Happy Pockets

Flavorful wraps & crispy fries! 🌯

Most ordered

Crispy Chicken Fingers

5 pieces golden-brown fried breaded chicken

€7.50

Tiramisu

€8.50

Mozzarella Sticks

5 pieces crispy breaded and fried mozzarella sticks

€7.50

Chili Cheese French Fries

French fries topped with cheese sauce and jalapeños

€9.90

Chili Cheese Nuggets

6 pieces nuggets filled with chili and Cheddar cheese

€7.50

French Fries

crispy golden-brown fried potato sticks

€5.50

Pizza Nutella

€15.50

SPECIALTIES 🥙

all dishes are fresh and are prepared with delicious sauces, fresh salad and a style of preparation of your choice

Wish Pocket

€4.00

This is Greek Pocket

filled with tzatziki, fresh tomatoes, iceberg lettuce, Greek feta cheese and red onions

€9.50

BBQ & Bacon Pocket

filled with barbecue sauce, crispy bacon, iceberg lettuce and red onions

€9.50

Avo Addicted Pocket

filled with creamy, savory guacamole, cherry tomatoes, iceberg lettuce, garlic sauce and rocket

€9.50

Cheese & Chili Pocket

spicy filled with chili mayonnaise, spicy jalapeños, iceberg lettuce, red onions and Cheddar cheese

€9.50

Classic Pita Pocket

filled with tzatziki, French fries, iceberg lettuce, onions and feta cheese

€10.50

The Italian Pocket

filled with cocktail sauce, fresh mozzarella, iceberg lettuce, cherry tomatoes and rocket

€9.50

SIDES 🍟

Crispy Chicken Fingers

5 pieces golden-brown fried breaded chicken

€7.50

Popular

Mixed Salad French Style

with iceberg lettuce, rocket, bell peppers and cherry tomatoes

€5.00

Onion Rings

6 pieces crispy breaded and fried onion rings

€7.50

Chili Cheese Nuggets

6 pieces nuggets filled with chili and Cheddar cheese

€7.50

Popular

Mixed Salad Italian Style

with iceberg lettuce, rocket, bell peppers and cherry tomatoes

€5.00

Snack Box

3x onion rings 3x mozzarella sticks 3x crispy chicken finger 3x chicken wings

€13.50

French Fries

crispy golden-brown fried potato sticks

€5.50

Mozzarella Sticks

5 pieces crispy breaded and fried mozzarella sticks

€7.50

Popular

Falafel Balls

6 pieces

€7.50

Chicken Wings

5 pieces lightly marinated and fried chicken wings

€7.50

Chili Cheese French Fries

French fries topped with cheese sauce and jalapeños

€9.90

Popular

Special Red & White Fries

French fries with ketchup, mayonnaise and onions

€9.90

SAUCES & DIPS 🌶️

Ketchup

€2.00

Mayonnaise

€2.00

Barbecue Sauce

€2.00

Guacamole

€2.00

Garlic Sauce

€2.00

Cocktail Sauce

€2.00

Tzatziki

€2.00

Yoghurt Sauce

€2.00

Sweet Chili Sauce

€2.00

Spicy Sauce

€2.00

Chili Cheese Sauce

€2.50

DESSERTS 🍰

Chocolate Muffin

Note that there are cocoa nibs in the dish which may include traces of various nuts

€4.50

Pizza Nutella

€15.50

Tiramisu

€8.50

Popular

DRINKS 🥤

Coca-Cola® 0.33l

Caffeinated soft drink with plant extracts, sugar, carbonated

€2.75(330 ml, €8.33/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Coca-Cola® 0.33l

Caffeinated soft drink with plant extracts, sugar, carbonated

€2.25(330 ml, €6.82/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Coca-Cola® 1.0l

Caffeinated soft drink with plant extracts, sugar, carbonated

€4.35(1 l, €4.35/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Coca-Cola® Zero 0.33l

Calorie-free, caffeine-containing soft drink with plant extracts, sugar-free, carbonated, with sweeteners

€2.75(330 ml, €8.33/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Coca-Cola® Zero 330ml

Calorie-free, caffeine-containing soft drink with plant extracts, sugar-free, carbonated, with sweeteners

€2.25(330 ml, €6.82/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Coca-Cola® Zero 1.0l

Calorie-free, caffeine-containing soft drink with plant extracts, sugar-free, carbonated, with sweeteners

€4.35(1 l, €4.35/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Fanta 0.33l

Carbonated soft drink with orange flavour, sugar

€2.75(330 ml, €8.33/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Fanta 0.33l

Carbonated soft drink with orange flavour, sugar

€2.25(330 ml, €6.82/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Fanta 1.0l

Carbonated soft drink with orange flavour, sugar

€4.35(1 l, €4.35/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Sprite 0.33l

Lemonade, sweetened, sugar, carbonated

€2.65(330 ml, €8.03/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Sprite 0.33l

Lemonade, sweetened, sugar, carbonated

€2.25(330 ml, €6.82/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Sprite 1.0l

Lemonade, sweetened, sugar, carbonated

€4.35(1 l, €4.35/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Mezzo Mix 0.33l

Caffeinated soft drink with cola and orange flavouring, sugar, carbonated

€2.75(330 ml, €8.33/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Mezzo Mix 0.33l

Caffeinated soft drink with cola and orange flavouring, sugar, carbonated

€2.25(330 ml, €6.82/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Mezzo Mix 1.0l

Caffeinated soft drink with cola and orange flavouring, sugar, carbonated

€4.35(1 l, €4.35/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Lift Apple Spritzer 1.0l

Apple juice spritzer, mixture of apple juice and mineral water, no added sugar, carbonated

€4.35(1 l, €4.35/l)

Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)

Red Bull Energy Drink 0.25l

Energy drink, containing caffeine and sugar, with taurine and carbon dioxide

€3.25(250 ml, €13.00/l)

Excl. €0.25 deposit (EINWEG)

Soft flatbreads packed with savory fillings, fresh crisp vegetables, and rich house sauces take center stage. Paired with golden, perfectly seasoned fries, these portable meals offer a delicious and convenient dining option. Satisfying combinations ensure a flavor-packed experience in every bite. Seller: Company: GbR mit Riasat Ali Bhatti, Shahid Mehmood Gesellschaft des bürgerlichen Rechts (GbR; BGB-Gesellschaft) Address: Karlstraße 19, 89073, Ulm, DEU Representative: Shahid Mehmood Trade register number: - E-Mail: support@wolt.com

Address

This is a virtual venue

89073 Ulm

See map

Delivery times

Monday00:00–02:45, 15:00–02:45
Tuesday15:00–02:45
Wednesday15:00–02:45
Thursday15:00–02:45
Friday15:00–02:45
Saturday15:00–02:45
Sunday13:00–24:00

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).