Den här menyn visas på finska. Vill du se en maskinöversättning på ett annat språk?
Populärt
40. Pad Thai
Paistettuja riisinuudeleita, tamarindia, kananmunaa, ruohosipulia, punasipulia, ituja, rouhittua maapähkinää. (M,G,A)
18,90 €

37. Red Curry **
Tulinen kookoscurry, tuoretta punaista chiliä, thaibasilikaa, thaimunakoisoa, bambua. (M,G,A)
18,90 €

25. Kanar Mookrob**
Rapeaa possun kylkeä, pakehoita, valkosipulia, chiliä ja paistettu kananmuna
21,90 €
24. Krapao**
Paistettua kananjauhelihaa tai äyriäisiä, chiliä, pyhäbasilikaa, valkosipulia, vihreitä papuja, paistettu kananmuna.
19,90 €
10. Som Tam**
Tulinen salaatti tuoreesta vihreästä papaijasta, chiliä, palmusokeria, valkosipulia, limeä, kalakastiketta, kirsikkatomaattia ja paahdettua maapähkinää.(M,G,A,VS)
8,90 €

Pad Thai (MA)
Paistettua riisinuudelia, kananmunaa, ruohosipulia, ituja, maapähkinää, tamarindkastiketta
14,90 €

36. Green Curry ***
Yttimarinoitua kanaa / Rapeaa tofua / Yrttimarinoitua jättikatkarapua / Grillattu kotimainen entrecote / Grillattu lohi
18,90 €
6. Poopia
Kasviskevätkääryleitä ja makeaa chilikastiketta. (M,VE)
8,90 €
Punainen Curry (MGA)
Mausteinen punainen curry, kuivattua chiliä, bambua, basilikaa, thai-munakoisoa
14,90 €

Extra riisi
3,00 €

17. Pad Thai Tofu
Paistettuja riisinuudeleita, rapeaa tofua, tamarindia, kananmunaa, ruohosipulia, ituja, rouhittua maapähkinää. (M,G,A)
18,90 €

38. Massaman Curry *
Mausteinen kookoscurry, haudutettua kanaa, perunaa, maapähkinää tamarind-kastiketta. (M,G,A)
19,90 €

Lounas
11.00-14.30
M = Maidoton, G = Gluteeniton, A = Sisältää allergeeneja
Punainen Curry (MGA)
Mausteinen punainen curry, kuivattua chiliä, bambua, basilikaa, thai-munakoisoa
14,90 €

Pad Thai (MA)
Paistettua riisinuudelia, kananmunaa, ruohosipulia, ituja, maapähkinää, tamarindkastiketta
14,90 €

Pad Medmamuang (MA)
Rapeaa kanaa, cashewpähkinää, pakchoita, kukkakaalia, valkosipulia, osterikastiketta
16,90 €

Alkuruoat
Ruokalistallamme A merkintä on ilmoitus joko annoksen sisältämistä kalatuotteista, pähkinästä tai kananmunasta. Lisätietoja elintarvikkeista ja niiden mahdollisista allergeeneista saa ravintolan henkilökunnalta.
M= maidoton, G= gluteeniton, A= sisältää allergeeneja, VE= vegaani, VS= sisältää valkosipulia.
Hieman tulinen * Tulinen **
Lihan alkuperämaa:
Kana EU-FI
Possu FI
Naudanliha FI
2. Larb Tod *
Rapeita tulisia kanapyöryköitä, thaiyrttejä, jimjau -majoneesi (M,G,A)
8,90 €

4. JimJau
Voissa grillattuja kampasimpukoita, jättikatkarapua ja mustekalaa chilikastikkeella (M,G,A)
12,90 €

5. Fish Cake
Kalakakkuja maustettuna punaisella currytahnalla ja thaiyrteillä, sweet chilikastiketta, maapähkinää. (M,G,A)
8,90 €

6. Poopia
Kasviskevätkääryleitä ja makeaa chilikastiketta. (M,VE)
8,90 €
7. Kai-Satay
Grillattuja kanavartaita maapähkinäkastikkeella. M,G,A
8,90 €

Pork Ribs
Yrttimarinoitua grillattua porsaankylkeä, tulinen Jimjau kastike. M,A 160g.
10,90 €
Thai Bbq (2hlö)
Grillattuja jättikatkarapuja, mustekalaa ja marinoitua porsaanlihaa sekä valkoisipulimajoneesi ja talon chilikastiketta. M,G,A
24,90 €
Salaatti
Ruokalistallamme A merkintä on ilmoitus joko annoksen sisältämistä kalatuotteista, pähkinästä tai kananmunasta. Lisätietoja elintarvikkeista ja niiden mahdollisista allergeeneista saa ravintolan henkilökunnalta.
M= maidoton, G= gluteeniton, A= sisältää allergeeneja, VE= vegaani, VS= sisältää valkosipulia.
Hieman tulinen * Tulinen **
Lihojen alkuperämaat: Sika - Suomi
10. Som Tam**
Tulinen salaatti tuoreesta vihreästä papaijasta, chiliä, palmusokeria, valkosipulia, limeä, kalakastiketta, kirsikkatomaattia ja paahdettua maapähkinää.(M,G,A,VS)
8,90 €

