Peter Pane

Peter Pane Kassel

Order your favourite burger now 🍔

This menu is in German. Would you like to view a machine translation in another language?

STICKY ERA

• CRISPY • JUICY • LOADED • Probiere unser neues Sticky Chicken: Southern Fried Chicken Tenders, geschwenkt in Hot Honey oder Korean DAK Glasur. Als Burger, auf Fries oder pur!

  • €14.90

    Sticky Chicken Burger

    335 g€44.48/kg
  • €21.80

    Sticky Chicken Burger Menü

    335 g€65.07/kg
    Excl. €0.15 deposit (MEHRWEG)
  • €14.90

    Sticky Chicken Lime Fries

    574 g€25.96/kg
  • €15.90

    Sticky Chicken Cheddar Fries

    493 g€32.25/kg
  • €8.90

    Sticky Chicken Tenders

    330 g€26.97/kg

At Peter's there is definitely something for everyone. Thanks to our large selection, all burger lovers get their money's worth here. Whether beef or chicken burger with high-quality meat from Germany - or our great vegetarian and vegan burger options. Seller: Company: Wolt Enterprises Deutschland GmbH, Adress: Stralauer Allee 6, 10245 Berlin, General Manager: Hadi Zaklouta, Handelsregisternummer: HRB 217122 B, Registergericht: Amtsgericht Charlottenburg, E-Mail: support@wolt.com

Address

Friedrichspl. 2-3

34117 Kassel

See map

Delivery times

Monday12:00–21:00
Tuesday12:00–21:00
Wednesday12:00–21:00
Thursday12:00–21:00
Friday12:00–21:00
Saturday12:00–21:00
Sunday12:00–21:00

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).