbo rullakebab (50 cm)

Uunituore leipä ja runsaasti kebablihaa, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€24.00

Popular

Special rullakebab

Uunituore leipä, kebabliha, aurajuusto, feta, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€15.50

Mexican rullakebab

Uunituore leipä, kebabliha, pepperoni, jalapeno, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€16.00

Quattroformage rulla

Kebab, mozzarella , feta, aurajuusto, edamjuusto, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€16.50

Perhepizzat

Kaikki pizzat sisältävät tomaattikastikeen ja juuston.

Margareta Perhepizza

Tomaatti, juusto

€22.00

Bolognese Perhepizza

Jauheliha

€22.00

American Perhepizza

Kinkku, ananas, aurajuusto

€23.00

Romeo Perhepizza

Salami, kalkunasuikalle, katkarapu, aurajuusto

€24.00

Kebab Perhepizza

Kebabliha, sipuli, feta, tomaatti, aurajuusto

€25.00

Vegetariana Perhepizza

Herkkusieni, paprika, oliivi, sipuli, tomaatti

€25.00

Quatroformage Perhepizza

Mozzarella , feta, aurajuusto, pizzajuusto

€25.00

House Special Perhepizza

Kebabliha, herkkusieni, sipuli, tuplajuusto, pepperoni

€26.00

Julia Perhepizza

Ananas, salami, katkarapu, aurajuusto

€25.00

Napolitana Perhepizza

Jauheliha,salami,sipuli, aurajuusto

€25.00

Chicken Perhepizza

Kana, ananas, aurajuusto

€24.00

Quattro stageoni Perhepizza

Kalkkunasuikale, herkkusieni, katkarapu,tonnikala

€25.00

Kana bbq Perhepizza

Kana, paprika, sipuli, pekoni,BBQ kastike

€25.00

Turun Perhepizza

Kebabliha, jauheliha, kalkkunasuikale, salami

€25.00

Roaya Perhepizza

Kebabliha, kana, feta, majonessi

€24.00

Mexicana Perhepizza

Jauheliha, pepperoni, ananas, jalopeno

€25.00

Beef Perhepizza

Kebab,kana,salami,pepperoni,pekoni ,kalkkunasuikale

€26.00

Romans Perhepizza

Mozzarella, Ruokola, aurajuusto, tomaatti

€24.00

Frutti Di Mare Perhepizza

Tonnikala, simpukka, katkarapu

€24.00

Fantasia 3 täytettä Perhepizza

€24.00

Fantasia 4 täytettä Perhepizza

€25.00

Fantasia 2 täytettä Perhepizza

€23.00

Kebabannokset

Kaikkiin kebabannoksiin sisältyy salaatti, tomaatti, kurkku, turkinpippuri, sipuli, kastike ja majoneesi.

Pitakebab

Pitaleipä kebablihalla, salaatilla, tomaatilla, kurkulla, suolakurkuilla ja punasipulilla.

€12.00

Kebab ranskalaisilla

Kebablihaa ja ranskalaisia sekä salaattia, tomaattia, kurkkua, suolakurkkua ja punasipulia.

€14.00

Popular

Kebab riisillä

Kebablihaa ja riisiä sekä salaattia, tomaattia, kurkkua, suolakurkkua ja punasipulia.

€14.00

Kebab iskender

Kebablihaa, jugurttia, tuoreleipäkuutioita sekä salaattia, tomaattia, kurkkua, suolakurkkua ja punasipulia.

€14.50

Kebab lohkoperunoilla

Kebablihaa ja lohkoperunoita sekä salaattia, tomaattia, kurkkua, suolakurkkua ja punasipulia.

€14.00

Kebab ristikkoperunoilla

Kebablihaa ja ristikkoperunaa, salaattia, tomaattia, kurkkua, suolakurkkua ja punasipulia.

€15.50

Kebab salaatilla

Kebablihaa, fetaa, ananasta ja oliiveja salaatin, tomaatin, kurkun, suolakurkun ja punasipulin kanssa.

