MENY

MENY Haderslev

Vi holder af mad

Rødvin

    • 18+
    DKK 92.73

    DARK HORSE CAB/SAUVIG. RØDVIN

    750 ml, 13.8% volDKK 123.64/l
    • 18+
    DKK 163.95

    UNDERDOG PROTOCOL PINOT NOIR

    750 ml, 13.5% volDKK 218.60/l
    • 18+
    DKK 179.95

    THE VELVET DEVIL RØDVIN

    750 ml, 13.5% volDKK 239.93/l
    • 18+
    DKK 102.95

    RHÔNE VILLAGES RESERVE RØDVIN

    750 ml, 14% volDKK 137.27/l
    • 18+
    DKK 45.00

    RESERVE DU PALAIS RØDVIN

    750 ml, 14% volDKK 60.00/l
    • 18+
    DKK 145.95

    FLEURIE LA MADONE RØDVIN

    750 ml, 13.5% volDKK 194.60/l
    • 18+
    DKK 105.95

    GRANDE RESERVE RØDVIN

    750 ml, 14.5% volDKK 141.27/l
    • 18+
    DKK 94.95

    ARMES DES PRINCES RØDVIN 75 CL

    750 ml, 14% volDKK 126.60/l
    • 18+
    DKK 98.95

    LABOURE-ROI RØDVIN

    750 ml, 12.5% volDKK 131.93/l
    • 18+
    DKK 99.95

    LABOURE-ROI PINOT NOIR

    750 ml, 13% volDKK 133.27/l
    • 18+
    DKK 139.95

    GUIGAL COTES DU RHONE ROU. RØD

    750 ml, 14% volDKK 186.60/l
    • 18+
    DKK 159.95

    ST. EMILION VERNEL GC RØD 75CL

    750 ml, 12.5% volDKK 213.27/l
    • 18+
    DKK 80.95

    ANNE DE BOURG RØDVIN

    750 ml, 12.5% volDKK 107.93/l
    • 18+
    DKK 109.95

    CAMPET STE. MARIE PINOT NOIR

    750 ml, 13% volDKK 146.60/l
    • 18+
    DKK 99.95

    BENIÉRES PINOT NOIR RØDVIN

    750 ml, 13% volDKK 133.27/l
    • 18+
    DKK 109.95

    CAMPET MARIE PINOT NOIR RØDVIN

    750 ml, 13% volDKK 146.60/l
    • 18+
    DKK 95.95

    OLIVIER LAFONT RHONE RØDVIN

    750 ml, 15% volDKK 127.93/l
    • 18+
    DKK 113.95

    OLIVIER LAFON LIRAC RØD 75CL

    750 ml, 15% volDKK 151.93/l
    • 18+
    DKK 193.95

    OLIVIER LAFONT GIGONDAS RØDVIN

    750 ml, 15% volDKK 258.60/l
    • 18+
    DKK 30.95

    BREE MERLOT RØDVIN

    250 ml, 12.5% volDKK 123.80/l
    • 18+
    DKK 79.95

    PETER PETER PINOT NOIR RØDVIN

    750 ml, 12.5% volDKK 106.60/l
    • 18+
    DKK 299.95

    MARKGRAF SOPHIENBERG RØDVIN

    750 ml, 13% volDKK 399.93/l
    • 18+
    DKK 100.95

    JOSE PITEIRA RØDVIN

    750 ml, 14% volDKK 134.60/l
    • 18+
    DKK 53.95

    CALIFORNIA SPRING RUBY/CAB RØD

    750 ml, 13% volDKK 71.93/l
    • 18+
    DKK 79.95

    APPASSINERO APP. LEG. RØDVIN

    750 g, 14.5% volDKK 106.60/kg
    • 18+
    DKK 78.95

    TODAYS SPECIAL RØDVIN

    750 ml, 14.5% volDKK 105.27/l
    • 18+
    DKK 239.95

    PELISSERO NUBIOLA RØDVIN

    750 ml, 15% volDKK 319.93/l
    • 18+
    DKK 102.95

    BRIGHT BOLD PINOT NOIR RØDVIN

    750 ml, 14% volDKK 137.27/l
    • 18+
    DKK 99.95

    NUGAN STUNT BROS RØDVIN

    750 ml, 14% volDKK 133.27/l
    • 18+
    DKK 149.95

