Arnolds

Arnolds Kivistö

Donitseja, bageleita & muita herkkuja!

This menu is in Finnish. Would you like to view a machine translation in another language?

Most ordered

Original-donitsi 2-pack

2 kpl Originaleja. Muhkea rengasdonitsi on Arnoldsin sydän! Valitse kuorrutteet.

€13.00

Chicken, Bacon & Ranch Bagel

Kana, pekoni, tomaatti, ranchkastike, jääsalaatti ja tuorejuusto

€12.50

Aura@, Ham & Salami Melt Bagel

Arnoldsin 35 v.-juhlavuoden kunniaksi asiakkaidemme suosikki, Aura®, Ham &Salami -bagel, palaa valikoimaan sekä Classic, että Melt -versiona. Aura@ juusto, palvikinkku, Milanon salami, Monterey Jack -juusto, aioli ja tuorejuusto.

€12.50

Creme-donitsi 2-pack

2 kpl Cremejä. Suloisen sydändonitsin kruunaa vaniljatäyte. Valitse kuorrutteet.

€14.00

Creme Kinuski (K, VL)

€7.00

Pumpkin Spice Latte

Viritä makuhermosi syystunnelmaan! Pumpkin Spice Latte maustetaan kuudesta mausteesta koostuvalla aidolla mausteseoksella, joka sisältää muun muassa kanelia, inkivääriä ja neilikkaa. Saatavilla rajoitetun ajan.

€8.20

Iced Vanilla Latte

€7.00

Chicken Ceasar Bagel

Kana, caesarkastike, parmesanjuusto, jääsalaatti ja tuorejuusto

€12.50

Salmon Bagel

Kylmäsavustettu kirjolohi, kurkku, marinoitu punasipuli, tilli, jääsalaatti ja tuorejuusto

€12.50

Banoffee Muffinssi

Kun muffinssi täytetään suolakaramellilla ja kuorrutetaan banaanikuorrutteella, tummasuklaaraidoilla ja viimeistellään Salted caramel -rakeilla, on lopputuloksena todella muffkea herkku. Maista heti! Legendaarinen makuklassikko Banoffee myynnissä 5.10. asti.

€6.50

Iced Latte

Virkistävä jääkahvi vastavalmistetusta espressosta.

€6.50

Aura® & Salami Toast

Italian salami, Aura®-sinihomejuusto, Monterey Jack -juusto, tuorejuusto ja oliiviöljy

€10.50

Kampanja

Aura@, Ham & Salami Bagel

Arnoldsin 35 v.-juhlavuoden kunniaksi asiakkaidemme suosikki, Aura®, Ham &Salami -bagel, palaa valikoimaan sekä Classic, että Melt -versiona. Aura@ juusto, palvikinkku, Milanon salami, aioli, jääsalaatti ja tuorejuusto.

€12.50

Aura@, Ham & Salami Melt Bagel

Arnoldsin 35 v.-juhlavuoden kunniaksi asiakkaidemme suosikki, Aura®, Ham &Salami -bagel, palaa valikoimaan sekä Classic, että Melt -versiona. Aura@ juusto, palvikinkku, Milanon salami, Monterey Jack -juusto, aioli ja tuorejuusto.

€12.50

Popular

Banoffee Muffinssi

Kun muffinssi täytetään suolakaramellilla ja kuorrutetaan banaanikuorrutteella, tummasuklaaraidoilla ja viimeistellään Salted caramel -rakeilla, on lopputuloksena todella muffkea herkku. Maista heti! Legendaarinen makuklassikko Banoffee myynnissä 5.10. asti.

€6.50

Pumpkin Spice Matcha

Syksyn herkullisin matcha on täällä! Täyteläinen matcha saa seurakseen lämpimän pumpkin spice -twistin, täydellinen yhdistelmä syksyisiin hetkiin. Saatavilla rajoitetun ajan.

