Kino Grilli

Herkullista grilliruokaa

This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?

Most ordered

Makkaraperunat

Sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti

€11.90

Mozzarellatikut

Rapeaksi paistetut mozzarellatikut herkullisen venyvällä juustotäytteellä. (4kpl)

€4.50

Äijä Burger

180g täyslihapihvi, pekoni, cheddar, koskenlaskija, punasipuli, suolakurkku, salaatti, sweetchili / talon oma kurkkumajoneesi.

€13.40

Skrovmål

Sisältää juoman ja ranskalaiset peruskastikkeen kera.

€12.90

Kerroshampurilainen

2x100g täyslihapihvi, sinappi, ketsuppi, cheddarjuustoa kurkkusalaatti, sipuli, salaatti, amerikankastike

€11.90

Chilijuustonugetit

Rapeat nuggetit täyteläisellä juustolla ja sopivalla chilin potkulla (5kpl)

€4.50

Aurajuustohampurilainen

125g täyslihapihvi, aurajuusto, ananas, sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti, salaatti, cheddarjuustoa amerikankastike

€11.50

Tuplamakkaraperunat

Sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti

€15.40

Jenkkiburger 120g / 180g / 240g / 360g

120g Pihvi Dressinkiä ,salaatti ja paljon sulatettua juustoa

€10.90

Porilainen

Berliinimakkara, sinappi, ketsuppi, sipuli, cheddarjuustoa kurkkusalaatti, salaatti, amerikankastike

€9.50

Kärkkäri

Tarjoillaan perinteiseen tapaan sinapin, ketsupin ja sipulin kera.

€3.00

Aura pekoni

125g täyslihapihvi, aurajuusto, pekoni, ananas, sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti, salaatti, cheddarjuustoa, amerikankastike

€13.50

Alkupalat

Chilijuustonugetit

Rapeat nuggetit täyteläisellä juustolla ja sopivalla chilin potkulla (5kpl)

€4.50

Sipulirenkaat

Kullanrapeat sipulirenkaat, jotka sopivat täydellisesti lisukkeeksi tai naposteltavaksi. (5kpl)

€3.90

Mozzarellatikut

Rapeaksi paistetut mozzarellatikut herkullisen venyvällä juustotäytteellä. (4kpl)

€4.50

Popular

Kananugetit

Mehevät kananugetit rapealla kuorrutteella - klassikkovalinta kaikenikäisille. (8 KPL)

€6.90

Dipit

Valitse haluamasi dippi täydentämään makuelämyksiä!

€2.00

Popular

Kärkkäri

Tarjoillaan perinteiseen tapaan sinapin, ketsupin ja sipulin kera.

€3.00

Uutuudet

Äijä Tuplapihvillä

€14.50

Skrovmål

Sisältää juoman ja ranskalaiset peruskastikkeen kera.

€12.90

Popular

Aura pekoni

125g täyslihapihvi, aurajuusto, pekoni, ananas, sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti, salaatti, cheddarjuustoa, amerikankastike

€13.50

Marski Burger

180g pihvi, aurajuusto, ananas, kananmuna, runsaasti sulatettua juustoa, talon kurkkumajoneesi, peruskastike, salaatti.

€13.40

Lasten Ateria Burgerilla

Hampurilainen juusto,ketsuppi majoneesi , ranskalaiset ja trippimehu

€8.90

Lasten ateria KanaNugeteilla

5 kpl nugetteja , Ranskalaiset ja trippimehu

€8.90

Tuotteet

Voit valita lisävalintana aterian, johon kuuluu 0,33 pullolimsa tai 0,5l maito, sekä tikkuperunat.
Kaikki lihat ovat peräisin EU-maista.

Säästämme luontoa🌱 Emme pakkaa aterimia automaattisesti kotipaketteihin. Pyydä ne tarvittaessa tilauksen yhteydessä. Kiitos!

Äijä Burger

180g täyslihapihvi, pekoni, cheddar, koskenlaskija, punasipuli, suolakurkku, salaatti, sweetchili / talon oma kurkkumajoneesi.

€13.40

Popular

Ämmä Burgeri

120g täyslihaphivi, pekoni, cheddar, koskenlaskija, punasipuli, suolakurkku, salaatti, sweetchili / talon oma kurkkumajoneesi.

