King Kebab

King Kebab Kivistö

Kebabin aatelia

This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?

Most ordered

Kebab ranskalaisilla

€13.50

Rullakebab

€13.50

Kanakebab ranskalaisilla

€13.50

King Special

Kanafilee, ranskalaiset, riisi, kebabliha ja salaatti. Sisältää tomaattikastiketta sekä salaatinkastiketta.

€14.00

Kebab iskender

€13.50

Pepsi Max virvoitusjuoma 0,33 l

Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Kanafilee lisukkeella

Sisältää currykastiketta ja salaatinkastiketta.

€13.50

Aurarulla

€14.00

Kana rullakebab

€13.50

Kanakebab riisillä

€13.50

Kanakebab King Special

Kanakebab, ranskalaiset, riisi, kanarintafileet.

€14.00

Ranskalaiset

€5.00

Tarjoukset

Kebab riisillä + 0,33l juoma

€16.50

Kebabit

Annokset sisältävät tomaattikastiketta (L,G) sekä salaatinkastiketta (L,G).

Kanakebabin alkuperämaa: Puola
Kebabin alkuperämaa: Saksa

Pitakebab

€12.50

Kebab riisillä

€13.50

Kebab salaatilla

€13.50

Kebab iskender

€13.50

Popular

Kebab ranskalaisilla

€13.50

Popular

Kebab lohkoperunoilla

€13.50

Rullakebab

€13.50

Popular

Aurarulla

€14.00

King Special

Kanafilee, ranskalaiset, riisi, kebabliha ja salaatti. Sisältää tomaattikastiketta sekä salaatinkastiketta.

€14.00

Popular

Kebab Riisillä + 0,33l juoma

€17.00

Kanakebabit

Sisältävät currykastiketta(L,G) sekä salaatinkastiketta (L,G).

Kanakebabin alkuperämaa: Puola
Kebabin alkuperämaa: Saksa

Pita kanakebab

€12.50

Kanakebab riisillä

€13.50

Kanakebab salaatilla

€13.50

Kanakebab iskender

€13.50

Kanakebab ranskalaisilla

€13.50

Popular

Kanakebab lohkoperunoilla

€13.50

Kana rullakebab

€13.50

Kana aurarulla

€14.00

Kanakebab King Special

Kanakebab, ranskalaiset, riisi, kanarintafileet.

€14.00

Vönerit

Vöner® pita

Vöner, salaatti ja kastikkeet pitaleivän sisällä

€12.50

Vöner® ranskalaisilla

€14.00

Vöner® iskender

Vöner, paloiteltua leipää, salaattia, valkosipulimajoneesia ja kastikkeet

€14.00

Vöner® lohkoperunoilla

€14.00

Vöner® riisillä

€14.00

Vöner® rulla

Vöner, salaati ja kastikkeet rullaleivän sisällä

€14.00

Vöner® salaatilla

Vöner, salaatti, tomaatti, kurkku, oliivi, sipuli, paprika ja kastikkeet

€14.00

Kanafileet

Kanafilee lisukkeella

Sisältää currykastiketta ja salaatinkastiketta.

€13.50

Lisukkeet

Ranskalaiset

€5.00

Juomat

Pepsi virvoitusjuoma 0,33 l

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Pepsi Max virvoitusjuoma 0,33 l

Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Pepsi Max virvoitusjuoma 1,5 l

Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.

€6.00(1.5 l, €4.00/l)

Hartwall Vichy Original kivennäisvesi 0,5 l

Hartwall Vichy Original on suomalainen vahva vichyvesi. Se on runsaasti kuplivaa ja sisältää tasapainotetusti kivennäisaineita ja natriumia eli suolaa, kuten perinteisen vichyn kuuluu. Hartwall Vichy Original on osa suomalaista historiaa. Sen synty ulottuu vuoteen 1836, jolloin Victor Hartwall perusti Pohjoismaiden ensimmäisen kivennäisvesien tuotantolaitoksen Helsinkiin.

€3.50(500 ml, €7.00/l)

Hartwall Jaffa Appelsiini virvoitusjuoma 0,33 l

Hartwall Jaffa Appelsiini on tuoteperheen suurin yksittäinen tuote ja tunnetuin Hartwall Jaffa -variantti # Aito Oikea Hartwall Jaffa. Se on herkullisen hedelmäinen ja raikas appelsiinivirvoitusjuoma. Tuote on makeutettu sokerilla ja hedelmäsokerilla. Kilpailijoistaan se eroaa luonnollisen raikkaalla hedelmän maulla, joka ei ole niin makea. Nyt aidosti hedelmäinen Jaffa on entistä luonnollisempi, sillä siinä käytetään vain luonnollisia aromeja.

€3.00(330 ml, €9.09/l)

Red Bull Sugarfree 0,25l

€3.50(250 ml, €14.00/l)

Red Bull Energiajuoma 0,25 l tlk

Red Bull Energy Drink on energiajuoma, joka virkistää kehoa ja mieltä ja antaa siivet, kun niitä tarvitset. Tätä energiajuomaa arvostavat niin huippu-urheilijat, kuin opiskelijat ja työntekijät vaativina työpäivinä, sekä kuljettajat pitkillä automatkoilla.

€3.50(250 ml, €14.00/l)

Kebabin aatelia

Address

Safiirikuja 1

01700 Vantaa

See map

Delivery times

Monday10:30–23:00
Tuesday10:30–23:00
Wednesday10:30–23:00
Thursday10:30–23:00
Friday10:30–02:30
Saturday10:30–02:30
Sunday11:00–22:00