Ryōtei 118

Authentic, traditional Japanese flavors and unique sushi!

This menu is in Greek. Would you like to view a machine translation in another language?

Most ordered

Ryōtei Double Smash Burger

Ryotei διπλό σμας μπεργκερ, διπλό cheddar,Bbq, σάλτσα umami, μαρούλι iceberg

€13.00

Spicy Shrimp Tempura Roll

Πικάντικη γαρίδα τεμπούρα, spicy mayo, σολομός, αβοκάντο, γλάσο τεριγιάκι

€16.50

California Roll

Καβούρι, αβοκάντο, αγγούρι και ιαπωνική μαγιονέζα

€9.50

Κουνουπίδι Tempura

Κουνουπίδι τεμπούρα με.γλυκιά και καυτερή σάλτσα,κρέμα παρμεζάνας, σουσάμι με γεύση κίμτσι

€11.00

Spicy Tuna Roll

Πικάντικος τόνος, σπιτική καυτερή σάλτσα πιπεριάς, αβοκάντο, ιαπωνική μαγιονέζα και τραγανή τεμπούρα

€10.50

Σπιτικές Πατάτες Τηγανητές

€6.00

Τηγανητά Noodles Λαχανικών

Τηγανητά noodles με λάχανο,πιπεριές,καρότο και σάλτσα hoisin

€9.00

Bao Shrimp Tempura

Ψωμάκι ατμού bao,με γαρίδα τεμπούρα, μαγιονέζα τσίλι, τηγανητό κρεμμύδι και μαρουλι iceberg

€6.00

Jfc Ιαπωνικό Τηγανητό Κοτόπουλο

Jfc ιαπωνικό,τηγανητό κοτόπουλο, με Ryotei σάλτσα

€10.50

Fried Chicken Sado

Σάντουιτς με ψωμάκι γάλακτος, τηγανητό κοτόπουλο, τσένταρ, μαρούλι iceberg, ιαπωνική μαγιονέζα με μαύρο πιπέρι, σάλτσα τονκάτσου, ντομάτα

€10.00

Shrimp Tempura και Τuna Roll

Γαρίδα τεμπούρα με τόνο, τυρί κρέμα, αγγούρι, σάλτσα πιπεριάς ajι amarillo με τρούφα, καπνιστό λάδι φρέσκου κρεμμυδιού, πέρλες ρυζιού και γλάσσο τεριγιάκι

€17.00

Φασολάκια Σόγιας με Πικάντικο Βούτυρο

Φασολάκια σόγιας με πικάντικο βούτυρο κιμτσι και λεμόνι

€7.00

STARTERS

Κουνουπίδι Tempura

Κουνουπίδι τεμπούρα με.γλυκιά και καυτερή σάλτσα,κρέμα παρμεζάνας, σουσάμι με γεύση κίμτσι

€11.00

Popular

Σπιτικές Πατάτες Τηγανητές

€6.00

Jfc Ιαπωνικό Τηγανητό Κοτόπουλο

Jfc ιαπωνικό,τηγανητό κοτόπουλο, με Ryotei σάλτσα

€10.50

Φασολάκια Σόγιας

Vegan. Φασόλια σόγιας με αλάτι από τη Μάνη

€6.00

Φασολάκια Σόγιας με Πικάντικο Βούτυρο

Φασολάκια σόγιας με πικάντικο βούτυρο κιμτσι και λεμόνι

€7.00

Gyoza

Mε μοσχαρίσιο κιμά και σάλτσα tosazu

€11.00

RAW

Σεβίτσε Λαβράκι

Μεdressing πιπεριάς aji Amarillo και καψαλισμένο καλαμπόκι

€17.00

Ταρτάρ Σολομού

Μεσάλτσα εσπεριδοειδων, αβοκάντο και κρακερ απο φύκια

€17.00

Ταρταρ Τόνου

Με πίκρα αγγούρι, ponzu, τραγανό ρυζι και παστό κρόκος

€17.00

SMASH BURGER/ SADO/ BAO BUNS

Ryōtei Double Smash Burger

Ryotei διπλό σμας μπεργκερ, διπλό cheddar,Bbq, σάλτσα umami, μαρούλι iceberg

€13.00

Popular

Fried Chicken Sado

Σάντουιτς με ψωμάκι γάλακτος, τηγανητό κοτόπουλο, τσένταρ, μαρούλι iceberg, ιαπωνική μαγιονέζα με μαύρο πιπέρι, σάλτσα τονκάτσου, ντομάτα

