Den här menyn visas på finska. Vill du se en maskinöversättning på ett annat språk?
Populärt
Leike maustevoilla
Possun paneroitu ulkofilee, talon maustevoi, grillattu tomaatti, salaattia, valitse lisuke
14,40 €

Isot makkaraperunat
Valitse mausteet!
10,60 €

Pienet makkaraperunat
Valitse mausteet!
8,60 €

Leike jalapenomajoneesilla
Possun paneroitu ulkofilee, jalapenomajoneesi, grillattu tomaatti, salaattia, valitse lisuke
14,40 €

Possun lehtipihvi maustevoilla
Possun lehtipihvi ulkofileestä, talon maustevoi, grillattu tomaatti, salaattia, valitse lisuke
14,40 €

Pepsi Max virvoitusjuoma 0,5 l
Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.
3,50 €(500 ml, 7,00 €/l)
Tiput
Kariniemen kananpojan rapeat sisäfileet n. 120g Dippers fries kouruperunat Pieni vihersalaatti Valitse dippi!
10,60 €

Red Bull Energiajuoma 250ml
3,00 €(250 ml, 12,00 €/l)
Kananugetit ja ranskalaiset
Valitse dippi!
8,50 €

Coca-Cola 1,5l
5,90 €(1,5 l, 3,93 €/l)

Battery Jungled energiajuoma tölkki 0,33 L
Hedelmäinen Battery Jungled -energiajuoma erottuu muusta Battery-valikoimasta pehmeän makealla makuprofiilillaan. Kun kaipaat virkistystä väsyneeseen mieleen, tämä B12- ja B6-vitamiineja sisältävä Battery Jungled -energiajuoma antaa uutta latausta päivään. Battery on Suomen ensimmäinen moderni energiajuoma. Sinebrychoffin oma innovaatio Battery tuotiin Suomen markkinoille 1997, ja sitä myydään ympäri maailmaa. Battery-tuoteperheessä on myös sokerittomia Battery Sugar Free -vaihtoehtoja. Batteryn teho perustuu kofeiiniin, vitamiineihin ja sokerimakeutetuissa mauissa sokeriin.
3,95 €(330 ml, 11,97 €/l)
Kuningatarpiiraspala
Bensiksellä leivottu kuningatarpiirakka
4,00 €

Päivän lounas
Lihojen alkuperämaat: Suomi.
Lisukesalaatti & bensiksen leipä
Mukava lisä annokseen on pieni rasia vaihtelevaa salaattia koottuna Bensiksen salaattibuffasta ja kaksi siivua talon vaaleaa leipää.
2,80 €
Lihojen alkuperämaa Suomi
Leike maustevoilla
Possun paneroitu ulkofilee, talon maustevoi, grillattu tomaatti, salaattia, valitse lisuke
14,40 €

Possun lehtipihvi maustevoilla
Possun lehtipihvi ulkofileestä, talon maustevoi, grillattu tomaatti, salaattia, valitse lisuke
14,40 €

Leike jalapenomajoneesilla
Possun paneroitu ulkofilee, jalapenomajoneesi, grillattu tomaatti, salaattia, valitse lisuke
14,40 €

Possun lehtipihvi jalapenomajoneesilla
Possun lehtipihvi ulkofileestä, jalapenomajoneesia, grillattu tomaatti, salaattia, valitse lisuke
14,40 €

Gluteeniton possun lehtipihvi maustevoilla
Gluteeniton possun lehtipihvi talon maustevoilla, lisänä ranskanperunat, grillattu tomaatti ja salaattia.
14,40 €

Pienet makkaraperunat
Valitse mausteet!
8,60 €

Isot makkaraperunat
Valitse mausteet!
10,60 €

Tiput
Kariniemen kananpojan rapeat sisäfileet n. 120g Dippers fries kouruperunat Pieni vihersalaatti Valitse dippi!
10,60 €

Fisut
Rapeaksi paistettu, paneroitu kalafilee ja ranskalaiset. Valitse dippi!
10,60 €

Kananugetit ja ranskalaiset
Valitse dippi!
8,50 €

Kahvilatuotteet
Sämpylät, leivonnaiset. Lihojen alkuperämaat: Suomi.
Kuningatarpiiraspala
Bensiksellä leivottu kuningatarpiirakka
4,00 €

Makeiset
Bensiksen oma karkkipussi
Vaihteleva valikoima irtokarkkeja, noin 100g
2,00 €