Tam Khaopood**
Tulinen salaatti maissista, chiliä , palmusokeria, valkosipulia, limeä, kalakastiketta, kirsikkatomaatti ja paahdettua maapähkinää. M,G,A,VS
9,90 €
Somtam Beyond Meat**
Tulinen salaatti tuoreesta vihreästä papaijasta, chiliä, palmusokeria, valkosipulia, limeä, kalakastiketta, kirsikkatomaatti, paahdettua maapähkinää ja kasvipohjaisia lihaa. M,G,A,VS
23,90 €
Keitto
Ruokalistallamme A merkintä on ilmoitus joko annoksen sisältämistä kalatuotteista, pähkinästä tai kananmunasta. Lisätietoja elintarvikkeista ja niiden mahdollisista allergeeneista saa ravintolan henkilökunnalta.
M= maidoton, G= gluteeniton, A= sisältää allergeeneja, VE= vegaani, VS= sisältää valkosipulia.
Hieman tulinen * Tulinen **
11. Tom Kha *
Aromaattinen keitto kookosmaidolla , kuningasosterisieniä, tryffeliä, kana, galangalia. (M,G,A)
9,90 €

12. Tom Yam **
Tulinen kirkas keitto, kuningasosterisieniä, lohenmätiä, galangalia, sitruunaruohoa, korianteria, chiliä, limenlehtiä
9,90 €
Vege
Ruokalistallamme A merkintä on ilmoitus joko annoksen sisältämistä kalatuotteista, pähkinästä tai kananmunasta. Lisätietoja elintarvikkeista ja niiden mahdollisista allergeeneista saa ravintolan henkilökunnalta.
M= maidoton, G= gluteeniton, A= sisältää allergeeneja, VE= vegaani, VS= sisältää valkosipulia.
Hieman tulinen * Tulinen **
13. Pad Krapao Vege**
Tulista soijamurua, basilikaa, chiliä, valkosipulia, talon chilikastiketta, paistettu kananmuna. M,G,A,VE
19,90 €
14. Shuushi Crispy Tofu**
Mausteinen tulinen kookoscurry, rapeaa tofua, munakoisoa, pitkäpapua, kukkakaalia, kaffirlimen lehteä, basilikaa
19,90 €
15. Yam Mamuang*
Tulinen salaatti jossa rapeaa tofua, vihreää mangoa, omenaa, sydänsalaattia, paahdettua maapähkinää, palmusokeria, chiliä ja valkosipulia
19,90 €
16. Hedkrapau **
Rapeaksi paistettua tofua, kuningasosterisieniä, enokisieniä, luomusiitakesieniä, chiliä, thaibasilikaa (M,G,A)
19,90 €

17. Pad Thai Tofu
Paistettuja riisinuudeleita, rapeaa tofua, tamarindia, kananmunaa, ruohosipulia, ituja, rouhittua maapähkinää. (M,G,A)
18,90 €

18. Tofu Phad Phakbung *
Rapeaa tofua, morning glorya, pakchoita, valkosipulia, chiliä. (M,G,A)
18,90 €
Somtam Beyond Meat**
Tulinen salaatti tuoreesta vihreästä papaijasta, chiliä, palmusokeria, valkosipulia, limeä, kalakastiketta, kirsikkatomaatti, paahdettua maapähkinää ja kasvipohjaisia lihaa. M,G,A,VS
23,90 €
Street food
Ruokalistallamme A merkintä on ilmoitus joko annoksen sisältämistä kalatuotteista, pähkinästä tai kananmunasta. Lisätietoja elintarvikkeista ja niiden mahdollisista allergeeneista saa ravintolan henkilökunnalta.
M= maidoton, G= gluteeniton, A= sisältää allergeeneja, VE= vegaani, VS= sisältää valkosipulia.
Hieman tulinen * Tulinen **
Lihojen alkuperämaat:
Kana EU-FI
Possu FI
Naudanliha FI
19. Pad Prikghang Nya Yang**
Mausteisen tulinen kookoscurry, grillattu kotimainen entrcote, munakoisoa, pitkäpapua, kukkakaalia, kaffirlimen lehteä, basilikaa
23,90 €
20. Nya Krapao**
Suikaloitu kotimainen entrecote tai haudutettua naudan potkaa. Paistettua basilikaa, chiliä, valkosipulia, talon chilikastiketta, paistettua kananmuna
23,90 €
21. Nyä Thun Pak Choi*
Pitkään haudutettua naudan potkaa, pakchoita, chiliä, valkosipulia
20,90 €
22. Gaeng Phed & Ankka Confit**
Ankka confit punaisessa currykastikkeessa thaiyrttejä, litsiä, ananasta, kirsikkatomaattia
31,90 €
24. Krapao**
Paistettua kananjauhelihaa tai äyriäisiä, chiliä, pyhäbasilikaa, valkosipulia, vihreitä papuja, paistettu kananmuna.
19,90 €
25. Kanar Mookrob**
Rapeaa possun kylkeä, pakehoita, valkosipulia, chiliä ja paistettu kananmuna
21,90 €
26. Khao Phad Kratiem
Paistettua riisiä ja grillattua lohta, kananmunaa, valkosipulia, ruohosipulia, ja kirsikkatomaattia, talon chilikastiketta
23,90 €
27. Ped Yang*
Grillattua ankkaa kolmella eri chilikastikkeella
27,90 €
28. Pak Bung Kung**
Wokpaistettuja jättikatkarapuja, morning glorya, paksoita, valkosipulia ja chiliä
22,90 €
29. Muu Yang
Grillattuja porsaanniskavartaita, korianterinjuurta, palmusokeria, mustapippuria, valkosipulia, paahdettu riisi-tamarindkastike
21,90 €
31. Khaopad Kiimau**
Rapeaa possua ja paistettua riisiä, chiliä, valkosipulia, kuningasosterisieniä, pitkäpapuja, basilikaa, talon chilikastiketta. M,A
23,90 €
Khao Phad Man Nyä
Japanilaistyylistä riisiä ja grillattu kotimainen entrecote, kuivattua valkosipulia, talon chillikastiketta. M,G,A
24,90 €
Phadphak
Rapeaa possuu paistettu sokeriherneitä, minimaissia, kukkakaalia, pakchoita, osterikastiketta, valkosipulia. M,G,A
20,90 €
Crispy Chicken & Cashew Nut *
Rapeaa kanaa ja cashewpähkinää, makeaa sipulia, sokerihernettä, suippopaprikaa, kevätsipulia, osterikastiketta. M,A
21,90 €
Seafood
33. Say Yes To Seafood **
Grillattuja jättikatkarapuja, vihersimpukoita, sydänsimpukoita, kampasimpukoita ja mustekalaa, tarjoillaan kolmen eri chilikastikkeen kanssa. (M,G,A)
31,90 €

