Ruokalistan kieli on suomi. Haluatko kokeilla automaattista käännöstä toiselle kielelle? Käännökset ovat koneen tekemiä, ja niissä on virheitä ja kaikenlaista pientä outoa – mutta saanet kuitenkin jonkin käsityksen annoksista!
Tilatuimmat
Fantasia
4 täytettä oman valinnan mukaan
10,28 €13,70 €
Shawarma ateria
Ranskalaiset, 2 dippiä, sis Juoma
10,16 €12,70 €
2 Fantasia Ja 2 Juoma
4 täytettä valintasi mukaan jokaiseen pizzaan ja kaksi 0,33 l juomaa
29,95 €
Kebab annos
Kebab,Salaatti, tomaatti, suolakurkku, valkosipulikastike, Kebab kastike
11,39 €13,40 €
Erikoisrulla kebab
Tuplakebab, aurajuusto, salaatti, tomaatti, kurkku, majoneesi
11,68 €14,60 €
Rapea Halloumi
Viisi rapeaksi friteerattua halloumipalaa, tarjoillaan makean chilikastikkeella maustetun majoneesin kera
5,10 €6,00 €
Futshini
Kanakebab, kana, valkosipulimajoneesi, ranskalaiset, aurajuusto
11,60 €14,50 €
Fantasia Combo
4 täytettä oman valinnan mukaan ja pieni juoma
12,00 €
Iskender kebab
12,40 €
Mozzarellapuikot
5kpl Rapeaksi paneroituja mozzarellajuustotikkuja, tarjoillaan makean chilimajoneesin kanssa
4,99 €
Futshini Gold
Kanakebab, kana, Futshini Majoneesi, ranskalaiset, aurajuusto
11,90 €14,00 €
Juustohampurilainen
Pihvi, salaatti juustohampurilainen, tomaatti, suolakurkku, juusto, majoneesi
6,00 €8,00 €
Pizzat
Fantasia
4 täytettä oman valinnan mukaan
10,28 €13,70 €
2 Fantasia Ja 2 Juoma
4 täytettä valintasi mukaan jokaiseen pizzaan ja kaksi 0,33 l juomaa
29,95 €
Fantasia Duo MAX
4 täytettä valintasi mukaan jokaisessa pizzassa
21,60 €27,00 €
Futshini Gold
Kanakebab, kana, Futshini Majoneesi, ranskalaiset, aurajuusto
11,90 €14,00 €
Fantasia Combo
4 täytettä oman valinnan mukaan ja pieni juoma
12,00 €
Futshini
Kanakebab, kana, valkosipulimajoneesi, ranskalaiset, aurajuusto
11,60 €14,50 €
Bella Roma
kana ,Aurajuusto, Ananas, kinkku
11,00 €
Ocean Bite
katkarapu, simpukka,tonikala
10,90 €
Margherita
Tuplajuusto, mozzarellajuusto
10,00 €
Bolognese
Jauheliha
10,00 €
Roma
Kinkku, salami
11,00 €
Palermo
Kebab, jauheliha
11,00 €
Capricciosa
Tonnikala, herkkusieni
11,00 €
Sicilia
Kinkku, ananas, aurajuusto
11,00 €
Opera
Kinkku, salami, pepperoni
12,00 €
Hawaii
Kana, paprika, tomaatti, fetajuusto
12,00 €
Kebab Pizza
Kebab, jalopeno, sipuli, jauheliha
12,00 €
Kana Pizza
Kana, ananas, tomaatti, aurajuusto
12,00 €
Vegetariana
Oliivi, paprika, vegekebab, tomaatti, rucola
14,00 €
Domino
Kebab, kinkku, pekoni, BBQ-kastike
14,00 €
Quattro
Kinkku, katkarapu, tonnikala, herkkusieni
12,00 €
Pannupizzat
Fantasia Pannu Combo
4 täytettä oman valinnan mukaan ja 0.33L juoma
15,03 €16,70 €
Pannu Fantasia
4 täytettä oman valinnan mukaan
14,45 €17,00 €
Pannu margherita
Tuplajuusto, mozzarellajuusto
13,00 €
Pannu bolognese
Jauheliha
13,00 €
Pannu Roma
Kinkku, salami
14,00 €
Pannu Palermo
Kebab, jauheliha
14,00 €
Pannu Capricciosa
Tonnikala, herkkusieni
14,00 €
Pannu Sicilia
Kinkku, ananas, aurajuusto
15,00 €
Pannu Opera
Kinkku, salami, pepperoni
15,00 €
Pannu Hawaii
Kana, paprika, tomaatti, fetajuusto
17,00 €
Pannu Kebab Pizza
Kebab, jalopeno, sipuli, jauheliha
17,00 €
Pannu Kana Pizza
Kana, ananas, tomaatti, aurajuusto
17,00 €
Pannu Vegetariana
Oliivi, paprika, vegekebab, tomaatti, rucola
17,00 €
Pannu Domino
Kebab, kinkku, pekoni, BBQ-kastike
17,00 €
Pannu Futshini
Kanakebab, kana, valkosipulimajoneesi, ranskalaiset, aurajuusto
17,00 €
Pannu Quattro
Kinkku, katkarapu, tonnikala, herkkusieni
14,00 €
Perhepizzat
Perhe Fantasia
4 täytettä oman valinnan mukaan
22,50 €25,00 €
Perhe Futshini
Kanakebab, kana, valkosipulimajoneesi, ranskalaiset, aurajuusto
22,02 €25,90 €
Perhe Fantasia Combo
Täydellinen valinta jaettavaksi! Sisältää Fantasia-annokset koko perheelle, 4 täytettä oman valinnan mukaan sekä vapaavalintaisen 1,5 l juoman.
