- Tilatuimmat
- Aamupalat ja brunssit
- Uutuuksia ja sesongin herkkuja
- Herkkuruoka-annokset, lisukkeet ja aamiaispaketit
- Kahvit ja muut lämpimät juomat
- Raikkaat salaatit
- Smoothiet
- Raikkaat välipalat
- Täytetyt leivät, sämpylät ja patongit
- Uunituoreet leivät ja sämpylät
- Pullat ja leivokset
- Ekbergin delituotteet
- Virvoitusjuomat
Ruokalistan kieli on suomi. Haluatko kokeilla automaattista käännöstä toiselle kielelle? Käännökset ovat koneen tekemiä, ja niissä on virheitä ja kaikenlaista pientä outoa – mutta saanet kuitenkin jonkin käsityksen annoksista!
Tilatuimmat
Kana-caesar, L
Jääsalaatti, romaine, kana, parmesan, krutonki, caesarkastike
15,90 €
Suomalainen lohikeitto 450g ja uunituoreet ruisleivän siivut, L, G
Lohi, kerma, porkkana, peruna, palsternakka, tilli, suola, voi, mustapippuri (Gluteeniton)
15,90 €
Juusto-sämpylä (L)
Juusto, salaatti, kurkku, tomaatti, voi
7,90 €
Boulevard breakfast
Täytetty tuore croissant (L), mustikkamysli jogurtti (L) TAI Ekbergin kaurauunipuuro (L), pieni pulla, omena- TAI appelsiinituoremehu. Täytevaihtoehdon, mehun ja puuro tai jogurtin sekä croissantin täytteen (kinkku, kinkku-juusto, juusto ja hummus) voit valita itse.
18,90 €
Patonki
Ekbergin patonki pysyy asiakkaiden ehdottomana suosikkina ja he ovatkin tituleeranneet sitä kaupungin parhaaksi. Patongit omaavat samanaikaisesti ihanan sitkon, rapean kuoren ja kuohkean sisuksen. Tästä ei patonki juuri parane! Leipureiden kädenjälki näkyy jokaisessa patongissa ja niistä voi miltei nähdä kuinka ne ovat aamuvarhain kierretty oikeaan muotoonsa. Oli tulossa sitten aamiainen, lounas, piknik, päivällinen taikka eväshetki, Ekbergin patonki sopii varmasti tarjottavien seuralaiseksi.Vehnäjauho, merisuola, hiiva
5,50 €
Budapest - L, Vähägluteeninen
Raikas leivos, jonka rullaksi kääritty rapea kuori maistuu hasselpähkinälle. Budapestin sisällä on mandariinia ja kermavaahtoa. Leivos on luontaisesti gluteeniton ja laktoositon.
9,40 €
Traditional breakfast
Täytetty tuore sämpylä, Ekbergin kaurauunipuuro, pieni pulla, omena- tai appelsiinituoremehu, marmeladi, sämpylän täytteen voit valita kinkku, kinkku-juusto, juusto ja hummus.
18,90 €
Suklaa-unelma, Pähkinätön
Maito, sokeri, kerma, tumma suklaa, maitosuklaa, kananmuna, kaakaojauhe, voi, vehnäjauho, kiille, kaakaopapu, kerma, vesi, tärkkelyssiirappi, vaniljasokeri, liivate, suola.
9,40 €
Herkku lasagne bolognese ja vihersalaattia, L
Herkullista kokkiemme hartaudella valmistamaa Lasagnea aidolla bolognese- ja beshamel kastiketta. Mukana pieni raikas vihersalaatti
19,90 €
Mansikka-seljankukka smoothie (L)
Mansikka, jogurtti, kookosmaito, seljankukkatiiviste
7,90 €
Korvapuusti, L
Vehnäjauho, sokeri, voi, hiiva, kananmuna, kaneli, kardemumma, merisuola
5,90 €
Rapu-caesar, L
Jääsalaatti, romaine, RAPU JA SKAGEN MAJONEESI , parmesan, krutonki, caesarkastike
15,90 €
Aamupalat ja brunssit
Ekberg brunch
Tuore croissant (L) ja täytetty sämpylä(L), Ekbergin kaurauunipuuro (L), hedelmäsalaatti, uunimunakas yrteillä (L), marmeladi, omena- TAI appelsiinituoremehu, sämpylän täytteen voit valita, kinkku, kinkku-juusto (L), juusto (L), kalkkuna ja hummus.