€11.90

Kana Burger 140g

Paneroitu kananfilee paisti 140g, salaatti ,raikas tomaatti, makea suolakurkku, cheddarjuusto, talon oma kurkkumajoneesi / mangoraja.

€10.90

Jenkkiburger 120g / 180g / 240g / 360g

120g Pihvi Dressinkiä ,salaatti ja paljon sulatettua juustoa

€10.90

Juusto Burger

100g täyslihapihvi, sinappi, ketsuppi, cheddarjuustoa,kurkkusalaatti,sipuli, salaatti, amerikankastike

€8.90

Kerroshampurilainen

2x100g täyslihapihvi, sinappi, ketsuppi, cheddarjuustoa kurkkusalaatti, sipuli, salaatti, amerikankastike

€11.90

Pekonihampurilainen

100g täyslihapihvi, pekoni, juusto, kingkastike, herkkukurkut, salaatti cheddarjuustoa

€10.50

Kerrospekoni

2x100g täyslihapihvi, pekoni, juusto, kingkastike, herkkukurkut, salaatti

€12.90

Savuchilihampurilainen

125g täyslihapihvi, pekoni, juusto, tomaatti, sipuli, salaatti, savuchilimajoneesi

€11.90

Savuchili-kerroshampurilainen

2x125g täyslihapihvi, pekoni, juusto, tomaatti, sipuli, salaatti, savuchilimajoneesi

€14.90

Amerikanhampurilainen

125g täyslihapihvi, sinappi, ketsuppi, sipuli, cheddarjuustoa kurkkusalaatti, salaatti, amerikankastike

€9.90

Kerrosamerikka

2x125g täyslihapihvi, sinappi, ketsuppi, sipuli, cheddarjuustoa kurkkusalaatti, salaatti, amerikankastike

€12.90

Chiliburgeri

125g täyslihapihvi, juusto, sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti, salaatti, chilikastike

€10.90

Kerroschili

2x125 täyslihapihvi, juusto, sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti, salaatti, chilikastike

€13.90

Aurajuustohampurilainen

125g täyslihapihvi, aurajuusto, ananas, sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti, salaatti, cheddarjuustoa amerikankastike

€11.50

Kerrosaura

2x125g täyslihapihvi, aurajuusto, ananas, sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti, salaatti, cheddarjuustoa amerikankastike

€13.90

Jättiburger

180g täyslihapihvi, juusto, sinappi, ketsuppi, cheddarjuustoa sipuli, kurkkusalaatti, salaatti, amerikankastike

€11.90

Kerrosjättiburger

2x180g täyslihapihvi, juusto, sinappi, ketsuppi, cheddarjuustoa sipuli, kurkkusalaatti, salaatti, amerikankastike

€14.90

Talonerikoinen

180g täyslihapihvi, pekoni, ananas, paneroidut sipulirenkaat, sinappi, ketsuppi, sipuli, cheddarjuustoa, kurkkusalaatti, salaatti, remouladekastike

€13.90

Kerrostalonerikoinen

2x180g täyslihapihvi, pekoni, ananas, paneroidut sipulirenkaat, sinappi, ketsuppi, sipuli, cheddarjuustoa, kurkkusalaatti, salaatti, remouladekastike

€16.80

Sikaniska

Pulledpork, pekoni, salaatti, punasipuli, tomaatti, kingkastike, BBQ-kastike, cheddarjuustoa.

€12.90

Kingburger

180g täyslihapihvi, pekoni, pulledpork, sipuli, cheddarjuustoa, tomaatti, salaatti, kingkastike, BBQ kastike

€15.90

Porilainen

Berliinimakkara, sinappi, ketsuppi, sipuli, cheddarjuustoa kurkkusalaatti, salaatti, amerikankastike

€9.50

Kerrosporilainen

2x berliinimakkara, sinappi, ketsuppi, sipuli, cheddarjuustoa, kurkkusalaatti, salaatti, amerikankastike

€11.40

Makupala

100g täyslihapihvi, berliinimakkara, kananmuna, cheddarjuustoa sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti, salaatti, amerikankastike

€11.90

Isot ranskalaiset

Sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti

€7.90

Makkaraperunat

Sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti

€11.90

Popular

Tuplamakkaraperunat

Sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti

€15.40

Grillilautanen

Ranskalaiset, berliinimakkara,100g täyslihapihvi, kananmuna, sinappi, ketsuppi, sipuli, kurkkusalaatti

€13.90

Kanakori

Tikkuperunat, 8 kananugettia, 1 kpl kanavarras. Hintaan sisältyy 2 dippiä valintasi mukaan (valkosipuli, perus, sourcream, sweet chili, hot mexicana, remoulade, savuchili)

€13.90

Herkkukori

Tikkuperunat, 4 mozzarellatikkua, 4 chilijuustonugettia, 4 sipulirengasta. Hintaan sisältyy 2 dippiä valintasi mukaan.