24,93 €27,70 €
Perhe Margherita
Tuplajuusto, mozzarellajuusto
17,50 €
Perhe Bolognese
Jauheliha
17,50 €
Perhe Roma
Kinkku, salami
20,00 €
Perhe Palermo
Kebab, jauheliha
20,00 €
Perhe Capricciosa
Tonnikala, herkkusieni
20,00 €
Perhe Sicilia
Kinkku, ananas, aurajuusto
21,00 €
Perhe Opera
Kinkku, salami, pepperoni
21,00 €
Perhe Hawaii
Kana, paprika, tomaatti, fetajuusto
21,00 €
Perhe Kebab Pizza
Kebab, jalopeno, sipuli, jauheliha
22,00 €
Perhe Kana Pizza
Kana, ananas, tomaatti, aurajuusto
23,00 €
Perhe Vegetariana
Oliivi, paprika, vegekebab, tomaatti, rucola
23,00 €
Perhe Domino
Kebab, kinkku, pekoni, BBQ-kastike
23,00 €
Perhe Quattro
Kinkku, katkarapu, tonnikala, herkkusieni
23,00 €
Futshini Wings
Futshini Wings(ei kastiketta)
10 kpl rapeita ja mehukkaita kanan siipiä, tarjotaan salaatin ja valitsemasi kastikkeiden kanssa
11,53 €13,57 €
Parmesan Wings
10 kpl rapeita ja mehukkaita kanansiipiä, tarjotaan salaatin, parmesanjuuston ja persiljalla koristeltuna sekä valitsemallasi kastikkeella
11,99 €14,10 €
Wings & Cheddar fries
10 kpl rapeita ja mehukkaita kanansiipiä, tarjotaan salaatin, Cheddar-perunoiden ja valitsemasi kastikkeiden kanssa
12,07 €14,20 €
Hot wings
10 kpl rapeita ja mehukkaita kuumia kanan siipiä, tarjoillaan salaatin ja valintasi mukaan kastikkeiden kanssa
12,07 €14,20 €
BBQ Wings
10 kpl rapeita ja mehukkaita kanan siipiä, tarjotaan salaatin ja valitsemasi kastikkeiden kanssa
11,89 €13,99 €
Shawarma
Tupla shawarma Ateria
Kanakebab, ranskalaiset, valkosipulimajoneesi, kaksi juomaa ja 2 valkosipulimajoneesia, 2 ketsuppidippiä
19,55 €23,00 €
Shawarma ateria
Ranskalaiset, 2 dippiä, sis Juoma
10,16 €12,70 €
Rapeat kana-juustorullat (2 kpl)
Rapeat kanarullat (2 kpl), täytteenä mehukkaat kanasuikaleet ja cheddarjuusto. Viimeistelty herkullisella valkosipulikastikkeella. Sisältää myös pienen 0,33 l juoman.
10,97 €12,90 €
Shawarmarulla
Kana shawarma, ranskalaiset kastike, tomaatti, suolakurkku
11,50 €
Futshini shawarmarulla
Herkkusieni, juusto, cheddarjuusto, kana, shawarma, ranskalaiset
12,00 €
FAJITA ATEIRIA
Kana. Paprika. Herkosieni. Maissi. Juusto. Cheddarjuusto. Valkosipulimajoneesi. Ranskalaista. Dippi. Ja juma
11,48 €13,50 €
FRANCESCO
Kana. . Paprika. Herkosieni. Maissi. Juusto. Valkosipuli majoneesi.
