Bistro Nali

Kebab makes you beautiful !

Most ordered

Dürüm

€10.00

Döner Kebab

€10.00

Baked Noodles

baked with pasta and cheese

€12.00

Döner with French Fries

€14.00

French Fries

€5.00

Döner with Noodles

€14.00

Dürüm

€10.00

Döner with Noodles

€14.00

Döner Kebab

€10.00

Fanta 1.25l

Carbonated soft drink with orange flavor, sugar

€5.00(1.25 l, €4.00/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Falafel

with iceberg, tomatoes, cucumbers, red cabbage, white cabbage and onions

€7.50

Coca-Cola® 1.25l

Caffeinated soft drink with plant extracts, sugar, carbonated

€5.00(1.25 l, €4.00/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

WOLT SPECIALS 🌟

Dürüm

€10.00

Döner Kebab

€10.00

Döner with Noodles

€14.00

Döner with French Fries

€14.00

ROTISSERIE DISHES 🥙

all dishes are prepared with veal, iceberg lettuce, tomatoes, cucumbers, red cabbage, white cabbage, onions and 2x sauces of your choice ("Baked Noodles" are prepared without iceberg lettuce, tomatoes, cucumbers, red cabbage, white cabbage and onions)

Döner Kebab

€10.00

Popular

Dürüm

€10.00

Popular

Döner with French Fries

€14.00

Popular

Döner with Noodles

€14.00

Baked Noodles

baked with pasta and cheese

€12.00

Popular

VEGETARIAN 🌱

all dishes are served with 2x sauces of your choice

Salad Bowl

with cheese, olives and chili peppers

€9.00

Falafel

with iceberg, tomatoes, cucumbers, red cabbage, white cabbage and onions

€7.50

Vegetarian Plate

with falafel, cheese and salad

€10.00

SNACKS 🍟

Chicken Nuggets

6 pieces

€7.00

French Fries

€5.00

DRINKS 🥤

Coca-Cola® 0.33l

Caffeinated soft drink with plant extracts, sugar, carbonated

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Coca-Cola® 1.25l

Caffeinated soft drink with plant extracts, sugar, carbonated

€5.00(1.25 l, €4.00/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Fanta 0.33l

Carbonated soft drink with orange flavor, sugar

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Fanta 1.25l

Carbonated soft drink with orange flavor, sugar

€5.00(1.25 l, €4.00/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Sprite 0.33l

Lemonade, sweetened, sugar, carbonated

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Sprite 1.25l

Lemonade, sweetened, sugar, carbonated

€5.00(1.25 l, €4.00/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Fuze Tea Peach, 400 ml

Iced tea drink with peach flavour, sugar, contains black tea extract, carbonated

€4.00(400 ml, €10.00/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Haydi Ayran 0.25l

Yoghurt drink, natural, lightly salted, no added sugar, non-carbonated

€2.00(250 ml, €8.00/l)

ALCOHOLIC DRINKS 🍺

Beck's 0.5l

Lager beers

€4.00(500 ml, 4.9% vol, €8.00/l)

18+
Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)

Ur-Krostitzer Pilsner 0.5l

Pilsener

€4.00(500 ml, 4.9% vol, €8.00/l)

18+
Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)

Enjoy juicy kebabs, crispy falafel and delicious chicken, all masterfully prepared and filled with fresh ingredients. At Bistro Nali you get all this and more conveniently delivered to your home. Verkäufer: Firma: Wolt Enterprises Deutschland GmbH, Anschrift: Stralauer Allee 6, 10245 Berlin, Geschäftsführer: Hadi Zaklouta, Handelsregisternummer: HRB 217122 B, Registergericht: Amtsgericht Charlottenburg, E-Mail: support@wolt.com

Address

Anhalter Str. 2

4129 Leipzig

See map

Delivery times

Monday10:00–19:30
Tuesday10:00–19:30
Wednesday10:00–19:30
Thursday10:00–19:30
Friday10:00–19:30
Saturday10:00–19:30
Sunday10:00–19:30

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).