Ruokalistan kieli on suomi. Haluatko kokeilla automaattista käännöstä toiselle kielelle? Käännökset ovat koneen tekemiä, ja niissä on virheitä ja kaikenlaista pientä outoa – mutta saanet kuitenkin jonkin käsityksen annoksista!
Tilatuimmat
34 Fantasia Neljällä Täytteellä
Neljä vapaavalintaista täytettä
15,00 €
Rullakebab
Kebabliha, kurkku, salaatti, tomaatti
14,00 €
33 Fantasia Kolmella Täytteellä
Kolme vapaavalintaista täytettä
14,00 €
Kebab ranskalaisilla
Kebabliha, ranskalaiset, salaatti
14,00 €
3 Americano
Pizzasuikale, ananas, aurajuusto
14,00 €
7 Dillinger
Salami, pizzasuikale, jauheliha, sipuli
14,00 €
12 Kebab Pizza
Kebabliha, punasipuli, tuore tomaatti, jalopeno aurajuusto
15,00 €
Coca-Cola 0,33 L
3,00 €(330 ml, 9,09 €/l)
1 Margherita
Mozzarellajuusto, basilika
13,00 €
14 Barbeque
Kana, punasipuli, pekoni, barbeque kastikke, valkosipuli
15,00 €
4 Opera Special
Tonnikala, pizzasuikale, salami
14,00 €
Coca-Cola 1,5 L
5,50 €(1,5 l, 3,67 €/l)
Klassikopizzat
Lihojen alkuperämaat: Suomi
Kaikkiin pitsoihin kuuluu juusto, tomaattikastike ja halutessasi valkosipulia ja oreganoa.
1 Margherita
Mozzarellajuusto, basilika
13,00 €
2 Bolognese
Ruskistettu jauheliha
13,00 €
3 Americano
Pizzasuikale, ananas, aurajuusto
14,00 €
4 Opera Special
Tonnikala, pizzasuikale, salami
14,00 €
5 Chicken Fun
Kana, ananas, aurajuusto
14,00 €
6 Frutti Di Mare
Tonnikala, simpukka, katkarapu
14,00 €
7 Dillinger
Salami, pizzasuikale, jauheliha, sipuli
14,00 €
8 Julia
Pizzasuikale, ananas, aurajuusto, katkarapu
15,00 €
9 Romeo
Salami, ananas, katkarapu, aurajuusto
15,00 €
10 Quattro
Pizzasuikale, katkarapu, tuore herkusieni, tuore paprika
15,00 €
11 Papas Special
Salami, tuore paprika, sipuli, oliivi, aurajuusto
15,00 €
12 Kebab Pizza
Kebabliha, punasipuli, tuore tomaatti, jalopeno aurajuusto
15,00 €
13 Mexicano
Ananas, jalapeno, pepperoni, taco-kastike
15,00 €
14 Barbeque
Kana, punasipuli, pekoni, barbeque kastikke, valkosipuli
15,00 €
15 Smetana Pizza
Sipuli, kebab-liha, fetajuusto, chili, tomaatti, valkosipuli, smetana
15,00 €
16 Vegeteriano
Tuore herkkusieni, oliivi, tuore paprika, sipuli, tomaatti, vegaani juusto
15,00 €
17 Formaggi
Mozzarella, aurajuusto, fetajuusto, cheddarjuusto
15,00 €
18 Curry Pizza
Kanakebab, ranskalaiset, tuore herkkusieni, currykastike
15,00 €
19 Kobe Special
Pizzasuikale, salami, kebab, pepperoni, pekoni
16,00 €
Erikoispizzat
34 Fantasia Neljällä Täytteellä
Neljä vapaavalintaista täytettä
15,00 €
20 Hot Chorizo
Jalapeno, pepperoni, paahdettu pekoni, parmesaani, basilika
15,00 €
21 Capri
Vuohenjuusto, pepperoni, tuore paprika, rucola
15,00 €
22 Pesto
Kana, pesto, tomaatti, rucola
15,00 €
23 Ultima
Pekoni,pepperoni, katkarapu, mozzarella, rucola
15,00 €
24 Rucola Pizza
Salami, pepperoni, tomaatti, punasipuli, jalopeno, rucola
15,00 €
25 Fresco
Tonnikala, katkarapu, punasipuli, rucola, aurajuusto
15,00 €
26 Fly Pizza
Pizzasuikale, pekoni, pepperonimakkara, smetana, kananmuna
15,00 €
27 Diavola
Kana, sipuli, mozzarella, smetana, rucola
15,00 €
28 Burger Pizza
Kana,Jauheliha Cheddarjuusto, salaatti ja hampurilaiskastike
15,00 €
30 Gluteeniton Pizza
Neljä vapaavalintaista täytettä
18,00 €
32 Fantasia Kahdella Täytteellä
Kaksi vapaavalintaista täytettä
13,00 €
33 Fantasia Kolmella Täytteellä
Kolme vapaavalintaista täytettä
14,00 €
Fantasia perhe pizza 4 täytellä
25,00 €
Fantasia perhe pizza 3 täytellä
23,00 €
Perhepizzat
1 Margherita perhepizza
Mozzarellajuusto, basilika
23,00 €
2 Bolognese perhepizza
Ruskistettu jauheliha
23,00 €
3 Americano perhepizza
Pizzasuikale, ananas, aurajuusto
24,00 €
4 Opera Special perhepizza
Tonnikala, pizzasuikale, salami
24,00 €
