Peter Pane

Peter Pane Leipzig

DO YOU PREFER MEAT OR VEGETARIAN?

This menu is in German. Would you like to view a machine translation in another language?

SMASH SOCIETY

Wir haben unsere Smash Burger aufs nächste Level gebracht: frisches Beef, direkt auf der Grillplatte gesmasht. Mehr Kruste, mehr Röstaromen, mehr Biss.

  • €14.90

    Juicy Smash

    450 g€33.11/kg
  • €21.80

    Juicy Smash Menü

    450 g€48.44/kg
    Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)
  • €15.90

    Bacon Smash

    410 g€38.78/kg
  • €22.80

    Bacon Smash Menü

    410 g€55.61/kg
    Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)
  • €14.90

    Chick´n´Beef

    440 g€33.86/kg
  • €21.80

    Chick´n´Beef Menü

    440 g€49.55/kg
    Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)
  • €13.90

    Tender Tower

    345 g€40.29/kg
  • €20.80

    Tender Tower Menü

    345 g€60.29/kg
    Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

At Peter's there is definitely something for everyone. Thanks to our large selection, all burger lovers get their money's worth here. Whether beef or chicken burger with high-quality meat from Germany - or our great vegetarian and vegan burger options. Seller: Company: Paniceus Gastro Systemzentrale GmbH Address: Breite Straße 1-5, 23552, Lübeck, Germany Representative: Patrick Junge Trade register number: HRB 13077 HL Register Court: Luebeck E-Mail: support@wolt.com

Address

Katharinenstraße 12

4109 Leipzig

See map

Delivery times

Monday12:00–21:30
Tuesday12:00–21:30
Wednesday12:00–21:30
Thursday12:00–21:30
Friday12:00–22:00
Saturday12:00–22:00
Sunday12:00–21:30

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).