€15.00

Special kebab

Kebablihaa, ranskalaisia ja riisiä sekä salaattia, tomaattia, kurkkua, suolakurkkua ja punasipulia.

€15.50

Jumbo kebab ranskalaisilla

Tupla kebabliha ja tupla ranskalaiset, ilman salaattia.

€17.00

Kana Shawarma

Kaikkiin kana-annoksiin sisältyy salaatti, tomaatti, kurkku, turkinpippuri, sipuli, kastike ja currymajoneesi.

Pitakana

Kana shawerma, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€13.00

Kana riisillä

Kana shawerma, Riisi,Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€14.00

Kana ranskalaisilla

Kana shawerma,Ranska, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€14.00

Kana lohkoperunoilla

Kana shawerma, lohkoperunat,Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€14.50

Kanarulla

Kana shawerma, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€14.50

Aurajuusto kanarulla

Kana shawerma, Aurajuusto,Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€15.50

Juusto kanarulla

Kana shawerma, juusto,Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€15.50

Fetajuusto kanarulla

Kana shawerma,Feta, Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€15.50

Cheddaruusto kanarulla

Kana shawerma, Cheddar,Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€15.50

Special kanarulla

Kana shawerma, feta,aurajuusto ,Salaatti, tomaatti, kurkku, suolakurkku, punasipuli

€16.00

Lisukkeet

Jalapeno popers

5 kpl. + Yksi dippi. Majonessi

€8.00

Kana nugetit

10 kpl. + Kaksi dippia. Majonessi

€9.00

Sipulirenkaat

10 kpl. + Kaksi dippia. Majonessi

€8.50

Ranskalaiset

+ kaksi dippi. Majonessi

€7.50

Mozzarellatikut

5 kpl. + Yksi dippi. Majonessi

€8.00

Falafelit

Kaikkiin falafel annoksiin sisältyy jugurtti, salaatti, tomaatti, kurkku, sipuli, turkinpippuri, kastike ja majoneesi.

Pita falafel

€12.00

Falafel riisillä

€13.50

Falafel ranskalaisilla

€13.50

Falafel lohkoperunoilla

€13.50

Falafelrulla

€14.50

Falafel ristikkoperuna

€15.50

Salaatit

Kaikkiin salaatteihin sisältyy salaatti, tomaatti, kurkku, sipuli ja majoneesi.

Tonnikalasalaatti

Tonnikala,Ananas, Oliivi, kurkku, tomaatti, sipuli, suolakurkku, feta

€14.50

Kreikkalainen salaatti

Fetajuusto, kalamataOliivi, punasipuli, paprika, tomaatti, kurkku, oregano, oliiviöljy

€14.50

Katkarapusalaatti

Katkarapu, Ananas, Oliivi, kurkku, tomaatti, sipuli, suolakurkku, feta

€14.50

Broilerisalaatti

Broilerisuikkale, Ananas, Oliivi, kurkku, tomaatti, sipuli, suolakurkku, feta

€14.50

Hot wings

Valittavissa mieto tai tulinen Siipiveikkojen kastike. Ateriamahdollisuus sisältää juoman sekä valitsemasi lisukkeen.

Hot wings 10 kpl

Kaksi dippia. Hot tai midium

€12.00

Hot wings 15 kpl

Kaksi dippia. Hot tai midium

€14.00

Hot wings 20 kpl

Kolme dippia. Hot tai midium

€18.00

Hot wings 25 kpl

Kolme dippia. Hot tai midium

€21.00

Hot wings 30 kpl

Kolme dippia. Hot tai midium

€24.00

Juomat

Coca-Cola

0,33L

€2.50(330 ml, €7.58/l)

Popular

Coca-Cola 1,5l

pullo

€6.50

Hartwall Jaffa 0.33

Hartwall Jaffa Ananas Sokeriton on herkullisen hedelmäinen ja eksoottisen raikas vähäkalorinen ananasvirvoitusjuoma. Juomassa yhdistyvät Hartwall Jaffa -juomille ominainen hedelmäisyys ja sokerittomien vaihtoehtojen keveys. Jaffa Ananas on täysin sokeriton. Juoma sisältää energiaa vain 1 kcal /100ml. Sisältää fenyylialaniinin lähteen.

