Koseli

Makumatka Nepaliin

This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?

Most ordered

39. Butter chicken (G)

Tandoorimarinoituja kananrintapaloja cashew-tomaatti- voikermakastikkeessa.

€18.90

37. Chicken tikka masala (G,L) 🌢🌢

Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettua kananrintapaloja talon masalakastikkeessa.

€18.90

Garlic naan

€3.90

Lounas: 39. Butter chicken (G)

Tandoorimarinoituja kananrintapaloja cashew-tomaatti- voikermakastikkeessa.

€16.50

Not available

31. Shahi paneer (G)

Talon tuorejuustoa tomaatti-voi- kerma-cashewkastikkeessa.

€17.50

Mango Lassi

€5.50

30. Palak paneer (G)

Paneer-juustoa pinaattisessa inkivÀÀri-cashew-kermakastikkeessa.

€17.50

44. Chicken korma (G)

Kananrintapaloja juustoisessa pÀhkinÀ-inkivÀÀri- kookos-tomaattivoi- kermakastikkeessa.

€18.90

14. Tandoori chicken (G,L)🌢

Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettua kanan rintapaloja, sipulia, paprikaa ja tuoretomaattia.

€19.90

42. Chicken rogan josh (G,L) 🌢

Kananrintapaloja valkosipuli-jogurtti- curry-chilikastikkeessa.

€18.90

43. Garlic chicken (G,L) 🌢🌢

Valkosipulilla maustettua kananrintapaloja, inkivÀÀri-korianteri- currykastikkeessa.

€18.90

34. Malai kofta (G)

Perunasta, tuorejuustosta ja cashewpΓ€hkinΓ€stΓ€ koostuvia kasvispyΓΆrykΓΆitΓ€ tomaatti- kermakastikkeessa.

€17.50

Lounas

Maanantaista perjantaihin klo 10:30-15:00

Lounas: 39. Butter chicken (G)

Tandoorimarinoituja kananrintapaloja cashew-tomaatti- voikermakastikkeessa.

€16.50

Popular
Not available

Tiistain lounas: 25. Alu gobi (G,L) 🌢

InkivÀÀrillÀ ja valkosipulilla maustettua kukkakaalia ja perunaa, curry-kookoskerma ja chilikastikkeessa.

€15.50

Not available

Tiistain lounas: 37. Chicken tikka masala (G,L) 🌢🌢

Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettua kananrintapaloja talon masalakastikkeessa.

€16.50

Not available

Keskiviikon lounas: 24. Bhindi masala (G,L) 🌢

Paistettua okraa ja perunaa maustetussa tomatti-sipuli- valkosipuliinkivÀÀrikastikeessa.

€15.50

Not available

Keskiviikon lounas: 56. Lamb kofta (G,L) 🌢

Lampaan jauhelihapyΓΆrykΓΆitΓ€ talon masalakastikkeessa.

€16.50

Not available

Alkuruoat

Lihojen alkuperΓ€maat:

Kana - Thaimaa
Lammas - Uusi-Seelanti

3. Vegetable samosa 2 kpl 🌢

Peruna ja hernetΓ€ytteinen mausteinen friteerattu kasvispasteija pΓ€hkinΓΆillΓ€. Tarjoillaan chutney:n kanssa.

€8.50

4. Vegetable pakora (G,L) 🌢

Kikhernejauholla kuorrutettuja friteerattuja kasvispyΓΆrykΓΆitΓ€. Tarjoillaan chutney:n kanssa.

€7.90

5. Chicken Pakora (G,L)

Kikhernejauholla kuorrutettuja ja friteerattuja kananfileepaloja. Tarjoillaan chutney:n kanssa

€8.90

6. Peneer Pakora (G)

Linssijauholla kuorrutettuja ja friteerattuja paneer-juustopaloja. Tarjoillaan chutney:n kanssa

€10.90

7. Prawns pakora (G,L)

Kikhernejauholla kuorrutettuja friteerattuja katkarapuja. Tarjoillaan chutney:n kanssa.

€10.90

8. Chicken sadeko (G,L) 🌢

Tandoori-uunissa grillattua kananfileepaloja, jotka maustettu sitruunaisesti sipulin, tomaatin, porkkanan ja kurkun kanssa.

€9.90

Tandoor ruoat

*PÀÀruokien mukana tuleva raita-kastike sisÀltÀÀ laktoosia ja naan-bread sisÀltÀÀ gluteenia ja laktoosia. Kaikki pÀÀruoat sisÀltÀvÀt basmati-riisin ja naan leipÀ. Tarjoillaan tomaatti- tai minttuchutneyn kanssa.

