This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?
Most ordered
Ribs burger ateria
Täyslihäpihvi (2x150 g), sämpylä, salaatti, kurkku, tomaatti, cheddar, ketsuppi, talon majoneesi, ranskalaiset perunat, juoma
€17.00
Qebap (10 kpl)
Kaalisalaatti, kurkku, tomaatti, punasipuli, smetana, talon pitaleipä
€15.00
Bombice
Pihvi, juusto, suolaliha, kaalisalaatti, kurkku, punasipuli, smetana, talon pitaleipä
€17.00
Coca-Cola 1,5l
pullo
€6.00(1.5 l, €4.00/l)
7 Kajmak
Qebap (7 kpl), kajmak, talon pitaleipä +salaatti
€17.00
Qofte (5 kpl)
Kaalisalaatti, kurkku, tomaatti, punasipuli, smetana, talon pitaleipä
€15.00
Kanasalaatti
Paistettu kanasuikale, salaatti, fetajuusto, salaattikastike, majoneesi
€14.00
Pleskavica
Pihvi, kaalisalaatti, kurkku, tomaatti, punasipuli, smetana, juusto, talon pitaleipä
€17.00
Classic burger
Täyslihäpihvi (150 g), sämpylä, salaatti, kurkku, tomaatti, ketsuppi, talon majoneesi
€11.00
Shopska
Kurkku, tomaatti, paprika, punasipuli, fetajuusto, oliiviöljy
€10.00
Kanaburger
Paneroitu kanapihvi (100 g), sämpylä, salaatti, kurkku, tomaatti, ketsuppi, talon majoneesi
€10.00
Hampurilaiset
Lihojen alkuperämaa: Suomi ja Latvia
Classic burger
Täyslihäpihvi (150 g), sämpylä, salaatti, kurkku, tomaatti, ketsuppi, talon majoneesi
€11.00
Ribs burger ateria
Täyslihäpihvi (2x150 g), sämpylä, salaatti, kurkku, tomaatti, cheddar, ketsuppi, talon majoneesi, ranskalaiset perunat, juoma
€17.00
Kanaburger
Paneroitu kanapihvi (100 g), sämpylä, salaatti, kurkku, tomaatti, ketsuppi, talon majoneesi
€10.00
Isoon nälkään
Pleskavica
Pihvi, kaalisalaatti, kurkku, tomaatti, punasipuli, smetana, juusto, talon pitaleipä
€17.00
Qebap (5 kpl)
Kaalisalaatti, kurkku, tomaatti, punasipuli, smetana, talon pitaleipä
€11.00
Qebap (10 kpl)
Kaalisalaatti, kurkku, tomaatti, punasipuli, smetana, talon pitaleipä
€15.00
Qofte (3 kpl)
Kaalisalaatti, kurkku, tomaatti, punasipuli, smetana, talon pitaleipä
€12.00
Qofte (5 kpl)
Kaalisalaatti, kurkku, tomaatti, punasipuli, smetana, talon pitaleipä
€15.00
Bombice
Pihvi, juusto, suolaliha, kaalisalaatti, kurkku, punasipuli, smetana, talon pitaleipä
€17.00
Gjevrek
Pihvi, juusto, kaalisalaatti, kurkku, tomaatti, punasipuli, smetana, talon pitaleipä
€16.00
7 Kajmak
Qebap (7 kpl), kajmak, talon pitaleipä +salaatti
€17.00
Broilerilautanen
Broilerifilee, peruna ranskalaiset, salaatti, ketsuppi
€16.00
Salaatit
Shopska
Kurkku, tomaatti, paprika, punasipuli, fetajuusto, oliiviöljy
€10.00
Kanasalaatti
Paistettu kanasuikale, salaatti, fetajuusto, salaattikastike, majoneesi
€14.00
Juomat
Coca-Cola 0,33l
tölkki
€2.90(330 ml, €8.79/l)
Coca-Cola Zero 0,33l
tölkki
€2.90(330 ml, €8.79/l)
Fanta 0,33l
tölkki
€2.90(330 ml, €8.79/l)
Sprite 0,33l
tölkki
€2.90
Coca-Cola Original Taste virvoitusjuoma muovipullo 0,33 L
Coca-Cola on ylivoimaisesti suosituin virvoitusjuoma Suomessa ja koko maailmassa. Se on aito ja alkuperäinen kolajuoma, jonka resepti on yhä salainen, yli 130 vuotta ensilasillisen jälkeen. Coca-Colan jäljittelemätön kolanmaku ja virkistävyys perustuvat kaikkialla maailmassa samaan perinteiseen reseptiin. Mutta yksi asia reseptistä tiedetään varmasti. Nimittäin, ettei juomaan ole lisätty säilöntäaineita tai keinotekoisia aromeja.
