Edeka

EDEKA Pirron

Your local supermarket 🛒

This product offering is in German. Would you like to view a machine translation in another language?

All items

Fruchtige Ernte 🍌🍏🍊 Ob für den Snack zwischendurch, das Frühstück oder den Smoothie – hier wird’s süß & saftig.

  • €3.99

    Bio Äpfel Gala, 0,55 kg

    550 g€7.25/kg
  • ~€0.65

    Äpfel Gala, 1 Stück, ca. 216 g

    ~216g€2.99/kg
  • €3.27

    Äpfel Kanzi Nicoter, 0,75 kg

    750 g€4.36/kg
  • €3.99

    Äpfel Jonagold, 1,5 kg

    1.5 kg€2.66/kg
  • €4.99

    Äpfel Red Jonaprince, 2 kg

    2 kg€2.50/kg
  • ~€0.72

    Äpfel Braeburn, 1 Stück, ca. 240 g

    ~240g€2.99/kg
  • €4.99

    Äpfel Pink Lady Cripps Pink, 1 kg

    1 kg€4.99/kg
    • Sold out
    €1.49

    Nashi Birne, 1 Stück

    1 pc€1.49/pc
  • €3.99

    Bio Äpfel Topaz, 1 kg

    1 kg€3.99/kg
  • €2.99

    Bio Birnen "Dr. Guyot", 500 g

    500 g€5.98/kg
  • €1.49

    Gut & Günstig Äpfel Jonagold, 2 kg

    2 kg€0.75/kg
  • €1.79

    Gut & Günstig Birnen Conference, 1 kg

    1 kg€1.79/kg
  • ~€0.90

    Äpfel Boskoop, 1 Stück, ca. 300 g

    ~300g€2.99/kg
  • ~€1.26

    Äpfel Pink Lady, 1 Stück, ca. 252 g

    ~252g€4.99/kg
  • ~€1.01

    Birnen Xenia, 1 Stück, ca. 252 g

    ~252g€3.99/kg

Seller Company name: Wolt Enterprises Deutschland GmbH Address: Stralauer Allee 6, 10245 Berlin General Manager: Hadi Zaklouta Commercial register number: HRB 217122 B Register court: Charlottenburg District Court E-Mail: support@wolt.com

See similar stores

Address

Badenweiler Str. 42

68239 Mannheim

See map

Delivery times

Monday09:00–18:30
Tuesday09:00–18:30
Wednesday09:00–18:30
Thursday09:00–18:30
Friday09:00–18:30
Saturday09:00–18:30
SundayClosed

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).