Yum Bao

Asian fusion

This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?

Most ordered

Chicken Bun (2 pcs)

Friteerattua kanaa, hoisinglace, kimchi ja soijamajoneesia M

€18.00

Not available

Tiistai LÄMMIN

Kimchi Pork & Roasted Potato M, G (Ve) Sis. Pähkinä, osterikastike 14,50€ Kimchillä marinoitua paahdettua possua, korealaista soijaa, paahdettua perunaa, sipulikimchiä, seesamimarinoitua kurkkua, kaali-porkkana som tam, kevätsipulia, chiliä

€14.50

Tofu Bun (2 pcs)

Friteerattua tofua, seesamicoleslaw ja misomajoneesia M, Ve

€18.00

Not available

Yum’s Fries

Yumin ranskalaiset & gochujangmajoneesi M, G

€7.00

Not available

Fried Chicken Bibimbap

Friteerattua kanaa, paistettua kananmunaa, tofua, retikkaa, pikkelöityä sipulia, jasminriisiä ja gochujang –majoneesia

€26.00

Not available

Malaysian Fried Chicken

Friteerattua kanaa, nahm jim –kastike ja malesialaista soijaa M, G

€16.00

Not available

Coca Cola Zero

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Yum's Kimchi

Yumin itse tekemää kimchiä, eli korealaisittain maustettua hapankaalia. Nam! M, G, Ve

€6.00

Not available

Coca cola

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Fanta (Sokeriton)

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Rice

Jasminriisiä, ruohosipulia ja tuoretta chiliä M, G, Ve​

€5.00

Not available

Lounas

Arkisin 10:30-14

Tiistai LÄMMIN

Kimchi Pork & Roasted Potato M, G (Ve) Sis. Pähkinä, osterikastike 14,50€ Kimchillä marinoitua paahdettua possua, korealaista soijaa, paahdettua perunaa, sipulikimchiä, seesamimarinoitua kurkkua, kaali-porkkana som tam, kevätsipulia, chiliä

€14.50

Popular

Main Courses

Fried Chicken Bibimbap

Friteerattua kanaa, paistettua kananmunaa, tofua, retikkaa, pikkelöityä sipulia, jasminriisiä ja gochujang –majoneesia

€26.00

Not available

Pork Bibimbap

Revittyä porsaanlihaa, paistettua kananmunaa, tofua, retikkaa, pikkelöityä sipulia ja gochujang –majoneesia

€26.00

Not available

Tofu Bibimbap

Friteerattua tofua, paistettua kananmunaa, kitsune tofua, retikkaa, pikkelöityä sipulia ja gochujang –majoneesia

€26.00

Not available

Bao Buns

Höyrytettyjä Bao Bun -sämpylöitä maukkailla täytteillä. Annokseen sisältyy aina 2 kpl Bao Buneja.

Chicken Bun (2 pcs)

Friteerattua kanaa, hoisinglace, kimchi ja soijamajoneesia M

€18.00

Popular
Not available

Tofu Bun (2 pcs)

Friteerattua tofua, seesamicoleslaw ja misomajoneesia M, Ve

€18.00

Popular
Not available

Bites For Sharing

Malaysian Fried Chicken

Friteerattua kanaa, nahm jim –kastike ja malesialaista soijaa M, G

€16.00

Not available

Sichuan Brussels & Mushroom Purée M, G, Ve

Friteerattua ruusukaalia, chili-valkosipuliöljyä, sienipyreetä ja puffattua riisiä M, G, Ve

€15.00

Not available

Ebifurai & Miso Mayo

Ebifurai (tiikeriravun pyrstö) misomajoneesilla M

€12.00

Not available

Sides/Snacks

Rice

Jasminriisiä, ruohosipulia ja tuoretta chiliä M, G, Ve​

€5.00

Not available

Yum's Kimchi

Yumin itse tekemää kimchiä, eli korealaisittain maustettua hapankaalia. Nam! M, G, Ve

€6.00

Not available

Yum’s Fries

Yumin ranskalaiset & gochujangmajoneesi M, G

€7.00

Not available

Drinks

Coca cola

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Coca Cola Zero

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Fanta (Sokeriton)

€3.50(330 ml, €10.61/l)

Yum Bao on Kupittaalla Momentumin kulmassa sijaitseva rentoa aasialaista fuusioruokaa tarjoava ravintola. Olemme kehittäneet konseptimme alun perin Kirkkopuiston terassille, jossa asiakkaamme ovat saaneet nauttia Yum Baon herkuista jo toista vuotta. Keittiömme saa inspiraationsa moderneista kansainvälisistä ruokatrendeistä ja aasialaisesta ruokamaailmasta, vaikkakin ruokalistamme sisältävät myös perinteisiä herkkuja.

See similar venues

Address

Kaivokatu 18

20520 Turku

See map

Delivery times

Monday10:30–14:00
Tuesday10:30–14:00
Wednesday10:30–14:00, 15:00–20:00
Thursday10:30–14:00, 15:00–20:00
Friday10:30–14:00, 15:00–20:00
Saturday15:00–20:00
SundayClosed