€2.50(330 ml, €7.58/l)

Coca-Cola Zero 1,5l

pullo

€6.50

Fanta Appelsiini 0,33

pullo

€2.50

Fanta Appelsiini 1,5l

Pullo

€6.50

Coca-Cola Zero Sugar virvoitusjuoma muovipullo 0,33 L

Coca-Cola Zero® Sugar on kevytkolajuoma, joka maistuu yhtä erinomaiselta kuin alkuperäinen Coca-Cola, mutta ilman sokeria. Juomassa on zero kaloria eli se sisältää energiaa vain 1,4kJ /0,3 kilokaloria desilitrassa. Erityisesti nuoret aikuiset ovat ottaneet Coca-Cola Zero® Sugarin kevytjuomavaihtoehdokseen. Juoma sisältää vain luonnollisia aromeja, eikä siihen ole lisätty säilöntäaineita. Näin voit nauttia alkuperäisestä Coca-Colan mausta, ilman sokeria.

€2.50

JAFFA 1,5l

pullo

€6.50

Pepsi Max virvoitusjuoma 0,33 l

Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.

€2.50(330 ml, €7.58/l)

Sprite Zero Sugar virvoitusjuoma muovipullo 0,33 L

Sprite Zero on trendikäs ja kevyt sitruunalimettijuoma. Sprite Zero maistuu kaikille niille, joille kevytjuomat ovat elämäntapa sekä tietoinen valinta. Sprite Zerossa on aimo annos asennetta ja se onkin vastustamaton vaihtoehto omasta elämästään päättäville janoisille ihmisille.

€2.50(330 ml, €7.58/l)

Dipit

Valkosipulimajoneesi

€1.50

Paprikamajoneesi

€1.50

Currymajoneesi

€1.50

BBQ Sauce

€1.50

Chili-sirachit

€1.50

Hampurilaiset

House burger

Naudanpihvi (190 g), ranskalaiset, 0.33l juoma + 2 dippiä

€15.00

Bluchess burger

Naudanpihvi (190 g) aurajuusto, ranskalaiset, 0.33l juoma + 2 dippiä

€17.00

Hot burger

Naudanpihvi (190 g),jalopeno,chili ranskalaiset, 0.33l juoma + 2 dippiä

€18.00

Fatboy burger

Naudanpihvi (2×190 g), ranskalaiset, 0.33l juoma + 2 dippiä

€23.00

Monster Burger

Naudanpihvi (3×190 g), ranskalaiset, 0.33l juoma + 2 dippiä

€28.00

Kana rintafilee

Kana rintafilee (pitä)

kana rintafilee , salaatti, tomaatti. Kurkku, suolakurkku, sipuli

€12.50

Kana rintafilee (ranskalaisella)

kana rintafilee ,ranskalaiset, salaatti, tomaatti. Kurkku, suolakurkku, sipuli

€13.50

Kana rintafilee (lohkoperuna)

kana rintafilee ,lohkoperunat, salaatti, tomaatti. Kurkku, suolakurkku, sipuli

€14.00

Kana rintafilee (ristikoperuna)

kana rintafilee ,ristikoperuna, salaatti, tomaatti. Kurkku, suolakurkku, sipuli

€16.00

Kana rintafilee (rulla)

kana rintafilee , salaatti, tomaatti. Kurkku, suolakurkku, sipuli

€14.50

Laaja valikoima herkullisia pizzoja ja kebabeita

Address

Humalistonkatu 2 B

20100 Turku

See map

Delivery times

Monday00:00–03:00, 15:00–03:00
Tuesday15:00–03:00
Wednesday15:00–03:00
Thursday15:00–03:00
Friday17:00–04:30
Saturday17:00–04:30
Sunday15:00–24:00