5 Chicken Fun perhepizza
Kana, ananas, aurajuusto
24,00 €
6 Frutti Di Mare perhepizza
Tonnikala, simpukka, katkarapu
24,00 €
7 Dillinger perhepizza
Salami, pizzasuikale, jauheliha, sipuli
24,00 €
8 Julia perhepizza
Pizzasuikale, ananas, aurajuusto, katkarapu
25,00 €
9 Romeo
Salami, ananas, katkarapu, aurajuusto
25,00 €
10 Quattro perhepizza
Pizzasuikale, katkarapu, tuore herkusieni, tuore paprika
25,00 €
11 Papas Special perhepizza
Salami, tuore paprika, sipuli, oliivi, aurajuusto
25,00 €
12 Kebab perhepizza
Kebabliha, punasipuli, tuore tomaatti, jalopeno aurajuusto
25,00 €
13 Mexicano perhepizza
Ananas, jalapeno, pepperoni, taco-kastike
25,00 €
14 Barbeque perhepizza
Kana, punasipuli, pekoni, barbeque kastikke, valkosipuli
25,00 €
15 Smetana perhepizza
Sipuli, kebab-liha, fetajuusto, chili, tomaatti, valkosipuli, smetana
25,00 €
16 Vegeteriano perhepizza
Tuore herkkusieni, oliivi, tuore paprika, sipuli, tomaatti, vegaani juusto
25,00 €
17 Formaggi perhepizza
Mozzarella, aurajuusto, fetajuusto, cheddarjuusto
25,00 €
18 Curry perhepizza
Kanakebab, ranskalaiset, tuore herkkusieni, currykastike
25,00 €
19 Kobe Special perhepizza
Pizzasuikale, salami, kebab, pepperoni, pekoni
26,00 €
Kebabit
Kaikki kebabeihin kuuluu salaatti, kurkku, tomaatti, punainen kebab kastike, valkosipuli jogurtti ja salaatti kastike.
Leipäkebab
Kebabliha, salaatti, uunituore leipä
12,50 €
Kebab ranskalaisilla
Kebabliha, ranskalaiset, salaatti
14,00 €
Kebab riisillä
Kebabliha, riisi, salaatti
14,00 €
Kebab lohkoperunoilla
Kebabliha, lohkoperuna, salaatti
14,00 €
Rullakebab
Kebabliha, kurkku, salaatti, tomaatti
14,00 €
Aurarulla
Kebabliha, aurajuusto
14,50 €
Kebab calzone (sisään leivottu)
Kebab, sipuli, tomaatti, juusto, chili
13,50 €
Kebab salaatilla
Kebabliha, salaatti, punasipuli, tomaatti, kurkku, oliivi, leipä, feta
14,50 €
Kebab mix
Ranskalaiset, riisi, kebab, salaatti
14,50 €
Pitakebab ateria
Pitakebab, ranskalaiset ja 0,33 l juoma
16,50 €
Burgeri ateriat
100% naudanliha, kaikissa annoksissa salaattia, tomaattia, suolakurkku ketsuppia chadder juusto ja burger kastike. Ateriaan sisältyy ranskalaiset sekä 0,33 l juoma.
Chili burger
120 g täyslihapihvi, cheddar, jalopeno, chilimajoneesi
13,00 €
Juusto burger
Pihvi cheddar-juusto
13,00 €
Mega burger
2x120 g täyslihapihvi, 2x cheddarjuusto
16,00 €
BBQ pekoni burger
120 g täyslihapihvi, pekoni, cheddar, BBQ-kastike
14,00 €
Ranskalaiset
6,00 €
Salaatit
Kaikkiin salaatteihin kuuluu tomaatti, kurkkusalaattimix, talon salaatti kastike.
Tonnikalasalaatti
Sipuli, ananas, tonnikala, katkarapu, sitruuna, leipä
13,50 €
Fetasalaatti
Sipuli, ananas, fetajuusto, oliivi
13,50 €
Ceasar salaatti
Kanan rintafilee, ceasar-kastike, krutonki
13,50 €
Juomat
Coca-Cola 0,33 L
3,00 €(330 ml, 9,09 €/l)
Coca-Cola Zero 0,33 L
Coca-Cola Zero® Sugar on kevyt kolajuoma, joka maistuu aivan yhtä hyvältä kuin alkuperäinen Coca-Cola, mutta ilman sokeria.
3,00 €(330 ml, 9,09 €/l)
Hartwall Jaffa Appelsiini 0,33 L
Hartwall Jaffa Appelsiini on tuoteperheen suurin yksittäinen tuote ja tunnetuin Hartwall Jaffa -variantti # Aito Oikea Hartwall Jaffa. Se on herkullisen hedelmäinen ja raikas appelsiinivirvoitusjuoma. Tuote on makeutettu sokerilla ja hedelmäsokerilla. Kilpailijoistaan se eroaa luonnollisen raikkaalla hedelmän maulla, joka ei ole niin makea. Nyt aidosti hedelmäinen Jaffa on entistä luonnollisempi, sillä siinä käytetään vain luonnollisia aromeja.
3,00 €(330 ml, 9,09 €/l)
Bonaqua maustamaton kivennäisvesi 0,33 L
3,00 €(330 ml, 9,09 €/l)
Coca-Cola 1,5 L
5,50 €(1,5 l, 3,67 €/l)
Coca-Cola Zero 1,5 L
5,50 €(1,5 l, 3,67 €/l)
Hartwall Jaffa Appelsiini 1,5 L
5,50 €(1,5 l, 3,67 €/l)