Edeka

EDEKA Center Scheller

Your local supermarket 🛒

This product offering is in German. Would you like to view a machine translation in another language?

All items

Fruchtige Ernte 🍌🍏🍊 Ob für den Snack zwischendurch, das Frühstück oder den Smoothie – hier wird’s süß & saftig.

    • Sold out
    €2.69

    EDEKA Herzstücke Äpfel Magic Star, 1 kg

    1 kg€2.69/kg
    • Sold out
    €4.19

    Äpfel Gala, 1,5 kg

    1.5 kg€2.79/kg
    • Sold out
    €3.19

    Äpfel Evelina, 1 kg

    1 kg€3.19/kg
  • €2.09

    Äpfel Elstar, 450 g

    450 g€4.64/kg
    • Sold out
    €2.09

    EDEKA Herzstücke Äpfel Golden, 1 kg

    1 kg€2.09/kg
    • Sold out
    €4.19

    Bio Äpfel Cosmic, 0,8 kg

    800 g€5.24/kg
    • Sold out
    €3.99

    Bio Äpfel Kanzi Nicoter, 0,60 kg

    600 g€6.65/kg
    • Sold out
    €3.19

    Äpfel Kanzi Nicoter, 0,75 kg

    750 g€4.25/kg
    • Sold out
    €2.09

    Gut & Günstig Heimische Äpfel Jonagold, 2 kg

    2 kg€1.05/kg
    • Sold out
    €2.09

    Äpfel Braeburn, 1 kg

    1 kg€2.09/kg
    • Sold out
    €3.19

    Äpfel Pink Lady Cripps Pink, 1 kg

    1 kg€3.19/kg
    • Sold out
    ~€0.80

    Äpfel Granny Smith, 1 kg

    ~252g€3.19/kg
  • €3.69

    Birnen Xenia, 1 kg

    1 kg€3.69/kg
  • ~€0.72

    Birnen Xenia, 1 Stück, ca. 171 g

    ~171g€4.19/kg
  • €1.39

    Nashi Birne, 1 Stück

    1 pc€1.39/pc
  • €2.09

    Gut & Günstig Birnen Conference, 1 kg

    2 kg€1.05/kg

Seller: Company: Wolt Enterprises Deutschland GmbH Address: Stralauer Allee 6, 10245 Berlin General Manager: Hadi Zaklouta Trade register number: HRB 217122 B Register court: Amtsgericht Charlottenburg E-Mail: support@wolt.com

See similar stores

Address

Hamburger Strasse 88

01157 Dresden

See map

Delivery times

Monday09:00–20:00
Tuesday09:00–20:00
Wednesday09:00–20:00
Thursday09:00–20:00
Friday09:00–20:00
SaturdayClosed
SundayClosed

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).