Fazer Pantteri Mix karkkipussi 230g
Pantteri on makeansuolainen salmiakki, joka tuo kissaeläimen vaistosi esiin. Klassikkomakeinen karjaisee entistäkin kovemmin Pantteri Mix karkkipussissa, joka on ketterä yhdistelmä salmiakin- ja hedelmänmakuisia karkkeja. Karkit ovat laktoosittomia. Uusi keskikokoinen pussi sopii täydellisesti petomaisen herkulliseen iltaan kaverin kanssa!
4,90 €(230 g, 21,30 €/kg)
Airwaves Menthol & Eucalyptus purukumi 29g
Airwaves Menthol & Eucalyptus on sokeriton ksylitolipurukumi, jonka voimakas mentholin ja mintun maku raikastavat. Intensiivinen ja virkistävän makuinen purukumi, joka on pakattu kätevään uudelleensuljettavaan pussiin.
2,00 €(29 g, 68,97 €/kg)
Karl Fazer maitosuklaa suklaapatukka 39g
Sininen suklaapatukka on aidosta maidosta valmistettu, juuri sopivan suussa sulava herkku. Tämä klassikko sopii hetkeen kuin hetkeen. Suomen rakastetuin suklaa, jonka ainutlaatuisen täyteläisen maun ovat taanneet parhaat raaka-aineet jo vuodesta 1922 saakka. Nauti patukka kahvin kanssa tai piristä sillä päivääsi.
1,80 €(39 g, 46,15 €/kg)
Fazer Pätkis minttutryffeli suklaapatukka 18g
Pätkis on pienestä koostaan huolimatta ollut suomalaisten suursuosikki jo vuodesta 1978. Rakastettu maitosuklaalla kuorrutettu ja minttutryffelillä täytetty suklaapatukka maistuu koko perheelle. Pätkis patukka vie pienen makeannälän mennessään.
1,00 €(18 g, 55,56 €/kg)
Fazer DaCapo tumma suklaapatukka 20g
Fazerin ensimmäinen suklaapatukka Da Capo on yli satavuotias klassikko, jota vuodet eivät paina. Tumman suklaan ja rommitryffelitäytteen täydellinen liitto maistuu täyteläisessä pikkupatukassa. Patukka on pieni herkku päivän piristykseksi!
1,00 €(20 g, 50,00 €/kg)
Twix suklaapatukka 50g
TWIX®-suklaapatukassa on kolme tuttua ainesosaa: Keksiä ja karamelliä kuorrutettuna suklaalla. TWIX® sisältää kaksi patukkaa, joten nautinto on kaksinkertainen. TWIX® suklaapatukka 50g.
1,80 €(50 g, 36,00 €/kg)
Mars suklaapatukka 51g
MARS®-suklaapatukassa yhdistyvät suklaa, karamelli ja kevyesti vatkattu nougat toisiinsa herkullisella tavalla. MARS®- suklaapatukka 51g.
1,80 €(51 g, 35,29 €/kg)
Juomat
Kevyt Olo Sitruuna 0,5l
3,50 €(500 ml, 7,00 €/l)
Novelle Plus -kivennäisvesi (maku vaihtelee)
Novelle Plus -hyvinvointivesiin on lisätty jokapäiväisen hyvinvoinnin kannalta tärkeitä kivennäisaineita ja vitamiineja. Novelle Plus -hyvinvointivesien pohjana on raikas Salpausselän soraharjujen suodattama pohjavesi ja niiden maku tulee 100 % luonnosta. Osana monipuolista ruokavaliota ne täydentävät terveellistä elämäntapaa.
3,50 €(500 ml, 7,00 €/l)
Hartwall Novelle Plus Multi B+C 0,5 l
3,50 €(500 ml, 7,00 €/l)
Hartwall Vichy Original kivennäisvesi 0,5 l
Hartwall Vichy Original on suomalainen vahva vichyvesi. Se on runsaasti kuplivaa ja sisältää tasapainotetusti kivennäisaineita ja natriumia eli suolaa, kuten perinteisen vichyn kuuluu. Hartwall Vichy Original on osa suomalaista historiaa. Sen synty ulottuu vuoteen 1836, jolloin Victor Hartwall perusti Pohjoismaiden ensimmäisen kivennäisvesien tuotantolaitoksen Helsinkiin.
3,50 €(500 ml, 7,00 €/l)
Hartwall Vichy Original 1,5l
5,90 €(1,5 l, 3,93 €/l)
Pepsi Max virvoitusjuoma 0,5 l
Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.
3,50 €(500 ml, 7,00 €/l)
Hartwall Jaffa Ananas Sokeriton virvoitusjuoma 0,5 l
3,50 €(500 ml, 7,00 €/l)
Hartwall Jaffa Appelsiini 0,5l
3,50 €(500 ml, 7,00 €/l)

