Den här menyn visas på finska. Vill du se en maskinöversättning på ett annat språk?
Uusi Herkku Listalla 🍽️✨
Chili MO:MO: (L) 🌶️🌶️
Nepalilaistyylisiä kanadumplingeja, tarjoiltuna sipulin, paprikan ja soija-chilikastikkeen kera
14,90 €
Tikka Wrap🌶️
Naan-tyylinen wrap, jossa tikka-maustettua proteiinia, valkosipuli-aiolia, punasipulia ja kurkkua
13,90 €
Butter Wrap
Naan-tyylinen wrap, jossa butter-kastike(sis.cashew) maustettua proteiinia, valkosipuli-aiolia, punasipulia ja kurkkua
13,90 €
Tikka Masala Wrap🌶️🌶️
Naan-tyylinen wrap, jossa tikka-masala maustettua proteiinia, valkosipuli-aiolia, punasipulia ja kurkkua
13,90 €
Alkuruoat
Kanan alkuperämaa: Thaimaa
Marpha Special Soup (L, G)
Kanaa, katkarapuja ja nuudeleita kermaisessa keitossa
8,90 €
Hot and Sour Soup (L, G) 🌶️
Bamboo, kasviksia, ja kana valkosipuli keitto
8,90 €
Vegetable Samosa (V, L)
Kasvissekoituksella, perunalla ja herneillä täytettyjä ja uppopaistettuja pasteijoita, tomaatti/minttu chutneyn kanssa (2 kpl)
8,90 €
Vegetable Pakauda (V, G, L)
Kikhernejauhoilla sekoitettua ja uppopaistettua kasviksia, tomaatti/minttu chutneyn kanssa
8,50 €
Paneer Pakauda (G)
Kikhernejauhoilla sekoitettua ja friteerattua tuorejuustoa, tomaatti/minttu chutneyn kanssa
9,50 €
Chicken Pakauda (L,G)
Kikhernejauhoilla friteerattu kanafilee, tomaatti/minttu chutneyn kanssa
9,50 €
Shrimp Pakauda (L, G)
Kikhernejauhoilla sekoitettua friteerattuja katkarapuja
9,90 €
Chicken Sadheko (L,G)
Tandoori grillattua kananfilepaloja, maustettu sitruunaisesti sipulin, tomaatin ja kurkun kanssa
9,50 €
Shrimp Sadheko (L,G)
Sitruunalla maustettuja mausteisia katkarapuja, kurkun, tomaatin ja sipulin kera
9,50 €
Chicken Fingers (L)
Kikhernejauhoilla sekoitettua ja friteerattua kanafilettä tomaatti/minttu chutneyn kanssa.
9,90 €
Chicken MO: MO (L)
Kanalla, sipulilla, ja mo:mo: mausteilla täytettyjä höyryttyjä mykyjä (10 kpl)
13,90 €
Kasvisruoat
Pääruokien mukana tulee basmati-riisiä, raita-jogurttikastike (laktoositon) ja naan-leipä (sis. glutenia, laktoosia ja kananmunia).
Aalu Gobi Masala (V,L,G) 🌶
Sipulin, mausteiden ja yrttien kanssa haudutettua perunaa ja kukkakaalia
15,30 €17,00 €
Aalu Bhindi Masala (V,L,G) 🌶
Paistettua perunaa ja okraa tomaatti-sipuli-kumina-masalakastikkeessa
15,30 €17,00 €
Mix Veg Curry (V,L,G) 🌶
Tofua, okraa, vihreitä papuja, bambua, parsakaalia ja jakkihedelmää tomaatti- valkosipuli-sipuli-currykastikkeessa
16,65 €18,50 €
Tofu Chilli (V,L,G) 🌶🌶
Tofua chili-paprika-inkivääri-curry-soijakastikkeessa
16,11 €17,90 €
Veg Kofta (L,G)
Perunasta, yrteistä, kukkakaalista ja kikhernejauhoista tehtyjä friteerattuja pehmeitä kasvispyöryköitä curry-kookos-kermakastikkeessa