€8.90

Pumpkin Spice Latte

Viritä makuhermosi syystunnelmaan! Pumpkin Spice Latte maustetaan kuudesta mausteesta koostuvalla aidolla mausteseoksella, joka sisältää muun muassa kanelia, inkivääriä ja neilikkaa. Saatavilla rajoitetun ajan.

€8.20

Pumpkin Spice Shake

Hämärtyvässä illassa, kurpitsalyhtyjen lämmössä maistuu herkullinen kylmä shake. Miksei pidempäänkin. Joskus täydellinen resepti on henkimaailman juttuja – nyt osui kohdalleen. Saatavilla rajoitetun ajan.

€11.00

Blueberry Dream Milkshake

Uusi Blueberry Dream -pirtelö yhdistää mustikan, vaniljan, tuorejuustovaahdon ja keksin murut vastustamattomaksi herkkuhetkeksi.

€11.00

Ateriat

Bagel-ateria

Bagel ja 0,5 l limu/vesi

€16.00

Toast-ateria

Toast ja 0,5 l limu/vesi

€14.50

Salaatti-ateria

Salaatti ja 0,5 l limu/vesi

€22.00

Aamupalakombo

Vapaavalintainen Toast + Arnolds House Coffee

€15.00

Classic Bagels

Ruokaisa Arnoldsin bagel taltuttaa suuremmankin nälän! Paahdamme ja täytämme bagelin tilauksestasi, juuri sinulle.
Isommissa tilauksissa suosittelemme ennakkotilauksen tekemistä, jotta tilauksesi on mahdollista toteuttaa.

Valittavana bagel-leipä seuraavista;
Unikko-sipuli (Gluteeni, soija, seesaminsiemen)
Kokojyvä (Gluteeni, soija, seesaminsiemen)
Seesami (Gluteeni, soija, seesaminsiemen)
Juusto-oregano (Gluteeni, soija, maito)
Seeds (gluteeniton siemenleipä) (Pähkinä, kaura)

Lisävihersalaatti sisältää jääsalaattia, friseesalaattia, rucolaa, kurkkua ja sitrusvinegrettiä.

Chicken Ceasar Bagel

Kana, caesarkastike, parmesanjuusto, jääsalaatti ja tuorejuusto

€12.50

Chicken, Bacon & Ranch Bagel

Kana, pekoni, tomaatti, ranchkastike, jääsalaatti ja tuorejuusto

€12.50

Popular

Avocado Bagel

Avocado, vihreä hummus, babypinaatti, sitrusvinegretti ja tuorejuusto

€12.50

Salmon Bagel

Kylmäsavustettu kirjolohi, kurkku, marinoitu punasipuli, tilli, jääsalaatti ja tuorejuusto

€12.50

Classic Tuna Bagel

Tonnikalatäyte, kurkku, tilli, jääsalaatti ja tuorejuusto

€12.50

Aura@, Ham & Salami Bagel

Arnoldsin 35 v.-juhlavuoden kunniaksi asiakkaidemme suosikki, Aura®, Ham &Salami -bagel, palaa valikoimaan sekä Classic, että Melt -versiona. Aura@ juusto, palvikinkku, Milanon salami, aioli, jääsalaatti ja tuorejuusto.

€12.50

MELT BAGELS

Tuna Melt Bagel

Tonnikalatäyte, tuplacheddarjuusto, tomaatti ja tuorejuusto

€13.50

Aura@, Ham & Salami Melt Bagel

Arnoldsin 35 v.-juhlavuoden kunniaksi asiakkaidemme suosikki, Aura®, Ham &Salami -bagel, palaa valikoimaan sekä Classic, että Melt -versiona. Aura@ juusto, palvikinkku, Milanon salami, Monterey Jack -juusto, aioli ja tuorejuusto.

