Maypole

Maypole Hamrun

Offering a variety of food, specialising in baked goods!

This product offering is in English. Would you like to view a machine translation in another language?

Fresh Bread

  • €0.70

    Maltese White Bread, Small

  • €0.78

    Maltese White Bread, Small Sliced

  • €1.00

    Maltese White Bread, Large

    1 pc€1.00/pc
    • Popular
    €1.08

    Maltese White Bread, Large Sliced

    1 pc€1.08/pc
  • €0.45

    Maltese Tal-Kwart

    • Not available
    €0.48

    Maltese Brown Tal-Kwart

    • Not available
    €1.10

    Maltese Brown Bread, Large

    • Not available
    €1.20

    Maltese Brown Bread, Large Sliced

  • €0.40

    Ftira, Small

    100 g€4.00/kg
  • €1.15

    Ftira, Large

  • €1.10

    Xiklun

  • €1.20

    Xiklun, Sliced

    • Popular
    €1.30

    Baguette Half, X 2

    2 pcs€0.65/pc
  • €1.00

    Rustic Baguette

  • €0.90

    Ciabatta Plain, X 2

  • €1.40

    Kaiser Roll, X 4

    • Sold out
    €1.40

    Burger Buns, X 4

    4 pcs€0.35/pc
    • Sold out
    €0.92

    Large Burger Buns x2

  • €1.40

    Hot Dog Bun, X 4

    • Sold out
    €1.38

    Bullet Roll, X 6

  • €1.50

    White Breakfast Bun, X 6

  • €0.90

    Rolls ⅓ White, X 2

    • Sold out
    €1.10

    Loaf GI Bun, X 2

  • €1.40

    Sunflower Roll Square, X 2

    150 g€9.33/kg
  • €1.20

    Ciabatta Multigrain, X 2

  • €0.70

    Ftira Small Brown

    1 pc€0.70/pc
    • Not available
    €1.80

    LoCarb Bread

  • €0.70

    Loaf GI Rustic Baguette

    • Not available
    €1.40

    🍞 Wholemeal Bread "Tal-Kexxun"

    • Not available
    €0.70

    Rye Bread Rolls x2 🍞

Maypole is a family run Group of Businesses operating within the manufacturing and distribution of food products. With a strong emphasis on bread and baked products, the group has its own production facility located in Handaq Malta. Maypole also has a number of retail outlets based on a convenience store concept which are spread throughout the Island. With a strong accent on traditional Maltese Baked products, the group has always believed in the power of innovation and technical advancement. It is this careful balance of respect for tradition while employing the latest technology that has enabled Maypole to offer its Maltese consumers the classic food stuffs they are used to while ensuring quality, consistency and the latest standards in Food Safety!

See similar stores

Address

99-101 Maypole Triq Joseph Abela Scolaro Hamrun

HMR 1303 Malta

See map

Delivery times

Monday06:00–20:30
Tuesday06:00–20:30
Wednesday06:00–20:30
Thursday06:00–20:30
Friday06:00–20:30
Saturday06:00–20:30
Sunday06:00–20:30