€13.90

Vege Burger

120 g vegepihvi, cheddar, salaatti, punasipuli, tomaatti, suolakurkku, talon kurkkumajoneesi.

€10.90

Kasvis Burger

2 kpl kasvispihviä, cheddar, salaatti, punasipuli, tomaatti, suolakurkku, talon kurkkumajoneesi.

€10.90

Lihapiirakat

Superpiirakka Huovisen Jätti Lihapiirakka ( 250gr )

Huovisen lihapiirakka, berliininmakkaralla, täyslihapihvi, kananmuna, talon kurkkusalaatti, sipuli, ketsuppi, sinappi, cheddarjuusto.

€14.40

Huovisen Jätti Lihapiirakka ( 250gr ) kebabilla

Huovisen lihapiirakka, talon kurkkusalaatti, sipuli, ketsuppi, sinappi, cheddarjuusto, salaatti, kebabkastikkeet ( valkosipuli ja miedosti chilillä maustettu tomaattipohjainen kastike)

€12.90

Huovisen Jätti Lihapiirakka ( 250gr ) makkarapihvillä

Huovisen lihapiirakka, berliininmakkaralla, talon kurkkusalaatti, sipuli, ketsuppi, sinappi, cheddarjuusto.

€11.90

Huovisen Jätti Lihapiirakka ( 250gr )

Huovisen lihapiirakka, talon kurkkusalaatti, sipuli, ketsuppi, sinappi, cheddarjuusto.

€8.90

Kebabit

Kebab ranskalaisilla

Salaatti, sweetchilikastike, tomaatti, sipuli, kurkkusiivut, pepperoni, Kebabkastikkeet ( valkosipuli ja miedosti chilillä maustettu tomaattipohjainen kastike )

€13.40

Kebab salaatilla

Salaatti, sweetchilikastike, tomaatti, sipuli, kurkkusiivut, pepperoni, Kebabkastikkeet ( valkosipuli ja miedosti chilillä maustettu tomaattipohjainen kastike )

€13.40

Kebab lohkoperunoilla

Salaatti, sweechilikastike, tomaatti, sipuli, kurkkusiivut, pepperoni, Kebabkastikkeet ( valkosipuli ja miedosti chilillä maustettu tomaattipohjainen kastike )

€13.40

Vöner

Vöner kasviskebab ranskalaisilla

Salaatti, sweetchilikastike, tomaatti, sipuli, kurkkusiivut, pepperoni, Kebabkastikkeet ( valkosipuli ja miedosti chilillä maustettu tomaattipohjainen kastike )

€13.40

Vöner kasviskebab lohkoperunoilla

Salaatti, sweetchilikastike, tomaatti, sipuli, kurkkusiivut, pepperoni, Kebabkastikkeet ( valkosipuli ja miedosti chilillä maustettu tomaattipohjainen kastike )

€13.40

Vöner kasviskebab salaatilla

Salaatti, sweetchilikastike, tomaatti, sipuli, kurkkusiivut, pepperoni, Kebabkastikkeet ( valkosipuli ja miedosti chilillä maustettu tomaattipohjainen kastike )

€13.40

Juomat

Coca-Cola 0,5l

pullo

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Coca-Cola Zero 0,5l

pullo

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Fanta Appelsiini 0,5l

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Hartwall Jaffa Appelsiini 0,5L

pullo

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Sprite 0,5l

pullo

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Pepsi 0,5L

pullo

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Pepsi Max 0,5L

pullo

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Valio kevytmaito 0,5l

Valio kevytmaito on raikas ruokajuoma, joka sopii myös monipuolisesti ruoanlaittoon ja leivontaan. Nappaa sopiva pakkaus joko isompaan tai pienempään janoon tai kahvimaidoksi. Valio kevytmaidon rasvapitoisuus on 1,5 %. Maidossa on luonnostaan runsaasti kalsiumia, B-vitamiineja ja hyvälaatuisia proteiineja.