€12.50

Popular

Korean BBQ Chicken Melt Bagel

Arnoldsin Melt bagelin saat täytettynä tuorejuustolla ja valintasi mukaan joko Korean-marinoidulla kanalla tai porsaalla (Korean BBQ). Päälle lisätään sulava Monterey Jack -juusto, rapsakka ”Kimchi”-kaalisalaatti, raikas kurkku sekä seesami-chili ranchkastike tuomaan pähkinäistä potkua. Täältä tullaan pehmeys, tulisuus ja rapeus!

€13.50

Korean BBQ Pork Melt Bagel

Arnoldsin Melt bagelin saat täytettynä tuorejuustolla ja valintasi mukaan joko Korean-marinoidulla kanalla tai porsaalla (Korean BBQ). Päälle lisätään sulava Monterey Jack -juusto, rapsakka ”Kimchi”-kaalisalaatti, raikas kurkku sekä seesami-chili ranchkastike tuomaan pähkinäistä potkua. Täältä tullaan pehmeys, tulisuus ja rapeus!

€13.50

Toast

Lämmin, pariloitu Toast maukkaalla täytteellä.

Lisävihersalaatti sisältää jääsalaattia, friseesalaattia, rucolaa, kurkkua ja sitrusvinegrettiä.

Ham & Cheese Toast

Palvikinkku, Monterey Jack -juusto, cheddarjuusto, sinappimajoneesi, tuorejuusto ja oliiviöljy

€10.50

Aura® & Salami Toast

Italian salami, Aura®-sinihomejuusto, Monterey Jack -juusto, tuorejuusto ja oliiviöljy

€10.50

Grilled Cheese Toast

Cheddarjuusto, Monterey Jack -juusto, parmesanjuusto, tuplatuorejuusto ja oliiviöljy

€10.50

Korean BBQ Chicken & Bacon Toast

Mehevä Korean-marinoitu kana (Korean BBQ) yhdessä rapean pekonin, sulavan cheddarjuuston sekä tulisen makean chilipasteen kanssa, tuorejuustoa unohtamatta, sitoo kokonaisuuden pehmeäksi ja täyteläiseksi. Rapea toast, räjähtävä maku!

€10.50

Salaatti

Valitse taatusti toimiva valmis makuyhdistelmä tai kokoa omavalintainen salaatti. Valmistamme salaatin aina tilauksestasi, juuri sinulle.

Salaattipohjamme sisältää jääsalaattia, friseesalaattia, babypinaattia, rucolaa, kurkkua ja kirsikkatomaattia.

Isommissa tilauksissa suosittelemme ennakkotilauksen tekemistä, jotta tilauksesi on mahdollista toteuttaa.

Chicken Caesar salaatti

Kana, caesarkastike ja parmesanjuusto

€18.00

Avocado, Bacon & Aura® salaatti(sis. pähkinää)

Avokado, pekoni, Aura®-sinihomejuusto, hunajapaahdetut pähkinät ja ranchkastike

€18.00

Chicken & Avocado salaatti

Kana, avokado, vihreä hummus ja sitrusvinegretti.

€18.00

Classic Tuna salaatti

Tonnikalatäyte, marinoitu punasipuli, tilli ja ranchkastike

€18.00

Salaatti kahdella täytteellä

Täydennä ruokaisa salaatti omavalintaisilla täytteillä ja kastikkeella. Salaattipohja sisältää jääsalaattia, friseesalaattia, babypinaattia, rucolaa, kurkkua ja kirsikkatomaatteja.

€18.00

Salaatti kolmella täytteellä

Täydennä ruokaisa salaatti omavalintaisilla täytteillä ja kastikkeella. Salaattipohja sisältää jääsalaattia, friseesalaattia, babypinaattia, rucolaa, kurkkua ja kirsikkatomaatteja.

€19.20

Korean BBQ Pork Salad

Raikas salaatti kirsikkatomaatilla ja kurkulla, johon tuo umamia seesami-soija vinegretti, jonka kanssa paistettu kananmuna maistuu. Salaatin päälle tulee runsaasti mehevää Korean pulled porkia (Korean BBQ), rapsakkaa ”Kimchi”-kaalisalaattia sekä marinoitua punasipulia. Loppuhuipennuksesta vastaa seesami-chili ranchkastike. Mikä makujen upea yhdistelmä!