12,00 €13,99 €
Futshini paistettu kana
Kanafries Ateria
Rapeat ranskanperunat paistetun kanan kanssa, päälle sulatettua cheddaria ja valkosipulikastiketta, viimeistelty persiljalla. Sisältää pienen juoman.
10,67 €12,55 €
Kanaranskalaiset Auralla
Rapeat ranskalaiset ja mehukas kana, päällä aurajuustokastiketta ja viimeistelty kevätsipulilla. Tarjoillaan valkosipulimajoneesin ja kanacurrykastikkeen kera. Sisältää pienen juoman.
10,35 €11,50 €
BBQ-kanaranskalaiset
Ranskalaiset friteeratulla kanalla valkosipulimajoneesilla ja BBQ-kastikkeella, kevätsipulilla. Mukana currykastike ja pieni 0,33 l juoma.
10,26 €11,40 €
kanatenderit 6kpl
kanatendereitä, tarjoillaan herkullisen valkosipulimajoneesin ja kanacurrykastikkeen kanssa.
8,00 €8,89 €
Futshini special kana
Kanafilee 12 kpl syväpaistettu, ranskal, 2 dippi
11,10 €
Rapea Tenderiateria (6kpl)
Kuusi rapeaa kanan tenderiä ranskalaisten kanssa. Tarjoillaan curry- ja valkosipulikastikkeen kera. Sisältää 0,33 l juoman.
11,00 €12,22 €
Futshini kana currykastikkeella
Kana currykastikkeella, ranskalaiset 2 Dippi
9,90 €13,00 €
Futshini mozzarella kana
Paistettua kanaa mozzarellalla, ranskalaiset cheddarjuusto, 2 Dippi
10,00 €
Kebab ateriat
Pitakebab
Kebab, tomaatti, suolakurkut, salaatti, majoneesi
9,99 €11,00 €
Kebab annos
Kebab,Salaatti, tomaatti, suolakurkku, valkosipulikastike, Kebab kastike
11,39 €13,40 €
Iskender kebab
12,40 €
Kebab Annos Combo
Kebab,Salaatti, tomaatti, suolakurkku, valkosipulikastike, Kebab kastike ja pieni juoma
12,72 €15,90 €
Rullakebabit
Erikoisrulla Combo
Kebab, salaati, tomaatit, suolatut kurkut,mayonaise,Aurajuusto,valkosipulimajoneesi, ja pieni juoma
12,40 €15,50 €
Kana Kebabrulla
Kana Kebab, salaatti, kurkku, tomaatti, Valkosipulimajoneesi,currykastikkeella
12,00 €
Kebabrulla
Kebab, salaatti, kurkku, tomaatti, majoneesi
11,65 €13,70 €
Kebabrulla fetajuustolla
Kebab, salaatti, kurkku, tomaatti, majoneesi, fetajuusto
11,80 €
Rullakebab aurajuustolla
Kebab, aurajuusto, salaatti, tomaatti, kurkku, majoneesi
11,70 €
Erikoisrulla kebab
Tuplakebab, aurajuusto, salaatti, tomaatti, kurkku, majoneesi
11,68 €14,60 €
Kana Kebabrulla Aurajuusto
Kanakebab, aurajuusto, salaatti, tomaatti, kurkku, kanacurrykastikkeella,Valkosipulikastike
12,00 €
Kana Kebabrulla Fetajuusto
Kanakebab, Fetajuusto, salaatti, tomaatti, kurkku, kanacurrykastikkeella,Valkosipulikastike
12,50 €
Vegan Kebabrulla
kasviskebab, salaatti, majoneesi, tomaatit, suolakurkut, valkosipulimajoneesi
12,20 €
Burgerit
Aurajuusto Hampurilainen Ateria
Tuplapihvi, sinihomejuustokastike, valkosipulikastike, rucola, karamellisoitu sipuli, herkkusienet. Sis. ranskalaiset ja juoma.0.33L
11,50 €
Swiss Burger Ateria
Kaksi naudanlihapihviä sulatetulla emmentaljuustolla, sienillä, karamellisoidulla sipulilla ja kermaisella talon majoneesilla. Tarjoillaan ranskalaisten perunoiden, valkosipulimajoneesin ja yhden 0,33 litran juoman kera.
