Populärt
Pad Thai
Risnudlar, ägg, jordnötter och böngroddar.
148,00 kr

Röd Curry
Röd curry, kokosmjölk, söt basilika, grönsaker och ris.
148,00 kr

Pankofriterad kycklingfilé
Med chilimajonnäs och ris.
148,00 kr

Pad Medd Moamong
Cashewnötter, chilipasta, woksås, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Pad Gra Prow
Het basilika, chili, vitlök, bambuskott, woksås, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Vårrullar
Vegetariska vårrullar med sötsur sås.
115,00 kr

Stekt ris
Ägg, vitlök, soja och färska grönsaker.
148,00 kr

Kee Mao
Äggnudlar, chili, vitlök, het basilika och färska grönsaker.
148,00 kr

Grön Curry
Grön curry, kokosmjölk, söt basilika, grönsaker och ris.
148,00 kr

Paneang Curry
Paneang curry, kokosmjölk, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Kycklingspett
Med jordnötssås och ris.
148,00 kr

Pad Namman Hoj
Woksås, vitlök, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Soppor
Tom Kha
Kokosmjölk, citrongräs, galangal, koriander, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Tom Yam Soppa
Chilipasta, limeblad, koriander, galangal, citrongräs, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Nudlar och stekt ris
Pad Poj Sien
Glasnudlar, sesam olja, thailändska kryddor och färska grönsaker.
148,00 kr

Pad Thai
Risnudlar, ägg, jordnötter och böngroddar.
148,00 kr

Kee Mao
Äggnudlar, chili, vitlök, het basilika och färska grönsaker.
148,00 kr

Baa Mee Swan
Äggnudlar, röd curry, kokosmjölk och färska grönsaker.
148,00 kr

Stekt ris
Ägg, vitlök, soja och färska grönsaker.
148,00 kr

Friterade och grillade rätter
Vårrullar
Vegetariska vårrullar med sötsur sås.
115,00 kr

Pankofriterad kycklingfilé
Med chilimajonnäs och ris.
148,00 kr

Pankofriterade räkor
Med chilimajonnäs och ris.
159,00 kr

Kycklingspett
Med jordnötssås och ris.
148,00 kr

Mix friterad
Vårrullar, kyckling, räkor, kycklingspett, chilimajonnäs, jordnötssås och ris.
159,00 kr

Wok
Pad Namman Hoj
Woksås, vitlök, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Pad Num Prik Pao
Chilipasta, woksås, het basilika, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Prew Wan
Sötsur sås, ananas, woksås, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Pad Khing
Ingefära, woksås, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Pad Medd Moamong
Cashewnötter, chilipasta, woksås, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Pad Gra Prow
Het basilika, chili, vitlök, bambuskott, woksås, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Pad Prink Greang
Röd currypasta, bambuskott, söt basilika, woksås, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Koriander Wok
Koriander, chili, limejuice, woksås, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Grytor
Röd Curry
Röd curry, kokosmjölk, söt basilika, grönsaker och ris.
148,00 kr

Paneang Curry
Paneang curry, kokosmjölk, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Grön Curry
Grön curry, kokosmjölk, söt basilika, grönsaker och ris.
148,00 kr

Massaman Curry
Massaman curry, kokosmjölk, ananas, krossade jordnötter, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Gul Curry
Gul curry, kokosmjölk, färska grönsaker och ris.
148,00 kr

Barnmeny
Kycklingwok med äggnudlar
Äggnudlar, woksås och färska grönsaker.
115,00 kr