€18.00

Original donut

Original Kinuski (K, VL)

€6.50

Original Maitosuklaa (K)

€6.50

Original Pomada (K, M, L)

€6.50

Original Hasselpähkinä (K, VL)

€6.50

Original Kanelisokeri (K, M, L, V)

€6.50

Original Valkosuklaa

€6.50

Original Banaanitoffee

€6.50

Jammy donut

Jammy Vadelmahillo, pomada (K, M, L)

€7.00

Jammy Vadelmahillo, maitosuklaa (K)

€7.00

Jammy Mustikkahillo, kinuski (K, VL)

€7.00

Jammy Mustikkahillo, valkosuklaa (K)

€7.00

Creme donut

Creme Kinuski (K, VL)

€7.00

Popular

Creme Pomada (K, L)

€7.00

Creme Maitosuklaa (K)

€7.00

Cake donut

Cake Kinuski

€5.00

Cake Pomada (VL)

€5.00

Cake Valkosuklaa

€5.00

Cake Maitosuklaa

€5.00

Cake Kanelisokeri (VL)

€5.00

Muffinssit

Muffinssi Tuplasuklaa

€6.50

Muffinssi Vadelmasuklaa

€6.50

Banoffee Muffinssi

Kun muffinssi täytetään suolakaramellilla ja kuorrutetaan banaanikuorrutteella, tummasuklaaraidoilla ja viimeistellään Salted caramel -rakeilla, on lopputuloksena todella muffkea herkku. Maista heti! Legendaarinen makuklassikko Banoffee myynnissä 5.10. asti.

€6.50

Cookiet

Cookie Triplasuklaa Lava Cookie

Belgialaista tummaa suklaata ja minivaahtokarkkeja kahden Triplasuklaa Cookien välissä. Päällä valkosuklaaraidat kera vaahtokarkkien.

€6.50

Vadelma-valkosuklaa Lava Cookie

Belgialaista valkosuklaata ja minivaahtokarkkeja kahden Vadelma-valkosuklaa Cookien välissä. Päällä maitosuklaaraidat kera vaahtokarkkien.

€6.50

Triplasuklaa Cookie

Suklaan ystävän unelmakeksi! Tumma suklaataikina belgialaisilla suklaapaloilla kruunattuna.

€4.00

Vadelma-valkosuklaa Cookie

Täydellinen keksi vaaleasta taikinasta aidoilla belgialaisilla valkosuklaapaloilla ja vadelmalla.

€4.00

Gluteeniton

Gluteeniton-donitsi karamelli (L, M, G)

Gluteeniton rengasdonitsi sokerikuorrutteella.

€7.50

Arnoldsin donitsi-packit

Paistamme, täytämme, kuorrutamme ja koristelemme donitsit paikan päällä kahvilassamme päivittäin. Ne ovat siis taatusti tuoreita, aina.
Isommissa tilauksissa suosittelemme ennakkotilauksen tekemistä, jotta tilauksesi on mahdollista toteuttaa.

(Erityisruokavaliot: L = laktoositon, VL = vähälaktoosinen, M = maidoton, K = kananmunaton, V = vegaaninen, G = gluteeniton. Huom! Koska valmistamme ja pakkaamme kaikki tuotteet samoissa tiloissa, on kontaminaatioriski valitettavasti aina olemassa.)

Original-donitsi 2-pack

2 kpl Originaleja. Muhkea rengasdonitsi on Arnoldsin sydän! Valitse kuorrutteet.

€13.00

Popular

Original-donitsi 6-pack

6 kpl Originaleja. Laatikollinen taatusti tuoreita herkkuja! Valitse kuorrutteet.

€39.00

Cake-donitsi 2-pack

2 kpl Cakeja. Pieni kakkutaikinadonitsi täynnä makua! Valitse kuorrutteet.