Lihojen alkuperΓ€maat:

Kana - Thaimaa
Lammas - Uusi-Seelanti

14. Tandoori chicken (G,L)🌢

Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettua kanan rintapaloja, sipulia, paprikaa ja tuoretomaattia.

€19.90

15. Chicken sekuwa (G,L)🌢

Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooriuunissa paistettuja kananpaloja, jonka lisÀnÀ kuminalla ja eri maustein maustettuja perunoita tai riisiÀ. (KestÀÀ n. 20 minuuttia)

€21.40

16. Lamb sekuwa🌢

Yrttijogurtissa marinoitua ja tandooruunissa paistettua lampaan sisÀfilettÀ, jonka lisÀnÀ kuminalla ja eri maustein maustettuja perunoita tai riisiÀ. (KestÀÀ n. 20 minuuttia)

€24.90

17. Vegetable sizzler 🌢

Paneer-juustoa (G)* TAI tofua (G,L)* paprikan, tomaatin ja sipulin kanssa.

€21.90

18. Prawn sizzler🌢

Yrtti-jogurttimarinoituja ja tandoori-uunissa grillattuja jΓ€ttikatkarapuja, paprikaa, tomaattia ja sipulia.

€25.90

19. Koseli special tandoori mix sizzler🌢

Tandoorilajitelma, jossa lampaan sisÀfilettÀ, kananrintafilettÀ, jÀttikatkarapuja, sipulia, paprikaa, tomaattia. PÀÀllÀ inkivÀÀriÀ ja korianteria.

€32.90

Nuudeliannokset

Kananuudelit

Paistettu nuudeli kananlihalla, tuoreilla vihanneksilla ja miedolla mausteella.

€15.90

Mix nuudelit

Paistettu nuudeli kanalla, lampaanlihalla, katkaravulla, tuoreilla vihanneksilla ja miedolla mausteella.

€17.90

Vegenuudelit

Paistettu nuudeli tuoreilla kauden vihanneksilla ja miedolla kastikkeella.

€14.90

Kasvisruoat

20. Dal fry (G,L) 🌢

Haudutettuja linssejΓ€, jotka maustettu sipulilla, kuminalla, valkosipulilla ja tuoreella tomaatilla.

€16.20

21. Palak tofu (G,L) 🌢

Tofua pinaattisessa cashew-curry-kookos-kermakastikkeessa. Saatavina myΓΆs vegaanisena tofulla.

€16.50

22. Tofu masala (G,L) 🌢

Tofua ja paprikaa talon masalakastikkeessa.

€16.50

23. Tofu chilli (G,L) 🌢🌢

Tofua, paprikaa, sipulia ja tuoretomaattia soija-chillikastikkeessa.

€16.50

24. Bhindi masala (G,L) 🌢

Paistettua okraa ja perunaa maustetussa tomatti-sipuli- valkosipuliinkivÀÀrikastikeessa.

€16.90

25. Alu gobi (G,L) 🌢

InkivÀÀrillÀ ja valkosipulilla maustettua kukkakaalia ja perunaa, curry-kookoskerma ja chilikastikkeessa.

€16.90

26. Bhanta Masala (G,L) 🌢

Munakoisoa ja paprikaa tomaatti-curry-masalakastikkeessa.

€16.90

27. Mixed vegetable curry (G,L) 🌢

KeitettyÀ perunaa, kukkakaalia, parsakaali, vihreitÀ papuja, herneitÀ ja paprikaa tulisessa ja mausteisessa sipuli-valkosipuliinkivÀÀrikastikeessa.

€17.50

28. Chana Paneer Masala (G) 🌢

KikherneitΓ€ ja paneer-juustoa tomaatti-curry-masalakastikkeessa. Saatavina myΓΆs vegaanisena tofulla.

€17.50

29. Vegetable korma (G)

Vihanneksia, paneer-juustoa, pΓ€hkinΓΆitΓ€ ja kuivahedelmiΓ€ kookoskerma-curryvoikastikkeessa.

€17.50

30. Palak paneer (G)

Paneer-juustoa pinaattisessa inkivÀÀri-cashew-kermakastikkeessa.

€17.50

31. Shahi paneer (G)

Talon tuorejuustoa tomaatti-voi- kerma-cashewkastikkeessa.

€17.50

32. Paneer chilli (G) 🌢🌢

Talon tuorejuustoa, paprikaa, sipulia ja tuoretomaattia soija-chillikastikkeessa.

€17.50

33. Vegetable kofta (G)

KasvispyΓΆrykΓΆitΓ€ cashew -kookos- curry-kermakastikkeessa.

€17.50

34. Malai kofta (G)

Perunasta, tuorejuustosta ja cashewpΓ€hkinΓ€stΓ€ koostuvia kasvispyΓΆrykΓΆitΓ€ tomaatti- kermakastikkeessa.