€2.70(500 ml, €5.40/l)

Hartwall Novelle vireyteen Mango+Guava ( vihreä)

Novelle Plus -tuoteperhe koostuu juomista, joihin on lisätty jokapäiväisen hyvinvoinnin kannalta tärkeitä kivennäisaineita ja vitamiineja. Juomat tekevät hyvää ja täydentävät terveellistä elämäntapaa. Novelle Plus Multi B+C on raikas mangon ja guavan makuinen juoma, johon on lisätty B- ja C-vitamiineja.

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Hartwall Novelle iholle- Sinkki+e (aprikoosi)

Novelle Plus -tuoteperhe koostuu juomista, joihin on lisätty jokapäiväisen hyvinvoinnin kannalta tärkeitä kivennäisaineita ja vitamiineja. Juomat tekevät hyvää ja täydentävät terveellistä elämäntapaa. Novelle Plus Sinkki +E on aprikoosin ja jasmiinin makuinen hedelmäsokerilla makeutettu juoma, johon on lisätty E-vitamiinia ja sinkkiä. Sinkki edistää ihon pysymistä normaalina. Makuvesi, vitamiinivesi, hyvinvointi.

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Battery energiajuoma tölkki 0,33 L

Suomen suosituin energiajuoma jo vuodesta 1997. Battery Energy Drink -energiajuoman lyömätön maku on tullut vuosien saatossa Suomessa ja maailmalla tutuksi. Tämä kofeiinin, guaranan ja tauriinin tehoon perustuva ja vitamiineilla rikastettu herkullinen energiajuoma antaa voimaa kääntää arjen haasteet voitoiksi. Battery on Sinebrychoffin kehittämä juoma, jota viedään yli 20 maahan ympäri maailmaa. Alkuperäinen Battery Energy Drink on aina varma valinta, kun kaipaat piristystä päivääsi. Battery on Suomen ensimmäinen moderni energiajuoma. Sinebrychoffin oma innovaatio Battery tuotiin Suomen markkinoille 1997, ja sitä myydään ympäri maailmaa. Battery-tuoteperheessä on myös sokerittomia Battery Sugar Free -vaihtoehtoja. Batteryn teho perustuu kofeiiniin, vitamiineihin ja sokerimakeutetuissa mauissa sokeriin.

€4.50(330 ml, €13.64/l)

XL Energy Drink Classic energiajuoma 250ml

Tauriinia, kofeiinia ja vitamiineja sisältävä hiilihapollinen energiajuoma

€3.90(250 ml, €15.60/l)

Makeiset

Karkkipussi

Cola Tutti

€2.20(135 g, €16.30/kg)

Persikka

€2.20

Lakritsirulla

€2.20

Tupla Maxi 50g

Tupla Maxi on ikoninen maitosuklaalla ja paahdetulla mantelilla kuorrutettu suklaapatukka, jota on valmistettu jo vuodesta 1960. Patukan sisus on herkullista kaakaonougatia ja sisältää aina kaksi palaa.

€2.49(50 g, €49.80/kg)

Twix

TWIX®-suklaapatukassa on kolme tuttua ainesosaa: Keksiä ja karamelliä kuorrutettuna suklaalla. TWIX® sisältää kaksi patukkaa, joten nautinto on kaksinkertainen. TWIX® suklaapatukka 50g.

€2.20(50 g, €44.00/kg)

Snickers suklaapatukka 50g

SNICKERS®-suklaapatukka sisältää nugaata, paahdettuja maapähkinöitä ja karamellia kuorrutettuna suklaalla. SNICKERS® suklaapatukka 50g.

€2.20(50 g, €44.00/kg)

sourcream

€2.10

Tilli sipsi

€2.10

Juusto naksu

€2.10

Salty

€2.50

Herkullista grilliruokaa

Address

Albertinkatu 10

90100 Oulu

See map

Delivery times

Monday11:00–24:00
Tuesday11:00–24:00
Wednesday11:00–02:00
Thursday11:00–02:00
Friday10:30–03:00
Saturday11:00–03:00
Sunday12:00–23:30

More information