€10.00

Sando με Σιγομαγειρεμένο Χοιρινό

Με σιγομαγειρεμένο χοιρινό, φρέσκο κρεμμύδι, αγγούρι, iceberg, καρότο και hoisin

€11.00

Bao Shrimp Tempura

Ψωμάκι ατμού bao,με γαρίδα τεμπούρα, μαγιονέζα τσίλι, τηγανητό κρεμμύδι και μαρουλι iceberg

€6.00

Bao Crispy Duck

Ψωμάκι ατμού bao,αγγούρι-καροτο,τεριγιακι βατόμουρο,ιαπωνική μαγιονέζα και φρέσκο κρεμμύδι

€6.00

SALADS

Σαλάτα με Πάπια

Σαλάτα με πάπια, αγγούρι, ανάμεικτη πρασινάδα, γλυκόξινη σάλτσα με σουσάμι

€14.50

Σαλάτα του Καίσαρα

Σαλάτα του Καίσαρα, τηγανητό κοτόπουλο, αποξηραμένα φύκια, σάλτσα μίσοσκόρδο, μπέικον, κρουτόν

€14.50

SOUPS/NOODLES

Σούπα Κολοκύθας με Μίσο

Σούπα κολοκύθας με μίσο, λάδι τρούφας, κολοκυθόσπορο,και αποξηραμένο φύκι

€9.00

Ζωμός Ράμεν Κοτόπουλο με Noodles

Ζωμός ράμεν κοτόπουλο με noodles, σιγομαγειρεμένο μπούτι κοτόπουλο, αυγό σε σογια και φύκι νόρι

€15.50

Τηγανητά Noodles Λαχανικών

Τηγανητά noodles με λάχανο,πιπεριές,καρότο και σάλτσα hoisin

€9.00

RYOTEI SUSHI ROLLS 8 PIECES

Crispy Duck Roll

Τραγανή πάπια, αγγούρι, ιαπωνική μαγιονέζα, σάλτσα βατόμουρο hoisin και τραγανό κρεμμύδι

€15.50

BBQ Eel Shrimp Tempura Roll

Χέλι μπάρμπεκιου, γαρίδα τεμπούρα, μαγιονέζα με πιπεριά χαλαπενιο, αβοκάντο και γλάσσο τεριγιάκι

€16.50

Spicy Shrimp Tempura Roll

Πικάντικη γαρίδα τεμπούρα, spicy mayo, σολομός, αβοκάντο, γλάσο τεριγιάκι

€16.50

Popular

Spicy Tuna Roll

Πικάντικος τόνος, σπιτική καυτερή σάλτσα πιπεριάς, αβοκάντο, ιαπωνική μαγιονέζα και τραγανή τεμπούρα

€10.50

Popular

Shrimp Tempura και Τuna Roll

Γαρίδα τεμπούρα με τόνο, τυρί κρέμα, αγγούρι, σάλτσα πιπεριάς ajι amarillo με τρούφα, καπνιστό λάδι φρέσκου κρεμμυδιού, πέρλες ρυζιού και γλάσσο τεριγιάκι

€17.00

California Roll

Καβούρι, αβοκάντο, αγγούρι και ιαπωνική μαγιονέζα

€9.50

Popular

Charred Seabass

Με πίκλα ρέβα, αγγούρι, αβοκάντο, μαύρο και άσπρο dressing αγριοράπανο

€15.00

Salmon Roll

Σολομός, αβοκάντο, τυρί κρέμα και καυτερή σάλτσα

€10.50

Σολωμός Τεμπούρα

Με αγγούρι και μαγιονέζα τσίλι-σκόρδο

€13.00

RYOTEI SUSHI ROLLS 5 PIECES

Crispy Salmon Roll

Τραγανό ρολό με σολομό, καρότο, αγγούρι, τυρί κρέμα, μαγιονέζα τσίλι, αβοκάντο και τραγανή τεμπούρα