€10.00

Cake-donitsi 6-pack

6 kpl Cakeja. Pieni kakkutaikinadonitsi täynnä makua! Valitse kuorrutteet.

€30.00

Creme-donitsi 2-pack

2 kpl Cremejä. Suloisen sydändonitsin kruunaa vaniljatäyte. Valitse kuorrutteet.

€14.00

Popular

Creme-donitsi 6-pack

6 kpl Cremejä. Suloisen sydändonitsin kruunaa vaniljatäyte. Valitse kuorrutteet.

€42.00

Jammy-donitsi 2-pack

2 kpl Jammyja. Muhkean sydändonitsin sisällä on maistuva mustikka- tai vadelmahillotäyte. Valitse kuorrutteet.

€14.00

Jammy-donitsi 6-pack

6 kpl Jammyja. Muhkean sydändonitsin sisällä on maistuva mustikka- tai vadelmahillotäyte. Valitse kuorrutteet.

€42.00

Gluteeniton-donitsi karamelli 2-pack (L, M, G)

Gluteeniton rengasdonitsi sokerikuorrutteella.

€15.00

Gluteeniton-donitsi karamelli 6-pack (L, M, G)

Gluteeniton rengasdonitsi sokerikuorrutteella.

€45.00

6-pack sekalaisia makeita

6 kpl valitsemiasi makeita tuotteita.

€24.00

Muffinssi-packit

Valmistamme muhkeat Muffinssimme paikan päällä kahvilassamme. Maista ja ihastu!

Muffinssi 2-pack

€13.00

Muffinssi 6-pack

€38.00

Smoothie & Milkshake

Valmistamme täyteläiset Smoothiet aidoista hedelmistä ja marjoista, tilauksestasi. Smoothiet tehdään aina vaniljajogurttiin.

Strawberry Fantasy Smoothie

Mansikka, banaani, hedelmämehu ja jogurtti.

€10.00

Pineapple Sunset Smoothie

Ananas, mango, papaija, hedelmämehu ja jogurtti.

€10.00

Mango Dream Smoothie

Mango, päärynä, hedelmämehu ja jogurtti.

€10.00

Raspberry Heaven Smoothie

Vadelma, omena, mango, mustikka, hedelmämehu ja jogurtti.

€10.00

Coconut Crush Smoothie

Kookosmaito, ananas, hedelmämehu. Sisältää maitoa.

€10.00

O REO MIO MILKSHAKE

Suklaakeksi…Oreo on hyvä ja makuna toimii pommin varmasti pirtelössä. Tuttu makumaailma uudistettu tuote.

€11.00

Fruitie

Raikkaiden Fruitieiden raaka-aineina ovat aidot hedelmät ja marjat! Valmistamme juoman tilauksestasi, juuri sinulle.

Mango Dream Fruitie

Mango, päärynä ja hedelmämehu.

€10.00

Strawberry Fantasy Fruitie

Mansikka, banaani ja hedelmämehu.

€10.00

Pineapple Sunset Fruitie

Ananas, mango, papaija ja hedelmämehu.

€10.00

Raspberry Heaven Fruitie

Vadelmaa, omenaa, mangoa, mustikkaa ja hedelmämehua.

€10.00

Coconut Crush Fruitie

Kookosmaito, ananas, hedelmämehu. Sisältää maitoa.

€10.00

Kylmä juoma

Arnolds-vesi 0,5 l, still

Hiilihapoton lähdevesi.

€4.00(500 ml, €8.00/l)

Arnolds-vesi 0,5 l, sparkling

Hiilihapotettu lähdevesi.

€4.00(500 ml, €8.00/l)

Hartwall Novelle Plus Sinkki + E 0,33 l

Novelle Plus -tuoteperhe koostuu juomista, joihin on lisätty jokapäiväisen hyvinvoinnin kannalta tärkeitä kivennäisaineita ja vitamiineja. Juomat tekevät hyvää ja täydentävät terveellistä elämäntapaa. Novelle Plus Sinkki +E on aprikoosin ja jasmiinin makuinen hedelmäsokerilla makeutettu juoma, johon on lisätty E-vitamiinia ja sinkkiä. Sinkki edistää ihon pysymistä normaalina. Makuvesi, vitamiinivesi, hyvinvointi.