€17.50

35. Paneer Masala (G) 🌢

Paistettuja paneer-juustopaloja tomaatti-curry-masalakastikkeessa.

€17.50

Kanaruoat

Lihan alkuperΓ€maa:

Kana - Thaimaa

36. Chicken curry (G,L) 🌢

Haudutettuja kanafileepaloja tomatti-sipuli- currykastikkeessa.

€16.90

37. Chicken tikka masala (G,L) 🌢🌢

Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettua kananrintapaloja talon masalakastikkeessa.

€18.90

Popular

38. Chicken Chili (G,L) 🌢🌢

Kikhernejauholla ja maisijauholla kuorrutettuja friteerattuja kananfileepaloja, paprikaa, sipulia ja tuoretomaattia soya-chillikastikkeessa.

€18.90

39. Butter chicken (G)

Tandoorimarinoituja kananrintapaloja cashew-tomaatti- voikermakastikkeessa.

€18.90

Popular

40. Chicken vindaloo (G,L) 🌢🌢🌢

Marinoitua ja tandooruunissa paistettuaja kanan rintafilettΓ€ tomaatti-pippuri- chilikastikkeessa.

€18.90

41. Koseli special chicken (G)

Tandoorimarinoitua kanaa ja tuorejuustoa inkivÀÀri-sipuli- cashewpÀhkinÀ kerma-kastikkeessa.

€22.50

42. Chicken rogan josh (G,L) 🌢

Kananrintapaloja valkosipuli-jogurtti- curry-chilikastikkeessa.

€18.90

43. Garlic chicken (G,L) 🌢🌢

Valkosipulilla maustettua kananrintapaloja, inkivÀÀri-korianteri- currykastikkeessa.

€18.90

44. Chicken korma (G)

Kananrintapaloja juustoisessa pÀhkinÀ-inkivÀÀri- kookos-tomaattivoi- kermakastikkeessa.

€18.90

45. Methi chicken (G,L) 🌢🌢

Rohtosarviapilalla maustettuja kananrintapaloja valkosipuli-jogurtti chilikastikkeessa.

€18.90

46. Chicken saag (G)

Haudutettuja kanafileepaloja pinaatti-inkivÀÀri- kookos-kermakastikkeessa.

€18.20

47. Mint Chicken (G,L) 🌢🌢

Kananrintapaloja minttu-cashew-currykastikkeessa.

€17.90

48. Chicken chhoila (G,L) 🌢🌢

Yrtti-jogurttimarinoituja ja tandoori-uunissa grillattuja kanafileeviipaleita. Maustettu tomaatilla, sipulilla, vihreÀllÀ chilillÀ, rohtosarviapilan siemenillÀ, kuminan siemenillÀ, inkivÀÀrillÀ, valkosipulilla, korianterilla, âljyllÀ ja sitruunalla.

€19.90

Lammasruoat

Lihan alkuperΓ€maa:

Lammas - Uusi-Seelanti

49. Lamb curry (G,L) 🌢

Haudutettuja lampaanpaloja tomaatti-sipuli- currykastikkeessa.

€17.90

50. Koseli lamb (G) 🌢

Valkosipulilla maustettua lammasta, juustoa, sipulia, paprikaa ja herkkusieniÀ, cashew-inkivÀÀri- chilikastikkeessa.

€19.90

51. Lamb palak (G)

Lammasta pinaattisessa inkivÀÀri-kermakastikkeessa.

€19.90

52. Lamb Korma (G)

Lampaan rintafileepaloja ja tuorejuustoa cashew-inkivÀÀri-kookos-tomaatti-voikermakastikkeessa.

€19.90

53. Methi lamb (G,L) 🌢

Rohtosarviapilalla maustettua lammasta, tomaatti-curry- jogurtti-chilikastikkeessa.

€18.50

54. Lamb Rogan Josh (G,L) 🌢🌢

Lammasta curry-chilikastikkeessa.

€18.90

55. Lamb vindaloo (G,L) 🌢🌢🌢

Lammasta tomaatti-pippuri- chilikastikkeessa.

€18.90

56. Lamb kofta (G,L) 🌢

Lampaan jauhelihapyΓΆrykΓΆitΓ€ talon masalakastikkeessa.

€18.20

57. Lamb tikka masala (G,L) 🌢🌢

Yrttijogurtissa marinoitua ja tandooruunissa paistettua lampaan sisΓ€filettΓ€, talon masalakastikkeessa.

€21.90

58. Koseli Special Lamb (G)

Yrttijogurtissa marinoitua ja tandooruunissa paistettua lampaansisΓ€filettΓ€, tuorejuustoa, sipulia ja paprikaa cashew-tomaatti- kermakastikkeessa.