15,75 €17,50 €
Malai Kofta (G)
Tuorejuustosta, perunasta, cashew- ja kikhernejauhosta tehtyjä friteerattuja pehmeitä kasvispyöryköitä tomaatti-voi-kermakastikkeessa
16,65 €18,50 €
Veg Korma (G)
Vihanneksia, pähkinöita ja talon tuorejuustoa kookos-kerma-voi-inkiväärikastikkeessa
16,65 €18,50 €
Paneer Korma (G)
Talon tuorejuustoa cashewjauho-curry-kermakastikkeessa
17,55 €19,50 €
Shahi Paneer (G)
Talon tuorejuustoa cashew-tomaatti-rohtosarviapila-voi-kermakastikkeessa
17,01 €18,90 €
Paneer Butter Masala (G)
Talon tuorejuustoa inkivääri-tomaatti-rohtosarviapila-voi-kerma-masalakastikkeessa
17,55 €19,50 €
Paneer Tikka (G) 🌶
Yrttijogurtissa marinoituja ja paistettuja talon tuorejuustoa, sipulia, paprikaa ja tuoretomaattia
17,01 €18,90 €
Paneer Tikka Masala (G) 🌶🌶
Yrttijogurtissa marinoituja ja paistettuja talon tuorejuustoa tandoori-masala kastikkeessa
17,91 €19,90 €
Paneer Chilli (G) 🌶🌶
Paistettua talon tuorejuustoa, paprika ja sipulia inkivääri-valkopippuri-chili-soijakastikkeessa
17,55 €19,50 €
Handi Paneer (G) 🌶
Paistettua paprikaa, sipulia ja talon tuorejuustoa, inkivääri-valkosipuli-tandoori-masalakastikkeessa
17,55 €19,50 €
Palak Paneer (G)
Talon tuorejuustoa ja pinaattia yrtti-inkivääri-kumina-kermakastikkeessa
17,10 €19,00 €
Tandooriruoat
Pääruokien mukana tulee basmati-riisiä, raita-jogurttikastike (laktoositon) ja naan-leipä (sis. glutenia, laktoosia ja kananmunia).
Chicken Tikka (L,G) 🌶
Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettuja kananrintapaloja, sipulia, paprikaa ja tuoretomaattia
17,01 €18,90 €
Chicken Palak (L,G)
Grillattua broilerin rintafilettä ja pinaattia yrtti-inkivääri-kumina-kermakastikkeessa
17,01 €18,90 €
Royal Coconut Chicken (L,G)
Grillattua broilerin rintafilettä kookosjauho-tomaatti-voi-kermakastikkeessa
17,55 €19,50 €
Chicken Karai (G)
Yrttijogurtissa marinoitua kanaa ja paistettua sinapinsiementä tomaatti- tuorejuusto-kermakastikkeessa
17,55 €19,50 €
Butter Chicken (L,G)
Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettuja kananrintapaloja cashew-pähkinää, tomaatti-voikermakastikkeessa
17,91 €19,90 €
Chicken Butter Masala (L,G)
Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettuja kananrintapaloja tomaatti- voi-kerma-masalakastikkeessa
17,91 €19,90 €
Chicken Siraz (L,G)
Yrttijogurtissa marinoitua kanaa, paprikaa, tomaattia, sipulia ja inkivääriä kermaisessa kastikkeessa
17,91 €19,90 €
Chicken Handi (L,G) 🌶
Yrttijogurtissa marinoitua kanaa chili-valkosipuli-inkivääri-garam masala-korianteri-rohtosarviapila-jogurttikastikkeessa
17,91 €19,90 €