29,90 €
Smoothie & Sandwich
15,80 €
Boulevard breakfast
Täytetty tuore croissant (L), mustikkamysli jogurtti (L) TAI Ekbergin kaurauunipuuro (L), pieni pulla, omena- TAI appelsiinituoremehu. Täytevaihtoehdon, mehun ja puuro tai jogurtin sekä croissantin täytteen (kinkku, kinkku-juusto, juusto ja hummus) voit valita itse.
18,90 €
Traditional breakfast
Täytetty tuore sämpylä, Ekbergin kaurauunipuuro, pieni pulla, omena- tai appelsiinituoremehu, marmeladi, sämpylän täytteen voit valita kinkku, kinkku-juusto, juusto ja hummus.
18,90 €
Ekbergin kaura-uunipuuro, L, G
Ekbergin kermainen kaura-uunipuuro mukana appelsiini marmeladi
9,90 €
Uutuuksia ja sesongin herkkuja
Mustikkakorvapuusti, L
Vehnäjauho, mustikkahillo, sokeri, voi, hiiva, kananmuna, kaneli, kardemumma, merisuola
6,50 €
Omenapalapiirakka, L
Ainekset: Omena sokeri, kananmuna, vehnäjauho, laktoositon voi, raparperihillo (sis. raparperi, sokeri, vesi, muunnettu tärkkelys E1422, aromit, sitruunahappo, kaliumsorbaatti)
7,90 €
Omenawiener, L
Ainekset: vehnäjauho, omenalohko, maito, voi (kerma, suola (1,4 %) ja hapate) , vesi, mantelimassa (manteli, sokeri, vesi, säilöntäaine E202) , keltuainen, sokeri, kananmunamassa (pastöroitu kananmuna) , rae sokeri, kuumahyytelö (vesi, rypälesokerisiirappi, sokeri, pektiini, karrageeni, sitruunahappo, natriumsitraatti, kaliumsorbaatti, luontaiset aromit ), hiiva, maissitärkkelys, tomusokeri, kaneli, leivänparanne (vehnäjauho, ohramallasjauho, gluteeni), merisuola, kardemumma, vanilja.
6,90 €
Herkkuruoka-annokset, lisukkeet ja aamiaispaketit
Arvoisa asiakas, ruokamme toimitaan viileänä. Mikäli toivot, että ruoka lämmitettään valmiiksi, laittaisitko siitä tiedon lisätietokenttään, kiitos.
Lihat ovat kotimaisia
Suomalainen lohikeitto 450g ja uunituoreet ruisleivän siivut, L, G
Lohi, kerma, porkkana, peruna, palsternakka, tilli, suola, voi, mustapippuri (Gluteeniton)
15,90 €
Herkku lasagne bolognese ja vihersalaattia, L
Herkullista kokkiemme hartaudella valmistamaa Lasagnea aidolla bolognese- ja beshamel kastiketta. Mukana pieni raikas vihersalaatti
19,90 €
Kana Cordon Bleu, valkosipuli perunat ja pavut, L, G
Korppujauhoissa paneerattu kanan rintafile, täytetty kinkulla ja kermajuustolla. sis. kananmunaa. Valkosipuli perunat ja pavut
20,90 €
Lihapullat, valkosipuli pavut ja lohkoperunat (L)
Lihapullat tomaattikastikkeessa, lohkoperunat ja valkosipuli pavut
19,90 €
Lohi pestolla, lohkoperunat ja valkosipuli pavut (L, G)
Herkullinen pesto-lohi, lohkoperunat ja valkosipuli pavut
21,90 €
Pinaatti-juusto quiche 1hlö pala ja vihersalaatti, L
Perinteinen pinaatti-juusto quiche on yksi Ekbergin klassikkotuotteista. Tämä makupari täydentää toisiaan täydellisesti. Ranskalaistyyppisessä suolaisessa piiraassa on mehevällä pohjalla pinaattia, aurinkokuivattua tomaattia ja juustoa. Pinaatti-juusto quiche soveltuu isomman tai pienemmän nälän selättämiseen sellaisenaan tai vaikka salaatin kanssa nautittavaksi.