€4.50(330 ml, €13.64/l)

Hartwall Novelle Plus Multi B+C 0,33 l

Novelle Plus -tuoteperhe koostuu juomista, joihin on lisätty jokapäiväisen hyvinvoinnin kannalta tärkeitä kivennäisaineita ja vitamiineja. Juomat tekevät hyvää ja täydentävät terveellistä elämäntapaa. Novelle Plus Multi B+C on raikas mangon ja guavan makuinen juoma, johon on lisätty B- ja C-vitamiineja.

€4.50(330 ml, €13.64/l)

Hartwall Jaffa Appelsiini virvoitusjuoma 0,33 l

Hartwall Jaffa Appelsiini on tuoteperheen suurin yksittäinen tuote ja tunnetuin Hartwall Jaffa -variantti # Aito Oikea Hartwall Jaffa. Se on herkullisen hedelmäinen ja raikas appelsiinivirvoitusjuoma. Tuote on makeutettu sokerilla ja hedelmäsokerilla. Kilpailijoistaan se eroaa luonnollisen raikkaalla hedelmän maulla, joka ei ole niin makea. Nyt aidosti hedelmäinen Jaffa on entistä luonnollisempi, sillä siinä käytetään vain luonnollisia aromeja.

€4.50(330 ml, €13.64/l)

Hartwall Jaffa Hedelmäpommi sokeriton 0,33l

Pirskahteleva hedelmäpommi hurmaa makean persikan ja trooppisten hedelmien yhdistelmällä. Hartwall Jaffa Hedelmäpommi yhdistää makean persikan ja raikkaat trooppiset hedelmät täydelliseen makuelämykseen. Hedelmäpommi on hedelmäinen ja virkistävän raikas virvoitusjuoma, joka sopii täydellisesti niin lämpimiin kesäpäiviin kuin arkisiin herkutteluhetkiin. Herkullinen Hedelmäpommi on sokeriton.

€4.50(330 ml, €13.64/l)

Pepsi 0,33l

€4.50

Pepsi Max 0,33l

€4.50

Hartwall Novelle Plus Sinkki + E 0,5 l

Novelle Plus -tuoteperhe koostuu juomista, joihin on lisätty jokapäiväisen hyvinvoinnin kannalta tärkeitä kivennäisaineita ja vitamiineja. Juomat tekevät hyvää ja täydentävät terveellistä elämäntapaa. Novelle Plus Sinkki +E on aprikoosin ja jasmiinin makuinen hedelmäsokerilla makeutettu juoma, johon on lisätty E-vitamiinia ja sinkkiä. Sinkki edistää ihon pysymistä normaalina. Makuvesi, vitamiinivesi, hyvinvointi.

€5.00(500 ml, €10.00/l)

Hartwall Jaffa Appelsiini virvoitusjuoma 0,5 l

Hartwall Jaffa Appelsiini on tuoteperheen suurin yksittäinen tuote ja tunnetuin Hartwall Jaffa -variantti # Aito Oikea Hartwall Jaffa. Se on herkullisen hedelmäinen ja raikas appelsiinivirvoitusjuoma. Tuote on makeutettu sokerilla ja hedelmäsokerilla. Kilpailijoistaan se eroaa luonnollisen raikkaalla hedelmän maulla, joka ei ole niin makea. Nyt aidosti hedelmäinen Jaffa on entistä luonnollisempi, sillä siinä käytetään vain luonnollisia aromeja.

