Phe Café

Pho, udon and Vietnamese coffee specialties ☕

This menu is in German. Would you like to view a machine translation in another language?

MATCHA 🍵

alle Getränke werden mit Matcha Latte zubereitet („Hojicha Latte 0,3 l” und „Matcha Cloud 0,3 l” werden ohne Matcha Latte zubereitet)

  • €6.34€7.20

    Matcha Latte 0,3 l

    300 ml€21.13/l
  • €6.07€6.90

    Hojicha Latte 0,3 l

    300 ml€20.23/l
  • €6.95€7.90

    Strawberry Matcha 0,3 l

    300 ml€23.17/l
  • €6.95€7.90

    Mango Matcha 0,3 l

    300 ml€23.17/l
  • €7.22€8.20

    Yuzu Matcha 0,3 l

    300 ml€24.07/l
  • €7.22€8.20

    Matcha Cloud 0,3 l

    300 ml€24.07/l
  • €6.95€7.90

    Matcha Kem Muoi 0,3 l

    300 ml€23.17/l

Warm up with comforting bowls of traditional pho and hearty udon noodles. The beverage selection features robust Vietnamese coffee alongside vibrant, earthy matcha creations. Every option delivers distinct flavor profiles crafted with fresh ingredients. Seller: Company: Wolt Enterprises Deutschland GmbH Address: Stralauer Allee 6, 10245 Berlin General Manager: Hadi Zaklouta Commercial register number: HRB 217122 B Register court: Charlottenburg District Court E-Mail: support@wolt.com

See similar venues

Address

Katharinenstraße 15

70182 Stuttgart

See map

Delivery times

Monday11:00–21:00
Tuesday11:00–21:00
Wednesday11:00–21:00
Thursday11:00–21:00
Friday11:00–21:00
Saturday11:00–21:00
Sunday11:00–21:00

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).