Rullar & Bröd
Kebabrulle
Serveras med kebab, sallad, tomat, gurka, salt gurka, kål och valfri sås.
128,00 kr
Falafelrulle
Serveras med sallad, tomat, gurka, salt gurka, kål, valfri sås.
86,00 kr
Mix Rulle
Serveras sallad, tomat, gurka, salt gurka, kål och valfri sås.
119,00 kr
Kyckling Rulle
Serveras med kyckling, sallad, tomat, gurka, salt gurka, kål och valfri sås.
128,00 kr
Halloumirulle
Serveras med halloumi ost, sallad, tomat, gurka, salt gurka, kål och valfri sås.
128,00 kr
Krispig Kyckling
Serveras med krispig kyckling, sallad, tomat, gurka, salt gurka, kål och valfri sås.
128,00 kr
Cevapi Bröd
Välj storlek i nästa steg.
128,00 kr
Tallrikar
Kebabtallrik
144,00 kr
Falafeltallrik
Välj storlek i nästa steg.
96,00 kr
Mixtallrik
Serveras med pommes och valfri sås.
162,00 kr
Kycklingtallrik
144,00 kr
Halloumitallrik
144,00 kr
Krispig Kycklingtallrik
144,00 kr
Kebabtallrik med Ris
119,00 kr
Kycklingtallrik med Ris
119,00 kr
Falafeltallrik med Ris
119,00 kr
Cevapi Tallrik med Ris
120,00 kr
Nuggets
Nuggets pommes sallad lök tomat och valfri sås. Välj storlek i nästa steg.
114,00 kr
Cevapi Tallrik
Serveras med pommes frites.
144,00 kr
Fish 'n' Chips
Serveras med pommes, sås, sallad, lök och tomat. Välj antal i nästa steg.
96,00 kr
Boxes
Kebab Box
Serveras med sallad, tomat och lök.
126,00 kr
Kyckling Box
Serveras med sallad, tomat och lök.
126,00 kr
Nuggets Box
Serveras med sallad, tomat och lök.
126,00 kr
Krispig Box
Serveras med sallad, tomat och lök.
126,00 kr
Cripsy Chicken Tenders
Serveras med pommes frites.
126,00 kr
Spicy Fries Chicken Popcorn
Serveras med pommes frites, jalapeno och lök.
126,00 kr
Friterade Chicken Pops
Serveras med pommes frites.
126,00 kr
Kebab Pommes Box
Serveras med pommes frites.
126,00 kr
Hamburgare
Hamburgare
Burgare med sallad, tomat, gurka och dressing. Välj storlek och meny i nästa steg.
104,00 kr
Cheeseburgare
Burgare med sallad, tomat, gurka, dressing och ost. Välj storlek och meny i nästa steg.
116,00 kr
Halloumi Burgare
Burgare med sallad, tomat, gurka och dressing.
128,00 kr
Kyckling Burgare
Burgare med sallad, tomat, gurka och dressing.
86,00 kr
Vegoburgare
Burgare med sallad, tomat, gurka och dressing.
86,00 kr
XL Krispig Kycklingburgare
128,00 kr
Såser & Tillbehör
Mildsås
15,00 kr
Vitlökssås
15,00 kr
Starksås
15,00 kr
Remouladsås
15,00 kr
Pommes Frites
Välj storlek i nästa steg.
48,00 kr
Falafelbullar
Välj antal i nästa steg.
18,00 kr
Dryck
Coca-Cola Original Taste 33 cl
Coca-Cola är världens mest välkända och älskade läskedryck. Coca-Cola har en lång historia och har varit en högt uppskattad dryck hos folk världen över sedan den skapades av apotekaren Dr. John Pemberton i Atlanta i USA 1886. Sedan 1886 har drycken sålts som en törstsläckare som passar alla och 98 procent av jordens befolkning känner till varumärket. Coca-Cola finns idag i drygt 200 länder och i Sverige lanserades den 1953. Produceras i Jordbro utanför Stockholm. KOLSYRAD LÄSKEDRYCK • Original taste since 1886 • Bara naturliga aromer • Inga konserveringsmedel • Produkten är vegansk • GMO-fri • Fri från de 14 lagstadgade livsmedelsallergenerna Serveras väl kyld för maximal njutning. 33cl burk. Kom ihåg att panta burken när du har druckit klart!