€5.00(500 ml, €10.00/l)

Hartwall Jaffa Lemonade Sokeriton virvoitusjuoma 0,5 l

Kuluttajatestissä historian parhaaksi Jaffaksi kruunattu Hartwall Jaffa Lemonade on täällä! Hartwall Jaffa Lemonadessa yhdistyvät raikas sitruuna ja mehukas yuzu. Jaffa Lemonade on täyteläinen, mutta samalla kirpeän intensiivinen hedelmävirvoitusjuoma, joka raikastaa niin kuuman kesäpäivän kuin arkisen herkkuhetkenkin.

€5.00(500 ml, €10.00/l)

Hartwall Limonadi Vadelma 0,5 l

Hartwall Limonadit uudistuivat! Vanhojen tuttujen herkuttelujuomien reseptit on raikastettu ja rakastetut Limonadit on tuotu herkullisiin 0,33l tölkkeihin. Uudistuksista huolimatta tallella on Limonadeille ominainen intensiivisen herkullinen ja makea maku, joka piristää niin parhaita kuin haastavampiakin päiviä! Hartwall Limonadi - makeamman päivän puolesta.

€5.00(500 ml, €10.00/l)

Hartwall Limonadi Päärynä virvoitusjuoma 0,5 l

€5.00

Pepsi virvoitusjuoma 0,5 l

Pepsi maistuu raikkaan rohkealle ja aidolle kolan maulle. Maailmankuulu aito Pepsi on ollut kuluttajien suosikki jo vuodesta 1898.

€5.00(500 ml, €10.00/l)

Pepsi Max virvoitusjuoma 0,5 l

Suomen suosituin sokeriton virvoitusjuoma Pepsi MAX on rohkea ja herkullinen kolajuoma.

€5.00(500 ml, €10.00/l)

Bundaberg 37,5cl Ginger Beer 0% pullo

Alkoholiton inkivääri olut. Täyteläinen maku on  saatu aikaiseksi keittämällä vierrettä kolme päivää. Valmistukseen käytetään paikallisesti tuotettua inkivääriä ja sokeriruokoa.

€6.00(375 ml, €16.00/l)

Bundaberg Pink Grapefruit 37,5cl pullo

Bundaberg Pink Grapefruit on väriltään täyteläinen ja maku on makean, sitrusmainen. Hitaasti haudutettu 2 päivän ajan, jotta tämän subtrooppisen hedelmän ainutlaatuinen maku täysin vapautuu.

€6.00(375 ml, €16.00/l)

Kuuma juoma

Kaakao

Maito-, valko- tai tummasta suklaasta

€6.50

Tee

Makuvaihtoehtoina Earl Grey musta tee, English Breakfast musta tee, White Hibiscus & Peach vihreä tee, Strawberry & Vanilla vihreä tee ja Mandarin & Ginger hauduke. Teet tulevat Taylors of Harrogate -valmistajalta.

€4.20

Kahvi

Kaikki Arnolds-kahvit valmistetaan vastajauhetuista, vastuullisista pavuista.

Arnolds House Coffee

Taatusti tuore kahvikupillinen. Valitse koko.

€4.50

Cappuccino

€6.00

Latte

€6.50

Americano

€5.50

Vanilla Latte

€7.00

Chai Latte

€7.00

Salted Caramel Latte

Sisältää salted caramel -makusiirapin sekä halutessasi kermavaahdon

€7.50

Iced Latte

Virkistävä jääkahvi vastavalmistetusta espressosta.

€6.50

Iced Vanilla Latte

€7.00

Iced Salted Caramel Latte

€7.50

Taatusti tuoreita donitseja, ruokaisia täytettyjä bageleita sekä laaja valikoima muita suolaisia ja makeita herkkuja parhaista raaka-aineista, päivittäin. Arnolds - Aidon tunnistaa.

Address

Topaasikuja 8

01700 Vantaa

See map

Delivery times

Monday09:00–19:45
Tuesday09:00–19:45
Wednesday09:00–19:45
Thursday09:00–19:45
Friday09:00–19:45
Saturday09:00–18:45
Sunday10:00–17:45