11,48 €13,50 €
Kanahampurilainen
Kanapihvi, juusto, tomaatti, suolakurkku. Salaatti
8,00 €
Lihahampurilainen
2x pihvi, pekoni, salami, majoneesi, suolakurkku, salaatti, tomaattia, sipuli
11,00 €
BBQ-Hampurilainen
Pihvi bbq, pekoni, hampurilainen sipuli, bbq-kastike, sinappi, suolakurkku
10,00 €
Juustohampurilainen
Pihvi, salaatti juustohampurilainen, tomaatti, suolakurkku, juusto, majoneesi
6,00 €8,00 €
Futshini Fries
Futshini Fries
Cheese and Bacon Fries
Rapeita ranskalaisia perunoita, grillattua pekonia, cheddarjuustokastiketta, valkosipulimajoneesia, yksi täyte valintasi mukaan ja pieni 0,33 litran juoma
9,95 €11,70 €
Halloumi Mix Ateria
Rapeaksi paistettua halloumia, kultaisia ranskalaisia, mehukkaita kanakebabviipaleita, makeaa chilikastikemajoneesia, valkosipulimajoneesia, päälle tuoretta persiljaa ja tarjotaan kastikkeen ja 0,33 l virvoitusjuoman kanssa.
10,08 €11,20 €
Rapea Halloumi
Viisi rapeaksi friteerattua halloumipalaa, tarjoillaan makean chilikastikkeella maustetun majoneesin kera
5,10 €6,00 €
Sinihomejuustoranskalaiset
kullankeltaiset ranskalaiset kruunattuna täyteläisellä sinihomejuustokastikkeella ja viimeistelty kevyellä persiljalla. Tarjoillaan valkosipulimajoneesin ja ketsupin kanssa.
6,35 €7,05 €
Mozzarellapuikot
5kpl Rapeaksi paneroituja mozzarellajuustotikkuja, tarjoillaan makean chilimajoneesin kanssa
4,99 €
Chiliset juustonugetit
5 kpl chilijuustonugetteja, tarjoillaan makean chilimajoneesin kera
4,99 €
Futshini Parmesan Fries
Kultaiset, rapeat ranskalaiset, runsaalla parmesaanijuustokuorrutteella ja tarjoillaan silkkisen klassisen valkosipulikastikkeemme kera. Yksinkertainen, herkullinen ja täydellinen lisä mihin tahansa ateriaan
6,30 €7,00 €
Futshini Fries
Kultaiset, täydellisesti paistetut perunaranskalaiset tarjoillaan kuumina ja rapeina, kermaisen valkosipulikastikkeen ja klassisen ketsupin kera dippaukseen.
5,00 €
Falafel
Falafelrulla
7,50 €
Falafel annos
Valitsemallasi lisukkeella
7,50 €
Juomat
Coca-Cola 0,33 L
Coca-Cola on ylivoimaisesti suosituin virvoitusjuoma Suomessa ja koko maailmassa. Se on aito ja alkuperäinen kolajuoma, jonka resepti on yhä salainen, yli 130 vuotta ensilasillisen jälkeen. Coca-Colan jäljittelemätön kolanmaku ja virkistävyys perustuvat kaikkialla maailmassa samaan perinteiseen reseptiin. Mutta yksi asia reseptistä tiedetään varmasti. Nimittäin, ettei juomaan ole lisätty säilöntäaineita tai keinotekoisia aromeja.
2,50 €(330 ml, 7,58 €/l)
Pepsi Max 0,33 L
Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.
2,50 €(330 ml, 7,58 €/l)
Coca-Cola 1,5 L
5,00 €(1,5 l, 3,33 €/l)
Coca-Cola Zero 1,5 L
Coca-Cola Zero® Sugar on kevytkolajuoma, joka maistuu yhtä erinomaiselta kuin alkuperäinen Coca-Cola, mutta ilman sokeria. Juomassa on zero kaloria eli se sisältää energiaa vain 1,4kJ /0,3 kilokaloria desilitrassa. Erityisesti nuoret aikuiset ovat ottaneet Coca-Cola Zero® Sugarin kevytjuomavaihtoehdokseen. Juoma sisältää vain luonnollisia aromeja, eikä siihen ole lisätty säilöntäaineita. Näin voit nauttia alkuperäisestä Coca-Colan mausta, ilman sokeria.
5,00 €(1,5 l, 3,33 €/l)
Fanta Appelsiini 1,5 L
5,00 €(1,5 l, 3,33 €/l)
Pepsi Max virvoitusjuoma 1,5 l
Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.
5,00 €(1,5 l, 3,33 €/l)
Coca-Cola Zero Sugar virvoitusjuoma tölkki 0,33 L
Coca-Cola Zero Sugar on kevytkolajuoma, joka maistuu yhtä erinomaiselta kuin alkuperäinen Coca-Cola, mutta ilman sokeria.
2,50 €(330 ml, 7,58 €/l)
Dipit
Futshini Majoneesi
0,95 €
Valkosipulimajoneesi
0,90 €
Aurajuusto mayonnaise
0,90 €
Majoneesi
0,90 €
Makea chiliranskankerma
0,90 €
BBQ Kastike
0,90 €