12,90 €
Kinkku-pekoni quiche 1hlö pala ja vihersalaatti, L
Perinteinen kinkku-pekoni quiche on yksi Ekbergin klassikkotuotteista. Ranskalaistyyppisessä suolaisessa piiraassa on mehevällä pohjalla lihaisa pekoni-kinkku täyte, unohtamatta suussasulavaa juustoa. Kinkku-pekoni quiche soveltuu isomman tai pienemmän nälän selättämiseen sellaisenaan tai vaikka salaatin kanssa nautittavaksi.
12,90 €
Valkosipuli pavut 200g (L, G)
Papu, valkosipuli, chili
7,90 €
Valkosipuliperunat 200g (L)
Peruna, kerma, juusto, valkosipuli, suola, pippuri
7,90 €
Kahvit ja muut lämpimät juomat
Boulevard blend kahvi
Tummapaahtoinen Boulevard blend luomu kahvi
4,20 €
Espresso
Tummapaahtoisesta Boulevard blend luomu kahvipavuista jauhettu makuelämys
3,90 €
Espresso Macchiato
Tummapaahtoisesta Boulevard blend luomu kahvipavuista jauhettu makuelämys maitovaahtoa.
3,90 €
Americano
Tummapaahtoisesta Boulevard blend luomu kahvipavuista jauhettu espresso ja kuumaa vettä
4,20 €
Cappuccino
Tummapaahtoisesta Boulevard blend luomu kahvipavuista jauhettu espresso ja kuohkea maitovaahto, L
4,90 €
Caffe'Latte
Tummapaahtoisesta Boulevard blend luomu kahvipavuista jauhettu espresso ja runsaasti höyryävää maitoa, kevyt maitovaahto, L
4,90 €
Raikkaat salaatit
Lihat ovat kotimaisia.
Kana-caesar, L
Jääsalaatti, romaine, kana, parmesan, krutonki, caesarkastike
15,90 €
Rapu-caesar, L
Jääsalaatti, romaine, RAPU JA SKAGEN MAJONEESI , parmesan, krutonki, caesarkastike
15,90 €
Lohi-caesar, L
Jääsalaatti, romaine, lohi, parmesan, krutonki, caesarkastike
15,90 €
Lohi-punasipuli, L
Vihersalaatti, lohi, punasipuli, tomaatti, sinappinen kastike
15,90 €
Fitness-salaatti (vegan)
Salaattia, tomaattia, kurkkua, hummus, oliivi, herkkusienet, balsamico kastike
15,90 €
Smoothiet
Mustikka-smoothie (L)
Jogurtti, mustikka, mango, kookosmaito, omenamehu
7,90 €
Mansikka-seljankukka smoothie (L)
Mansikka, jogurtti, kookosmaito, seljankukkatiiviste
7,90 €
Tyrni-fruitie (V)
Omenamehu, vesi, mango, ananas, tyrni, banaani
7,90 €
Viher-fruitie (V)
Pinaatti, banaani, ananas, lime, avocado, omenamehu
7,90 €
Raikkaat välipalat
Mustikkamyslijogurtti (L)
Jogurtti, rahka, mustikka, kaura, acave, kaneli
5,90 €
Mango chiapudding, G, Vegaani
Kookosmaito (sis. kookospähkinäuute), chia-siemen, mango, tomusokeri, agave, vanilijauute, kookoshiutale
5,90 €
Hedelmäsalaatti (V)
250g. Kauden marjoja ja hedelmiä
8,90 €
Täytetyt leivät, sämpylät ja patongit
Kinkku-juusto-sämpylä (L)
Kinkku, juusto, salaatti, kurkku, tomaatti
7,90 €
Juusto-sämpylä (L)
Juusto, salaatti, kurkku, tomaatti, voi
7,90 €
Kinkkusämpylä (L)
Kinkku, salaatti, kurkku, tomaatti,voi
7,90 €
Kalkkunasämpylä (L)
Kalkkuna, salaatti, kurkku, tomaatti
7,90 €
Tonnikala-patonki, L
Tonnikala, majoneesi, tuorejuusto, paprika, sinappi, kananmuna.
