SpäTea

Späti reimagined. SpäTea delivers.

This product offering is in German. Would you like to view a machine translation in another language?

All items

SpäTea x Wolt – Hier gibt’s die Extras 💙 Exklusive Bundles, besondere Deals und Vorteilspacks. Produkte mit 🧊 werden gekühlt geliefert. Produkte mit ❄️ werden eisgekühlt geliefert.

    • 4 left
    €3.79

    🧊 Red Bull The ICE Edition Iced Gummy Bear

    250 ml€15.16/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.99

    🧊 Red Bull The Ruby Edition Spiced Pear

    250 ml€15.96/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.99

    🧊 Red Bull The Purple Edition Skogsbärssmak

    250 ml€15.96/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €5.99

    🧊 Monster Energy Strawberry Shot USA

    475 ml€12.61/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €5.99

    🧊 Monster Energy Voodoo Grape USA

    475 ml€12.61/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €5.99

    🧊 Monster Energy Ultra Punk Punch USA

    475 ml€12.61/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €5.99

    🧊 Monster Energy Electric Blue USA

    475 ml€12.61/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €5.99

    🧊 Monster Energy Juice Strawberry Lemonade USA

    475 ml€12.61/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €5.99

    🧊 Monster Energy Ultra Vice Guava USA

    475 ml€12.61/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €5.99

    🧊 Monster Energy Ultra Wild Passion USA

    475 ml€12.61/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €5.99

    🧊 Monster Energy Reserve Orange Dreamsicle USA

    475 ml€12.61/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €2.99

    🧊 Fanta Strawberry & Kiwi EU

    330 ml€9.06/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.29

    🧊 Fanta Strawberry USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.29

    🧊 Fanta Grape USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.29

    🧊 Fanta Zero Grape Korea

    350 ml€9.40/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.29

    🧊 Fanta Berry USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 3 left
    €2.99

    🧊 Pepsi Lime Zero China

    330 ml€9.06/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €2.79

    🧊 Mountain Dew

    330 ml€8.45/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.29

    🧊 Mountain Dew Baja Blast USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 5 left
    €3.29

    🧊 Mountain Dew Dragon Fruit USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.29

    🧊 Dr. Pepper & Cream Soda USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.29

    🧊 Dr. Pepper Strawberries & Cream USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 6 left
    €3.99

    🧊 Canada Dry Fruit Splash Strawberry Ginger Ale USA

    355 ml€11.24/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.99

    🧊 Canada Dry Fruit Splash Cherry Ginger Ale USA

    355 ml€11.24/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 7 left
    €2.99

    🧊 OKF Sparkling C. Pomegranate

    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 2 left
    €3.29

    🧊 Big Red USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €4.99

    🧊 AriZona Chocolate Egg Cream Soda USA

    655 ml€7.62/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 3 left
    €3.29

    AriZona Green Tea Sour Notte Stellata

    500 ml€6.58/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.29

    AriZona Cowboy Cocktail Kiwi Strawberry

    500 ml€6.58/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • 7 left
    €3.29

    AriZona Cowboy Cocktail Strawberry Lemonade

    500 ml€6.58/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
  • €3.29

    🧊 Fanta Peach USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €3.29

    🧊 Dr. Pepper Blackberry USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €3.29

    🧊 Mountain Dew Baja Cabo Citrus USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €3.29

    🧊 Mountain Dew USA

    355 ml€9.27/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)
    • Sold out
    €3.29

    🧊 Coca-Cola Lemon Zero China

    330 ml€9.97/l
    Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

SpäTea – Späti reimagined. A modern delivery hub with fully synchronized inventory. Orders are immediately checked, packed, and handed over directly to couriers. This ensures high availability, short preparation times, and smooth delivery. Seller Company: Joshua Immanuel Dehler Address: Hochstraße 5, 90429, Nürnberg Representative: Joshua Immanuel Dehler Trade register number: - Register court: - E-Mail: support@wolt.com

See similar stores

Address

Bärenschanzstraße 55

90429 Nuremberg

See map

Delivery times

Monday18:00–23:00
Tuesday18:00–23:00
Wednesday18:00–22:00
Thursday18:00–23:00
Friday18:00–23:00
Saturday13:00–23:00
Sunday13:00–22:00

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).