Kycklingwok
Woksås, färska grönsaker och ris.
115,00 kr

Pankofriterad kycklingfilé
Med chilimajonnäs och ris.
115,00 kr

Tillbehör
Extra nudlar
20,00 kr

Extra ris
20,00 kr

Jordnötssås
Krämig sås med smak av jordnötter.
15,00 kr

Chilimajonässås
15,00 kr

Sweetchilisås
15,00 kr

Cashewnötter
20,00 kr

Krossade jordnötter
15,00 kr

Dryck
Pepsi 33 cl
Pepsi är ett av världens allra starkaste varumärken och Pepsi original är också ett av de absolut mest sålda läskvarumärkena. En riktig klassiker som älskats i generationer och som alltid läskar och piggar upp. Pepsi original är en cola med en bra balans mellan söta och syrliga toner, precis som cola ska smaka. Pepsi original bör serveras väl kyld, gärna med is. Passar såväl till mat och snacks som att avnjutas för sig själv. Drick den med familj och vänner eller när du vill unna dig själv något gott. Våra burkar och flaskor kan återvinnas, så glöm inte att panta!
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Pepsi Max 33 cl
Njut av den uppfriskande smaken av Pepsi Max, maximum taste no sugar. Perfekt som törstsläckare och idealisk till din favoritmat. Pepsi är ett av världens starkaste varumärken och Pepsi Max är ett av de mest sålda läskvarumärkena i det sockerfria läsksegmentet. Pepsi Max är en sockerfri cola med en bra balans mellan söta och syrliga toner. Njut av din Pepsi Max för dig själv eller tillsammans med vänner och familj. Pepsi Max är en läsk som passar både vegetarianer och veganer. Pepsi Max bör serveras väl kyld, gärna med is. Varför inte prova en smaksatt cola, såsom Pepsi Max Lime? Våra burkar och flaskor kan återvinnas, så glöm inte att panta!
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Zingo 33cl
20,00 kr
7Up 33 cl
7UP är en förfriskande läsk med smak av citron och lime - den optimala törstsläckaren som ger en härlig känsla av svalka. 7UP passar till din favoritmat eller att njutas av i sin enkelhet. Serveras väl kyld för bästa smak.
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Ramlösa Original 33 cl
Ramlösa Original är Sveriges naturliga mineralvatten med traditioner sedan 1707. Naturligt mineralvatten är den finaste beteckningen ett vatten kan få. Mineralvattnet från Ramlösa Hälsobrunn får sin goda smak av mineraler och salter när det vandrar genom de skånska ängarna och berggrunden. Ramlösa Orginal är en törstsläckare direkt från naturen, tappad vid källan och lätt uppfriskad med kolsyra. Ramlösa Original är inte bara ett gott vatten, utan gör även gott genom sitt engagemang i Ramlösa Vattenfond, i samarbete med Röda Korset. För varje liter Ramlösa Original som säljs skänker Ramlösa Vattenfond motsvarande en liter rent vatten till Svenska Röda Korsets vattenprojekt i utsatta områden runt om i världen. Ramlösa Original mineralvatten bör njutas väl kyld. Till lunchen, middagen, på resan, jobbet eller närhelst törsten faller på och du är sugen på ett gott bubbelvatten. Ramlösa finns i flera goda smaker.
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Ramlösa Citrus 33 cl
Ramlösa är Sveriges naturliga mineralvatten med traditioner sedan 1707. Naturligt mineralvatten är den finaste beteckningen ett vatten kan få. Mineralvattnet från Ramlösa Hälsobrunn får sin goda smak av mineraler och salter när det vandrar genom de skånska ängarna och berggrunden. Ramlösa Citrus har en härlig smak av frisk citrus och lime. En törstsläckare direkt från naturen, tappad vid källan och lätt uppfriskad med kolsyra och citrus. Ramlösa Citrus är inte bara ett gott vatten, utan gör även gott genom sitt engagemang i Ramlösa Vattenfond, i samarbete med Röda Korset. För varje liter Ramlösa Citrus som säljs skänker Ramlösa Vattenfond motsvarande en liter rent vatten till Svenska Röda Korsets vattenprojekt i utsatta områden runt om i världen. Ramlösa Citrus mineralvatten bör njutas väl kyld. Till lunchen, middagen, på resan, jobbet eller närhelst törsten faller på och du är sugen på ett gott bubbelvatten. Ramlösa finns i flera goda smaker.
20,00 kr(330 ml, 60,61 kr/l)
Powerking Original 250 ml
Energidryck. Hög koffeinhalt 32 mg/100 ml. Vitaminberikad. 25 cl.
20,00 kr(250 ml, 80,00 kr/l)