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Coca-Cola Zero Sugar 33 cl
Coca-Cola zero sugar är en ny förbättrad sockerfri Coca-Cola som ser ut och smakar mer likt originalet. Coca-Cola zero sugar bjuder på "Great Coke taste, zero sugar, zero calories" - full Coca-Cola smak, utan socker, utan kalorier. Best Coke ever? Try it! KOLSYRAD LÄSKEDRYCK UTAN BÅDE SOCKER OCH KALORIER. INNEHÅLLER SÖTNINGSMEDEL. • Great Coke taste • Inget socker • Inga kalorier • Produkten är vegansk • GMO-fri och fri från de 14 lagstadgade livsmedelsallergenerna • En källa till aminosyran fenylalanin Serveras väl kyld. Producerad i Jordbro utanför Stockholm.
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Sprite 33 cl
Sprite är en ikonisk lemon-lime dryck och en av världens mest omtyckta. Sprite finns både med och utan socker. Servera Sprite väl kyld och som törstsläckare till all sorts mat eller snacks. Sprite går även väldigt bra ihop med kryddstark mat. • Bara naturliga aromer • Utan tillsatta konserveringsmedel Producerad i Jordbro utanför Stockholm. Sprite finns på 330 ml burk, 330 ml glasflaska, 500 ml PET-, 1,5 liters PET- och 2 liters PET-flaska. Glöm inte att panta när du druckit klart. 330 ml burk
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Fanta Orange 33 cl
Fanta Orange är en kolsyrad läsk med smak av apelsin, gjord med 5% juice. Denna smakfulla läsk är framtagen för alla som är och känner sig unga till sinnet, med en spännande och upplyftande intensiv smak. Fanta betyder spontanitet – hemma, i farten och bland vänner. Det är en perfekt kombo tillsammans med snacks.
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Fanta Exotic 33 cl
Fanta Exotic är en kolsyrad läskedryck med smak av tropisk frukt, gjord med 3% juice. Denna lekfulla läskedryck är framtagen för alla som är och känner sig unga till sinnet, med en spännande och upplyftande intensiv smak. Fanta betyder spontanitet – hemma, i farten och bland vänner. Det är en perfekt dryck till snacks.
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Pepsi 33 cl
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Pepsi Max 33 cl
Njut av den uppfriskande smaken av Pepsi Max, maximum taste no sugar. Perfekt som törstsläckare och idealisk till din favoritmat. Pepsi är ett av världens starkaste varumärken och Pepsi Max är ett av de mest sålda läskvarumärkena i det sockerfria läsksegmentet. Pepsi Max är en sockerfri cola med en bra balans mellan söta och syrliga toner. Njut av din Pepsi Max för dig själv eller tillsammans med vänner och familj. Pepsi Max är en läsk som passar både vegetarianer och veganer. Pepsi Max bör serveras väl kyld, gärna med is. Varför inte prova en smaksatt cola, såsom Pepsi Max Lime? Våra burkar och flaskor kan återvinnas, så glöm inte att panta!
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Loka Naturell 33 cl
Redan för tusen år sedan kom folk till Loka Brunn för att dricka det rena och friska vattnet, som enligt sägen gav styrka och kraft. Kanske var det en myt, kanske inte. Sant är i alla fall att vi tappar det friska vattnet på butelj, kolsyrar lätt och balanserar mineralhalten. Ett vatten som smakar ovanligt gott helt enkelt. Smak: Originalet Loka Naturell alltid har funnits så länge man har kolsyrat hälsokällans naturligt smakrika vatten!
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Ramlösa Citrus 33 cl
Ramlösa är Sveriges naturliga mineralvatten med traditioner sedan 1707. Naturligt mineralvatten är den finaste beteckningen ett vatten kan få. Mineralvattnet från Ramlösa Hälsobrunn får sin goda smak av mineraler och salter när det vandrar genom de skånska ängarna och berggrunden. Ramlösa Citrus har en härlig smak av frisk citrus och lime. En törstsläckare direkt från naturen, tappad vid källan och lätt uppfriskad med kolsyra och citrus. Ramlösa Citrus är inte bara ett gott vatten, utan gör även gott genom sitt engagemang i Ramlösa Vattenfond, i samarbete med Röda Korset. För varje liter Ramlösa Citrus som säljs skänker Ramlösa Vattenfond motsvarande en liter rent vatten till Svenska Röda Korsets vattenprojekt i utsatta områden runt om i världen. Ramlösa Citrus mineralvatten bör njutas väl kyld. Till lunchen, middagen, på resan, jobbet eller närhelst törsten faller på och du är sugen på ett gott bubbelvatten. Ramlösa finns i flera goda smaker.