Hartwall Jaffa appelsiini 1.5 l
tölkki
5,90 €(1,5 l, 3,93 €/l)
Coca-Cola 0,5l
3,50 €(500 ml, 7,00 €/l)

Coca-Cola 1,5l
5,90 €(1,5 l, 3,93 €/l)

Battery energiajuoma tölkki 0,33 L
Suomen suosituin energiajuoma jo vuodesta 1997. Battery Energy Drink -energiajuoman lyömätön maku on tullut vuosien saatossa Suomessa ja maailmalla tutuksi. Tämä kofeiinin, guaranan ja tauriinin tehoon perustuva ja vitamiineilla rikastettu herkullinen energiajuoma antaa voimaa kääntää arjen haasteet voitoiksi. Battery on Sinebrychoffin kehittämä juoma, jota viedään yli 20 maahan ympäri maailmaa. Alkuperäinen Battery Energy Drink on aina varma valinta, kun kaipaat piristystä päivääsi. Battery on Suomen ensimmäinen moderni energiajuoma. Sinebrychoffin oma innovaatio Battery tuotiin Suomen markkinoille 1997, ja sitä myydään ympäri maailmaa. Battery-tuoteperheessä on myös sokerittomia Battery Sugar Free -vaihtoehtoja. Batteryn teho perustuu kofeiiniin, vitamiineihin ja sokerimakeutetuissa mauissa sokeriin.
3,95 €(330 ml, 11,97 €/l)
Red Bull Energiajuoma 250ml
3,00 €(250 ml, 12,00 €/l)
Herra Hakkarainen päärynälimonaadi 0,33L
Säilöntäaineeton päärynälimonaadi
2,90 €(330 ml, 8,79 €/l)
Herra Hakkarainen vadelmalimonaadi 0,33L
Säilöntäaineeton vadelmalimonaadi
2,90 €(330 ml, 8,79 €/l)
Mehukatti Trip Appelsiinimehujuoma 2 dl
pillimehu
1,50 €(200 ml, 7,50 €/l)
Mehukatti Trip Vadelmamehujuoma 2 dl
pillimehu
1,50 €(200 ml, 7,50 €/l)
God Morgon Classic Omenatäysmehu 100% 250ml
God Morgon® on alku hyvälle päivälle ja ylipäätään paremmalle ja terveellisemmälle arjelle. God Morgon® haluaa parantaa aamuja kaikkialla pohjoismaissa. Vastuullisuus on osa meitä ja pyrimme lisäämään vastuullisia tekoja myös tulevaisuudessa. Kokeile ja löydä oma suosikkisi monipuolisesta valikoimastamme.
2,50 €(250 ml, 10,00 €/l)
God Morgon Classic Appelsiinitäysmehu 100% 250ml
God Morgon® on alku hyvälle päivälle ja ylipäätään paremmalle ja terveellisemmälle arjelle. God Morgon® haluaa parantaa aamuja kaikkialla pohjoismaissa. Vastuullisuus on osa meitä ja pyrimme lisäämään vastuullisia tekoja myös tulevaisuudessa. Kokeile ja löydä oma suosikkisi monipuolisesta valikoimastamme.
2,50 €(250 ml, 10,00 €/l)
Battery Jungled energiajuoma tölkki 0,33 L
Hedelmäinen Battery Jungled -energiajuoma erottuu muusta Battery-valikoimasta pehmeän makealla makuprofiilillaan. Kun kaipaat virkistystä väsyneeseen mieleen, tämä B12- ja B6-vitamiineja sisältävä Battery Jungled -energiajuoma antaa uutta latausta päivään. Battery on Suomen ensimmäinen moderni energiajuoma. Sinebrychoffin oma innovaatio Battery tuotiin Suomen markkinoille 1997, ja sitä myydään ympäri maailmaa. Battery-tuoteperheessä on myös sokerittomia Battery Sugar Free -vaihtoehtoja. Batteryn teho perustuu kofeiiniin, vitamiineihin ja sokerimakeutetuissa mauissa sokeriin.
3,95 €(330 ml, 11,97 €/l)
Muumi Metsämansikka virvoitusjuoma muovipullo 0,5 L
Muumi Metsämansikka on klassikkovirvoitusjuoma, joka sopii monenlaiseen tilanteeseen joko janonsammuttajaksi tai herkuksi. Metsämansikan makuinen Muumi-limu on makeutettu sokerilla ja saa kirkkaanpunaisen värinsä rypäleväristä. Suomalaisten suosikkilimun aseman saavuttanut Muumi on lanseerattu vuonna 1991, jonka jälkeen se on pysynyt suomalaisten kestosuosikkina.
3,50 €(500 ml, 7,00 €/l)