€23.90

Merenruoat

59. Fish curry (G,L) 🌢

Paistettuja kalafileepaloja sinappi-currykastikkeessa.

€17.90

60. Fish chilli (G,L) 🌢🌢

Friteerattua kalafileepaloja, sipulia, paprikaa ja tuoretomaattia soija-chilikastikkeessa.

€18.90

61. Fish korma (G)

Friteerattuja kalafileepaloja kookos-curry- kerma-cashewpΓ€hkinΓ€- hunajakastikkeessa.

€18.90

62. Prawns masala (G,L) 🌢🌢

JÀttikarkarapuja inkivÀÀri-curry- masalakastikkeessa.

€20.90

63. Prawns chilli (G,L) 🌢🌢

JΓ€ttikatkarapuja, sipulia, paprikaa ja tuoretomaattia soija-chillikastikkeessa.

€21.90

64. Butter prawns (G)

JΓ€ttikatkarapuja kookos-tomaatti-voi- kermakastikkeessa.

€22.90

Biryani

Lihojen alkuperΓ€maat:

Kana - Thaimaa
Lammas - Uusi-Seelanti

65. Vegetable biryani (G)

Voilla paistettuja ja erikoisesti maustettuja basmati riisia, vihanneksia, ja kuivattuja hedelmiΓ€.

€16.90

66. Chicken biryani (G,L🌢

Voilla paistettuja ja erikoisesti maustettuja riisia, kanarintapaloja vihanneksia ja kuivattuja hedelmiÀ. Kuivatut hedelmÀt saattavat sisÀltÀÀ pÀhkinâitÀ.

€17.90

67. Lamb biryani (G,L)🌢

Voilla paistettu ja erikoismaustettua riisiΓ€, lampaansisΓ€filettΓ€,vihanneksia ja kuivattuja hedelmiΓ€.

€18.90

68. Mixed biryani (G,L)🌢

Voilla paistettu ja erikoismaustettua basmati riisiΓ€, kanaa, katkarapuja, lampaanpaistia, vihanneksia ja kuivattuja hedelmiΓ€.

€21.00

MOMO annokset

Kaikki momo - ateriat sisΓ€ltΓ€vΓ€t seesamia, tomaattia, korianteria ja tulista chutneytΓ€.

Lihan alkuperΓ€maa:

Kana - Thaimaa

69. Chicken momo (L)

HΓΆyrytetyjΓ€ ja nepalilaisilla mausteilla maustettuja kananjauhelihanyyttejΓ€.

€18.50

70. Chicken Fried Momo (L) 🌢

Uppopaistettuja ja nepalilaisilla mausteilla maustettuja kanan jauhelihanyyttejΓ€, paprikan, sipulin ja tomaatin kanssa.

€19.50

71. Vegetable momo

Nepalilaisilla mausteilla maustettuja ja hΓΆyrytettyjΓ€ tuorejuusto-kasvisnyyttejΓ€.

€17.00

72. Vegetable Fried Momo 🌢

Nepalilaisilla mausteilla maustettuja ja uppopaistettuja tuorejuustokasvisnyyttejΓ€ paprikan, sipulin ja tomaatin kanssa.

€18.00

Lasten annokset

Lihan alkuperΓ€maa:

Kana - Thaimaa

Chicken nuggets with fries

Kananugetteja ranskalaisten kanssa.

€9.90

Chicken fingers with fries

Korppujauholla kuorrutettuja kanan fileesuikalepaloja ranskalaisten kanssa.

€9.90

Lisukkeet

Butter naan

€2.90

Popular

Garlic naan

€3.90

Popular

Cheese naan

€4.90

Raita

€2.50

Chutney

€2.50

Papadame 2 kpl

€2.00

Minttu kastike

€1.00

JΓ€lkiruoat

76. Gulab jamun

Friteerattuja maitojauhepalloja sokerisiirapissa, maustettu kardemummalla ja ruusuvedellΓ€ ja koristeltu kookosjauheella.

€6.90

Juomat

Pepsi Max 0,33 l

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Pepsi 0,5 l

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Pepsi Max 0,5 l

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Jaffa 0,5 l

€4.50(500 ml, €9.00/l)

Mango Lassi

€5.50

Hartwall Jaffa Sokeriton 0,33l

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Restaurant Koseli is an authentic nepalese restaurant in Tikkurila, Vantaa.

See similar venues

Address

Unikkotie 2

01300 Vantaa

See map

Delivery times

Monday10:30–21:30
Tuesday10:30–21:30
Wednesday10:30–21:30
Thursday10:30–21:30
Friday10:30–22:30
Saturday11:30–22:30
Sunday12:00–21:30