„Visada gali surizikuoti kelione į Monte Karlą“.- Jean Cocteau
Išskirtinėje dviejų mylių ilgio Viduržemio jūros pakrantėje laukia spindinti ir žavinga lobių ola. Į Monaką skuba tiek stambūs lošėjai, tiek profesionalūs sportininkai ir tarptautinės žvaigždės. Nors šiame uolėtame kyšulyje gausu prašmatnių sportinių automobilių, prabangių apartamentų, didžiulių jachtų ir nesibaigiančių pramogų, bet jame yra vietos ir kultūrai bei istorijai. Valdanti šeima užtikrina išskirtinio kunigaikštystės paveldo saugojimą ir vertinimą, o jos perdėta prabanga ir suteikia tik šiai vietai būdingą žavesį.
Naujai suprojektuotas „Foster + Partners“ Monako jachtų klubas yra visiška priešingybė barokiniams pastatams, kuriuose įsikūręs Monako okeanografijos muziejus. Naujasis Monako valstybinis muziejus, kuriame eksponuojame vėliausi šiuolaikinio meno darbai, yra visiška priešingybė Monako kunigaikščių rūmams, stovintiems čia jau nuo dvylikto amžiaus. Vis dėlto, visi šie pastatai puikia dera kartu dviejų šimtų hektarų plote.
Nuolat Monake besilankančiųjų sąrašas – tai tarsi privataus žvaigždžių vakarėlio sąrašas. Čia lankosi Charles Leclerc, Grace Kelly, Sir Roger Moore, Tyra Banks, Frank Sinatra, Rudolf Nureyev, Bjorn Borg, Ringo Starr ir daugelis kitų. Pasaulinės žvaigždės čia vėl ir vėl grįžta dėl prestižinių varžybų (Monako Grand Prix, Rolex Monte-Carlo Masters), renginių, kurių negalima praleisti (Monte Karlo baletas, Monako nacionalinės dienos), ikoniškų „Société des Bains de Mer“ vietų (Monte Karlo kazino, Monte Karlo „Hôtel de Paris“, Monte Karlo palūdimio) ar Michelin žvaigždučių lygio restoranų („LeLouis XV“, „Rampoldi“, „Pavyllon Monte-Carlo“). Knyga „Monte Carlo“, kuriai pratarmę parašė Monako kunigaikštis Albertas II ir kurioje gausu išskirtinių nuotraukų iš rūmų archyvų, siūlo skaitytojams vaizdą į Prancūzijos rivjeros brangakmenį iš pirmosios eilės su VIP paslaugomis.