    TERRA TWINS PINOT NOIR RØDVIN

    750 ml, 14.5% volDKK 199.93/l
    • 18+
    DKK 62.95

    SILVERBOOM SHIRAZ MERLOT RØD

    750 ml, 15% volDKK 83.93/l
    • 18+
    DKK 49.95

    DIAMOND HILL SHIRAZ/MERLOT

    750 ml, 13.5% volDKK 66.60/l
    • 18+
    DKK 89.95

    LEOPARDS CABERNET SAU. RØDVIN

    750 ml, 13.5% volDKK 119.93/l
    • 18+
    DKK 112.95

    KUNGFU GIRL PINOT RØD 75CL

    750 ml, 13% volDKK 150.60/l
    • 18+
    DKK 159.95

    20 BARRELS PINOT NOIR RØDVIN

    750 ml, 14% volDKK 213.27/l
    • 18+
    DKK 64.95

    SANTA RITA 120 RØDVIN 75 CL

    750 ml, 12.5% volDKK 86.60/l
    • 18+
    DKK 79.95

    NEBBIOLO RØDVIN 75 CL

    750 ml, 14% volDKK 106.60/l
    • 18+
    DKK 99.95

    LE PREARE RIPASSO

    750 ml, 14% volDKK 133.27/l
    • 18+
    DKK 123.95

    SCARANTO GOVERNO

    750 ml, 13% volDKK 165.27/l
    • 18+
    DKK 155.00

    SENSI CHIANTI RISERVA RØDVIN

    750 ml, 13.5% volDKK 206.67/l
    • 18+
    DKK 92.95

    MAXIMUS NEGROAMARO RØD 75CL

    750 ml, 13.5% volDKK 123.93/l
    • 18+
    DKK 85.95

    LANGHE NEBBIOLO RØDVIN 75 CL

    750 ml, 14% volDKK 114.60/l
    • 18+
    DKK 179.95

    BAROLO PATRES RØDVIN 75 CL

    750 ml, 13.5% volDKK 239.93/l
    • 18+
    DKK 134.95

    CUVEE 2016 RØDVIN 75CL

    750 ml, 16% volDKK 179.93/l
    • 18+
    DKK 126.95

    APASSIONATA APASSIMENTO RØDVIN

    750 ml, 14.5% volDKK 169.27/l
    • 18+
    DKK 73.95

    MASSERIA TRAJONE RØDVIN

    750 ml, 13% volDKK 98.60/l
    • 18+
    DKK 79.95

    PRIMITIVO MASSERIA TRAJONE RØD

    750 ml, 13% volDKK 106.60/l
    • 18+
    DKK 109.95

    BARBERA COSTA DI BUSSIA RØDVIN

    750 ml, 14% volDKK 146.60/l
    • 18+
    DKK 93.95

    BORGO PASCOLO CHIANTI RØDVIN

    750 ml, 13% volDKK 125.27/l
    • 18+
    DKK 79.95DKK 179.95

    ROSSO DI MONTALCINO 75CL

    750 ml, 15% volDKK 106.60/l
More results

Hos din lokale MENY får du alt det, du forventer – og lidt til. I MENY finder du inspiration til god mad, både til hverdag og fest. Hent inspiration til ugens madplan, spørg vores slagter og vinmand til råds om lækker gæstemad eller bestil mad ud af huset til festlige lejligheder. Desuden kan du 6 gange om året helt gratis hente vores inspirerende madmagasin SPISETID, som er fuld af lækre opskrifter, baseret på årstidens udvalg af friske varer hos MENY. En god købsoplevelse skal efter vores mening indeholde lidt af det hele, og derfor har vi lavet den slags butik, vi gerne selv vil handle i.

Address

Gåskærgade 38

6100 Haderslev

See map

Delivery times

Monday09:00–18:30
Tuesday09:00–18:30
Wednesday09:00–18:30
Thursday09:00–18:30
Friday09:00–18:30
Saturday09:00–17:30
Sunday09:00–17:30