€2.90(330 ml, €8.79/l)
Coca-Cola Zero Sugar virvoitusjuoma muovipullo 0,33 L
Coca-Cola Zero® Sugar on kevytkolajuoma, joka maistuu yhtä erinomaiselta kuin alkuperäinen Coca-Cola, mutta ilman sokeria. Juomassa on zero kaloria eli se sisältää energiaa vain 1,4kJ /0,3 kilokaloria desilitrassa. Erityisesti nuoret aikuiset ovat ottaneet Coca-Cola Zero® Sugarin kevytjuomavaihtoehdokseen. Juoma sisältää vain luonnollisia aromeja, eikä siihen ole lisätty säilöntäaineita. Näin voit nauttia alkuperäisestä Coca-Colan mausta, ilman sokeria.
€2.90(330 ml, €8.79/l)
Hartwall Vichy Original kivennäisvesi 0,33 l
Hartwall Vichy Original on suomalainen vahva vichyvesi. Se on runsaasti kuplivaa ja sisältää tasapainotetusti kivennäisaineita ja natriumia eli suolaa, kuten perinteisen vichyn kuuluu. Hartwall Vichy Original on osa suomalaista historiaa. Sen synty ulottuu vuoteen 1836, jolloin Victor Hartwall perusti Pohjoismaiden ensimmäisen kivennäisvesien tuotantolaitoksen Helsinkiin.
€2.90(330 ml, €8.79/l)
Hartwall Novelle Citronelle kivennäisvesi 0,33 l
Hartwall Novelle Citronelle on matalahiilihappoinen, luontaisilla aromeilla maustettu kivennäisvesijuoma, joka on valmistettu Salpauselän soraharjujen suodattamaan pohjaveteen. Novelle Citronelle -kivennäisvesijuoma on suolaton, kaloriton ja sokeriton.
€2.90(330 ml, €8.79/l)
Sprite Zero Sugar virvoitusjuoma muovipullo 0,33 L
Sprite Zero on trendikäs ja kevyt sitruunalimettijuoma. Sprite Zero maistuu kaikille niille, joille kevytjuomat ovat elämäntapa sekä tietoinen valinta. Sprite Zerossa on aimo annos asennetta ja se onkin vastustamaton vaihtoehto omasta elämästään päättäville janoisille ihmisille.
€2.90(330 ml, €8.79/l)
Fanta Zero Appelsiini virvoitusjuoma muovipullo 0,33 L
Fanta Appelsiini Zero on sokeriton appelsiininmakuinen virvoitusjuoma, jossa on energiaa vain 3 kilokaloria desissä. Se sisältää vain luontaisia aromeja eikä lainkaan lisättyjä säilöntäaineita.
€2.90(330 ml, €8.79/l)
Fanta Vadelma Zero 330ml
Fanta Vadelma Zero 330ml
€2.90
Fanta 1,5l
pullo
€6.00(1.5 l, €4.00/l)
Coca-Cola Zero 1,5l
pullo
€6.00(1.5 l, €4.00/l)
Coca-Cola 1,5l
pullo
€6.00(1.5 l, €4.00/l)