Chicken Tikka Masala (L,G) 🌶🌶
Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettuja kananrintapaloja tandoori- masala kastikkeessa.
17,91 €19,90 €
Royal Coconut Lamb (L,G)
Grillattua lampaan sisäfilettä tomaatti-kookosjauho-voi-kermakastikkeessa.
19,71 €21,90 €
Lamb Tikka (L,G) 🌶
Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettuja lampaan sisäfilettä, sipulia, paprikaa ja tuoretomaattia.
19,71 €21,90 €
Lamb Tikka Masala (L,G) 🌶🌶
Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettuja lampaan sisäfilettä tandoori- masala kastikkeessa.
20,61 €22,90 €
Lamb Siraz (L,G)
Yrttijogurtissa marinoitua lampaan sisäfilettä , paprikaa, tomaattia, sipulia ja inkivääriä kermaisessa kastikkeessa
20,61 €22,90 €
Tandoor Prawns (L,G) 🌶
Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettuja jättikatkarapuja, sipulia, paprikaa ja tuoretomaattia.
21,51 €23,90 €
Kanaruoat
Pääruokien mukana tulee basmati-riisiä, raita-jogurttikastike (laktoositon) ja naan-leipä (sis. glutenia, laktoosia ja kananmunia).
Chicken Curry (L,G) 🌶
Haudutettuja broilerin rintafilettä Nepalilaisessa currykastikkeessa
16,11 €17,90 €
Chicken Vindaloo (L,G) 🌶🌶🌶
Haudutettuja broilerin rintafilettä vindalookastikkeessa
16,65 €18,50 €
Garlic Chicken (L,G) 🌶
Haudutettuja broilerin rintafilettä valkosipuli-masalakastikkeessa
17,01 €18,90 €
Methi Chicken (G) 🌶
Rohtosarviapilalla maustettuja kananrintapaloja valkosipuli-jogurtti-chilikastikkeessa
17,55 €19,50 €
Chicken Chilli (L,G) 🌶🌶
Haudutettuja broilerin rintafilettä chili-paprika-inkivääri-soijakastikkeessa
17,55 €19,50 €
Chicken Korma (G)
Haudutettuja broilerin rintafilettä -cashewjauho-kookos-tuorejuusto-curry-kermakastikkeessa
17,91 €19,90 €
Lammasruoat
Pääruokien mukana tulee basmati-riisiä, raita-jogurttikastike (laktoositon) ja naan-leipä (sis. glutenia, laktoosia ja kananmunia).
Butter Lamb (L,G)
Lammasta cashew-pähkinää, tomatti-voi-kermakastikkeessa
18,00 €20,00 €
Lamb Butter Masala (L,G)
Lammasta tomatti-voi-kerma-masalakastikkeessa
18,45 €20,50 €
Lamb Curry (L,G) 🌶
Lammasta Nepalilaisessa currykastikkeessa
17,10 €19,00 €
Palak Lamb (L,G)
Lammasta ja pinaattia yrtti-inkivääri-kumina-kermakastikkeessa
17,55 €19,50 €
Lamb Kofta (L,G)
Lampaan jauhelihapyörykät sipuli-inkivääri-kardemumma-masalan kanssa, tarjoillaan curry-kermakastikkeella
17,55 €19,50 €
Garlic Lamb (L,G) 🌶
Lammasta chili-valkosipuli-inkivääri-kardemummakastikkeessa
17,91 €19,90 €
Lamb Vindaloo (L,G) 🌶🌶🌶
Lammasta vindalookastikkeessa
18,00 €20,00 €
Lamb Korma (G)
Lammasta tomaatti-cashewjauho-kookos-tuorejuusto-curry-kermakastikkeessa
18,45 €20,50 €
Lamb Chilli (L,G) 🌶🌶
Haudutettuja lammasta ja paprikaa sipuli-tomaatti-soija-inkiväärichilikastikkeessa
18,45 €20,50 €
Lamb Handi (L,G) 🌶🌶
Lammasta chili-valkosipuli-inkivääri-garam masala-korianteri-rohtosarviapila-jogurttikastikkeessa
18,45 €20,50 €
Methi Lamb (L,G) 🌶🌶
Rohtosarviapilalla maustettuja lammasta valkosipuli-jogurtti-chilikastikkeessa
18,81 €20,90 €
Kala- ja äyriäisruoat
Pääruokien mukana tulee basmati-riisiä, raita-jogurttikastike (laktoositon) ja naan-leipä (sis. glutenia, laktoosia ja kananmunia).
Fish Curry (L,G) 🌶
Paistettua pangasiusfilettä Nepalilaisessa currykastikkeessa
16,11 €17,90 €
Fish Chilli (L,G) 🌶🌶
Paistettua pangasiusfilettä chili-paprika-inkivääri-pippuri-soijakastikkeessa
16,65 €18,50 €
Fish Korma (L,G)
Paistettua pangasiusfilettä kookos-cashewjauho-curry-kermakastikkeessa
16,65 €18,50 €
Shrimp Vindaloo (L,G) 🌶🌶🌶
Katkarapuja vindalookastikkeessa
17,01 €18,90 €
Shrimp Palak (L,G)
Katkarapuja ja pinatti yrtti-inkivääri-kumina kermakastikkeessa
17,01 €18,90 €
Shrimp Korma (L,G)
Katkarapuja cashewjauho-kookos-curry-kermakastikkeessa
17,55 €19,50 €
Garlic Prawn (L,G)
Jättikatkarapuja chili-valkosipuli-inkivääri-kardemummakastikkeessa
18,81 €20,90 €
Prawn Chilli (L,G) 🌶🌶
Jättikatkarapuja paprika-sipuli-valkosipuli-soija-valkopippurikastikkeessa
18,81 €20,90 €
Shahi Prawn (L,G)
Jättikatkarapuja, cashewpähkinä-tomatti-voi-kermakastikkeessa
19,71 €21,90 €
Royal Coconut Prawn (L,G)
Jättikatkarapuja inkivääri-kookosjauho-voi-kerma-kastikkeessa
19,71 €21,90 €
Biryani
Biryanien mukana tulee raita-jogurttikastike (laktoositon) ja naan-leipä(sis. glutenia, laktoosia ja kananmunia).
Kanan alkuperämaa: Thaimaa
Lampaan alkuperämaa: Uusi-Seelanti
Vegetable Biryani (G)
Voilla pasitettuaa ja erikoisesti maustettua basmati riisia, tuorejuustoa, vihanneksia ja kuivattuja hedelmiä
17,01 €18,90 €
Chicken Biryani (L,G)
Voilla pasitettua ja erikoisesti maustettua basmati riisiä, kananrintapaloja, vihanneksia ja kuivattuja hedelmiä.
17,91 €19,90 €
Lamb Biryani (L,G)
Voilla pasitettua ja erikoisesti maustettua basmati riisiä, lampaansisäfilettä, vihanneksia ja kuivattuja hedelmiä.
18,81 €20,90 €
Rhymä Erikois
Kanan alkuperämaa: Thaimaa
Lampaan alkuperämaa: Uusi-Seelanti
Menu Kahdelle
Pääruokien mukana tulee basmati-riisiä, raita-jogurttikastike (laktoositon) ja naan-leipä (sis. glutenia, laktoosia ja kananmunia).
59,90 €
Lasten annokset
Chicken nuggets with fries
Kananugetteja ranskalaisten kanssa
9,90 €
Chicken fingers with fries
Korppujauholla kuorrutettuja kanan fileesuikalepaloja ranskalaisten kanssa
10,90 €