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Fanta Zero 33 cl
Fanta Orange Zero är en kolsyrad läskedryck gjord med 4% juice utan tillsatt socker (bara naturligt förekommande). Denna lekfulla läskedryck är framtagen för alla som är och känner sig unga till sinnet, med en spännande och upplyftande intensiv smak. Fanta betyder spontanitet – hemma, i farten och bland vänner. Det är en perfekt kombo tillsammans med snacks. .
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Ramlösa Granatäpple 33 cl
Ramlösa är Sveriges naturliga mineralvatten med traditioner sedan 1707. Naturligt mineralvatten är den finaste beteckningen ett vatten kan få. Mineralvattnet från Ramlösa Hälsobrunn får sin goda smak av mineraler och salter när det vandrar genom de skånska ängarna och berggrunden. Ramlösa Granatäpple har en härlig smak av granatäpple och andra naturliga aroma, som ger den en fruktig och spännande karatär. En törstsläckare direkt från naturen, tappad vid källan och lätt uppfriskad med kolsyra och granatäpple. Ramlösa Granatäpple är inte bara ett gott vatten, utan gör även gott genom sitt engagemang i Ramlösa Vattenfond, i samarbete med Röda Korset. För varje liter Ramlösa Granatäpple som säljs skänker Ramlösa Vattenfond motsvarande en liter rent vatten till Svenska Röda Korsets vattenprojekt i utsatta områden runt om i världen. Ramlösa Granatäpple mineralvatten bör njutas väl kyld. Till lunchen, middagen, på resan, jobbet eller närhelst törsten faller på och du är sugen på ett gott bubbelvatten. Ramlösa finns i flera goda smaker.
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Ayran 250 ml
Turkisk yoghurtdryck gjord på yoghurt, vatten och lite salt. Ayran från Larsa avnjuter du bäst omskakad och väl kyld !
20,00 kr(250 ml, 80,00 kr/l)
Festis Päron 200 ml
Festis Päron är en svensk ekologisk stilldrink utan kolsyra med en god smak av päron. Festis kommer utan några konstigheter så som färgämnen och konserveringsmedel. Festis har blivit en älskad klassiker hos svenska folket sedan lanseringen 1961 då den lanserades i den klassiskt pyramidformade tetraedern. Festis päron har ett snitt på 30% mindre socker än liknande stilla fruktdrycker på marknaden och innehållet är dessutom ekologiskt. Festis ska njutas väl kyld närhelst du vill ha något som släcker törsten. Festis päron kommer i en förpackning på 20cl, lagom storlek att ta med på resan, utflykten, servera på kalaset, packa ner i väskan eller plocka ut från kylskåpet närhelst man är sugen på något gott och vill släcka törsten.
10,00 kr(200 ml, 50,00 kr/l)
Festis Hallon 200 ml
Festis Hallon är en svensk ekologisk stilldrink utan kolsyra med en god smak av hallon. Festis kommer utan några konstigheter så som färgämnen och konserveringsmedel. Festis har blivit en älskad klassiker hos svenska folket sedan lanseringen 1961 då den lanserades i den klassiskt pyramidformade tetraedern. Festis hallon har ett snitt på 30% mindre socker än liknande stilla fruktdrycker på marknaden och innehållet är dessutom ekologiskt. Festis ska njutas väl kyld närhelst du vill ha något som släcker törsten. Festis hallon kommer i en förpackning på 20cl, lagom storlek att ta med på resan, utflykten, servera på kalaset, packa ner i väskan eller plocka ut från kylskåpet närhelst man är sugen på något gott och vill släcka törsten.
10,00 kr(200 ml, 50,00 kr/l)
Festis Apelsin 200 ml
Festis Apelsin är en svensk ekologisk stilldrink utan kolsyra med en god smak av apelsin. Festis kommer utan några konstigheter så som färgämnen och konserveringsmedel. Festis har blivit en älskad klassiker hos svenska folket sedan lanseringen 1961 då den lanserades i den klassiskt pyramidformade tetraedern. Festis apelsin har ett snitt på 30% mindre socker än liknande stilla fruktdrycker på marknaden och innehållet är dessutom ekologiskt. Festis ska njutas väl kyld närhelst du vill ha något som släcker törsten. Festis apelsin kommer i en förpackning på 20cl, lagom storlek att ta med på resan, utflykten, servera på kalaset, packa ner i väskan eller plocka ut från kylskåpet närhelst man är sugen på något gott och vill släcka törsten.
10,00 kr(200 ml, 50,00 kr/l)
Palestine Cola 33 cl
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)