Kiosk Poll

Your convenience store around the corner.

This product offering is in German. Would you like to view a machine translation in another language?

All items

Vom Feierabendbier bis zum Mixgetränk 🍺 – hier findest du alles rund ums Bier, auch alkoholfrei.

    • 16+
    €3.09

    Beck's Pils 4,9%, 500 ml

    500 ml, 4.9% vol€6.18/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 16+
    €3.69

    Tyskie Gronie 5,2%, 500 ml

    500 ml, 5.2% vol€7.38/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 16+
    €3.09

    Gaffel Kölsch Bier 4,8%, 500 ml

    500 ml, 4.8% vol€6.18/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 16+
    €3.09

    Gilden Kölsch Bier 4,8%, 500 ml

    500 ml, 4.8% vol€6.18/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 16+
    €3.09

    Reissdorf Kölsch 4,8%, 500 ml

    500 ml, 4.8% vol€6.18/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 16+
    €4.09

    Heineken Bier 5%, 330 ml

    330 ml, 5% vol€12.39/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 16+
    €4.09

    San Miguel Especial Bier 5,4%, 330 ml

    330 ml, 5.4% vol€12.39/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 16+
    €4.49

    Früh Kölsch Bier 4,8%, 500 ml

    500 ml, 4.8% vol€8.98/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 16+
    €4.49

    Beck's Pils Bier 4,9%, 500 ml

    500 ml, 4.9% vol€8.98/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 16+
    €4.49

    Reissdorf Kölsch Vollbier 4,8%, 500 ml

    500 ml, 4.8% vol€8.98/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 16+
    €4.49

    Carlsberg Strong Beer 7,5%, 500 ml

    500 ml, 8% vol€8.98/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 16+
    €4.49

    Bitburger Premium Pils Bier 4,8%, 500 ml

    500 ml, 4.8% vol€8.98/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 16+
    €4.49

    Karlsberg MiXery Iced Blue 5%, 500 ml

    500 ml, 5% vol€8.98/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 16+
    €3.69

    Karlsberg MiXery Cola 3,1%, 330 ml

    330 ml, 3.1% vol€11.18/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 16+
    €3.69

    Schöfferhofer Weizen-Mix Wassermelone Minze 2,5%, 330 ml

    330 ml, 2.5% vol€11.18/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 16+
    €3.69

    Schöfferhofer Grapefruit 2,5%, 330 ml

    330 ml, 2.5% vol€11.18/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 16+
    €3.69

    Beck's Green Lemon 2,5%, 330 ml

    330 ml, 2.5% vol€11.18/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
    • 16+
    €3.69

    Beck's Ice 2,5%, 330 ml

    330 ml, 2.5% vol€11.18/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
  • €3.29

    Gaffels Fassbrause Pink Grapefruit, 330 ml

    330 ml€9.97/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)

Ice-cold drinks, favorite snacks, and the essentials Seller Company: Kiosk Poll Address: Siegburger Str. 357, 51105 Cologne, Germany Representative: Akshi Chugh Postfiliale Commercial Register Number: - Registering Court: - Email: support@wolt.com

See similar stores

Address

Siegburger Str. 357

51105 Cologne

See map

Delivery times

Monday18:00–24:00
Tuesday18:00–24:00
Wednesday18:00–24:00
Thursday18:00–24:00
Friday18:00–24:00
SaturdayClosed
Sunday18:00–24:00

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).