€11.00

King Crab Roll

Βασιλικό καβούρι, πικάντικη λεμονάτη sauce, αβοκάντο και τραγανή τεμπούρα

€23.00

Crunchy Vegetarian Roll

Τραγανό ρολό λαχανικών με καρότο, αβοκάντο, αγγούρι, ρεβα, τυρί κρέμα και πικάντικη μαγιονέζα

€8.00

HOSOMAKI ROLLS

8 pcs

Hosomaki Rolls Salmon and Wasabi

8 Τεμάχια

€7.00

Hosomaki Roll Tuna And Wasabi

8 Τεμάχια

€7.00

Hosomaki Roll Cucumber

8 Τεμάχια

€4.00

Hosomaki Roll Avocado

8 Τεμάχια

€5.00

NIGIRI

2 pcs

Nigiri Tuna

2 Τεμάχια

€7.00

Nigiri Salmon

2 Τεμάχια

€6.00

SASHIMI

3 pcs

Sashimi Tuna

3 Τεμάχια. Τόνος, φύκια με σουσάμι, μοσχολέμονο, τζίντζερ, wasabi

€9.00

Sashimi Salmon

3 Τεμάχια. Σολομός, φύκια με σουσάμι, μοσχολέμονο, τζίντζερ, wasabi

€8.00

DESSERTS

White Chocolate - Lemon Cremeux

Με caramelized gyoza και yuzu gel

€9.00

Cremeux Σοκολάτας Γάλακτος

Με πραλίνα, φουντούκια, κέικ κακάο, τραγανή βάφλα και καραμέλα miso

€10.00

Coca-Cola 0.33 l

Coca-Cola Original Taste, νόστιμο και δροσιστικό ανθρακούχο αναψυκτικό με υπέροχη γεύση που δημιουργήθηκε για πρώτη φορά το 1886. Η χαρά εμφιαλωμένη, για να τη μοιράζεσαι Coca-Cola Original Taste, νόστιμο και δροσιστικό ανθρακούχο αναψυκτικό με υπέροχη γεύση που δημιουργήθηκε για πρώτη φορά το 1886. Η χαρά εμφιαλωμένη, για να τη μοιράζεσαι

€1.80(330 ml, €5.45/l)

Coca-Cola Light 0.33 l

€1.80

Coca-Cola Zero 0.33 l

Η Coca-Cola Zero έχει την ίδια θρυλική γεύση Coca-Cola, αλλά με μηδέν ζάχαρη. Ένα δροσιστικά απαλό και νόστιμο ανθρακούχο αναψυκτικό, για να το μοιράζεσαι

€1.80(330 ml, €5.45/l)

Fanta Κόκκινη 0.33 l

€1.80

Fanta Μπλε 0.33 l

€1.80

Sprite 0.33 l

€1.80

Βίκος Σόδα 0.33 l

Σόδα με φυσικό μεταλλικό νερό από την πηγή ζαγοροχώρια

€1.80(330 ml, €5.45/l)

Artisan Water Sparkling 0.33 l

€2.50

Βίκος Pink Grapefruit 0.25 l

€2.50

Kirin 0.33 l

€5.50(5% vol)

18+

Κρασί Ροζέ Methea Κτήμα Βρυνιώτη 0.75 l

€19.00(13% vol)

18+

Κρασί Ροζέ Idylle D` Achinos La Tour Melas 0.75 l

€35.00(13% vol)

18+

Κρασί Λευκό Ημιαφρώδες Moscato D`ifestia Κτήμα Χατζηγεωργίου 0.75 l

€27.00(13% vol)

18+

Κρασί Λευκό Αφρώδες Prosecco Val D`oca Balbi 0.75 l

€22.00(13% vol)

18+

Signature sushi rolls, nigiri, sashimi and noodles!

See similar venues

Address

Dimitriou Gounari 118, Glifada 166 74

16674 Athens

See map

Delivery times

Monday17:00–24:00
Tuesday17:00–24:00
Wednesday17:00–24:00
Thursday17:00–24:00
Friday17:00–24:00
Saturday13:30–24:00
Sunday13:30–24:00

More information