Seafood Thang*
Jättikatkarapuja, vihersimpukoita, sydänsimpukoita, kampasimpukoita ja mustekalaa, maissia, perunaa, makeaa sipulia, chilitahnaa, thaibasilikkaa. M,A
34,90 €
Homemade Curry
Ruokalistallamme A merkintä on ilmoitus joko annoksen sisältämistä kalatuotteista, pähkinästä tai kananmunasta. Lisätietoja elintarvikkeista ja niiden mahdollisista allergeeneista saa ravintolan henkilökunnalta.
M= maidoton, G= gluteeniton, A= sisältää allergeeneja, VE= vegaani, VS= sisältää valkosipulia.
Hieman tulinen * Tulinen **
Lihojen alkuperämaa:
Kana EU-FI
Possu FI
Naudanliha FI
36. Green Curry ***
Yttimarinoitua kanaa / Rapeaa tofua / Yrttimarinoitua jättikatkarapua / Grillattu kotimainen entrecote / Grillattu lohi
18,90 €
37. Red Curry **
Tulinen kookoscurry, tuoretta punaista chiliä, thaibasilikaa, thaimunakoisoa, bambua. (M,G,A)
18,90 €

38. Massaman Curry *
Mausteinen kookoscurry, haudutettua kanaa, perunaa, maapähkinää tamarind-kastiketta. (M,G,A)
19,90 €

39. Panang Nya Ribs**
Pitkään haudutettua naudan kylkeä sekä pitkäpapuja ja sokerihernettä panang-curry kastikkeella. (M,G,A)
27,90 €
Panang Nya Tung**
Pitkään haudutettua naudan potkaa aromaattisen tulisessa kookoscurryssa, pitkapapuja, kaffirlimenlehteä. M,G,A
23,90 €
Nuudeli
Ruokalistallamme A merkintä on ilmoitus joko annoksen sisältämistä kalatuotteista, pähkinästä tai kananmunasta. Lisätietoja elintarvikkeista ja niiden mahdollisista allergeeneista saa ravintolan henkilökunnalta.
M= maidoton, G= gluteeniton, A= sisältää allergeeneja, VE= vegaani, VS= sisältää valkosipulia.
Hieman tulinen * Tulinen **
Lihan alkuperämaa:
Lihojen alkuperämaa:
Kana EU-FI
Possu FI
Naudanliha FI
40. Pad Thai
Paistettuja riisinuudeleita, tamarindia, kananmunaa, ruohosipulia, punasipulia, ituja, rouhittua maapähkinää. (M,G,A)
18,90 €

Extrat
Extra riisi
3,00 €

Extra keitetyt nuudeli
3,00 €
Extra dippi
4,00 €

Extra kana
3,90 €
Extra nauta
7,90 €
Extra tofu
3,90 €
Extra paistettu kanamuna
2,90 €
Juomat
Coca Cola 0,33l
4,50 €(330 ml, 13,64 €/l)

Coca Cola Zero 0,33l
4,50 €(330 ml, 13,64 €/l)

Fanta Appelsiini 0,33l
4,50 €(330 ml, 13,64 €/l)

Inkivääriolut Old Jamaica alkoholiton 0,33l
3,40 €(330 ml, 10,30 €/l)

Oishi Green Tea Honey Lemon 0,5l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)