Erikoisannokset
Mukana tulee raita-jogurttikastike (laktoositon) ja naan-leipä(sis. glutenia, laktoosia ja kananmunia).
Kanan alkuperämaa: Thaimaa
Lampaan alkuperämaa: Uusi-Seelanti
Marpha Mixed Bhojan (L,G)
Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettuja kanaa, lammasta ja pinaattia curry-kermakastikkeessa.
21,90 €
Marpha Mixed Biryani (L,G)
Voilla pasitettua ja erikoisesti maustettua basmati riisiä, kanaa, katkarapuja, lampaanpaistia, vihanneksia ja kuivattuja hedelmiä.
22,90 €
Marpha Special Tandoori Mix (L,G) 🌶🌶
Yrttijogurtissa marinoituja ja tandooruunissa paistettuja kanaa, lampaansisäfilettä, jättikatkarapuja, sipulia, paprikaa ja tuoretomaattia.
27,90 €
Jälkiruoat
Rose Lassi (L)
Ruusumakuinen jogurttipirtelö
5,50 €
Mango Lassi (L)
Mangomakuinen jogurttipirtelö
5,90 €

Gulab Jamun (2 kpl)
Friteerattuja maitojauhepalloja sokerisiirapissa, maustettu kardemummalla ja ruusuvedellä
5,90 €
Lisukkeet
Naan-leipä sisältää glutenia, laktoosia ja kananmunia
Butter Naan
3,00 €

Garlic Naan
3,50 €

Mixed Pickle
2,50 €
Papad (2 kpl)
2,00 €
Lisää riisiä
3,50 €

Raita
3,00 €

Juomat
Coca-Cola 0,33 l
muovipullo
3,90 €(330 ml, 11,82 €/l)

Coca-Cola Zero 0,33 l
muovipullo
3,90 €(330 ml, 11,82 €/l)

Fanta 0,33 l
tölkki
3,90 €(330 ml, 11,82 €/l)

Coca-Cola 0,5 l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)
Coca-Cola Zero 0,5 l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)
Fanta Appelsiini 0,5l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)
Sprite 0,5 l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)
Coca-Cola 1,5l
6,90 €(1,5 l, 4,60 €/l)
Coca-Cola Zero 1,5l
Coca-Cola Zero® Sugar on kevytkolajuoma, joka maistuu yhtä erinomaiselta kuin alkuperäinen Coca-Cola, mutta ilman sokeria. Juomassa on zero kaloria eli se sisältää energiaa vain 1,4kJ /0,3 kilokaloria desilitrassa. Erityisesti nuoret aikuiset ovat ottaneet Coca-Cola Zero® Sugarin kevytjuomavaihtoehdokseen. Juoma sisältää vain luonnollisia aromeja, eikä siihen ole lisätty säilöntäaineita. Näin voit nauttia alkuperäisestä Coca-Colan mausta, ilman sokeria.
6,90 €(1,5 l, 4,60 €/l)
Fanta Appelsiini 1,5l
6,90 €(1,5 l, 4,60 €/l)
Sprite 1,5 l
6,50 €(1,5 l, 4,33 €/l)