10,90 €
Kinkku-cheddar-patonki, L
Kinkku, cheddar, tomaatti ja remoulade kastike ( sisältää kananmunaa)
10,90 €
Tomaatti-mozzarella-patonki, L
Pesto, mozzarella, tomaatti
10,90 €
Tonnikala-sandwich, L
Ekbergin leipomon leipään tehty tuhti sandwich, jossa täytteenä keittiömme valmistama tonnikalalevite, kananmunaa sekä kurkkua
10,90 €
Kinkku-cheddar-sandwich, L
Ekbergin leipomon leipään tehty tuhti sandwich, jossa täytteenä keittiömme valmistama remoulade-kastike (sisältää kananmunaa), cheddarjuusto, kinkku ja tomaatti
10,90 €
Mozzarella-sandwhich, L
Ekbergin leipomon leipään tehty tuhti sandwich, jossa täytteenä keittiömme valmistama tuore pesto, mozzarellaa sekä tomaattia
10,90 €
Uunituoreet leivät ja sämpylät
Levain-leipä, L
Ainekset: vesi, vehnäjauho, grahamjauho, ruissihtijauho, merisuola. Voimakassuolainen.
7,90 €
Basel
Basel-leipä on yksi Ekbergin suosituimmista leivistä eikä se ole mikään ihme, sillä Basel-leipä on voittanut kansainvälisen mestaruudenkin. Tämän sveitsiläisen maalaisleivän on kehittänyt sveitsiläinen leipuri 2000-luvun alussa. Basel-leipä paistetaan arinauunissa, jossa se saa täydellisen rapean kuoren. Sisältä paljastuu kuitenkin ihanan kuohkea ja sopivan sitkon omaava sisus. Basel-leipä soveltuu monenlaiseen käyttöön niin ruokaleiväksi, aamiaispöytään kuin sellaisenaan nautittavaksi herkutteluleiväksi.Vehnäjauho, ruisjauho, merisuola
7,90 €
Kokojyvä
Kokojyväleipä on perinteinen vaalea paahtoleipä, jossa vehnänjyvät ovat jätetty kokonaisiksi. Ekbergin kokojyväleipä on täydellinen valinta silloin, kun kaipaa kuohkeaa paahtoleipää mutta haluaa siihen vähän enemmän rouheisuutta. Kokojyväleipää voi paahtaa tai nauttia sellaisenaan aamupalapöydässä tai ruokaleipänä. Kokojyväleivästä saa tehtyä esimerkiksi loistavat kolmioleivät eväs- tai välipalahetkiin.Vehnäjauho, vehnärouhe, rypsiöljy, hiiva, merisuola, sokeri
6,90 €
Saaristolaisleipä
Saaristolaislimppu, tämä etelä- ja länsirannikkoalueiden perinneleipä, on säilyttänyt suosionsa vuosien saatossa. Ekbergin saaristolaisleipä on tumman aromaattinen makeahko leipä, joka saa omaleimaisen makunsa ruismaltaasta ja siirapista.
10,90 €
Pellavansiemenleipä
"Pellanvansiemenleipä on gluteeniton ja laktoositon runsaskuituinen terveellinen leipä. Ruokaisan leivän suuri osa jauhoista on korvattu pellavarouheella ja siemenillä. Leipä leivotaan leipomossamme ja se on erinomainen proteiinin lähde, joka sisältää mm. maapähkinäöljyä, auringonkukan-, pellavan-, ja seesaminsiemeniä, sekä psylliumia tuomaan kuitua. Leipä säilyy pitkään kosteana, eikä kuivu nopeasti. "Vesi, gluteeniton jauheseos, pellavansiemenrouhe, auringonkukansiemen, rypsiöljy, seesaminsiemen, hiiva, merisuola, psyllium, omenaviinietikka
11,90 €
Vaalea vuokaleipä
Vaalea vuokaleipä on perinteinen vaalea paahtoleipä, joka tehdään edelleen saman reseptin mukaan kuin monta kymmentä vuotta sitten. Paahdettuna tai sellaisenaan tässä on aamupalaleivän ja ruokaleivän kulmakivi. Ekbergin vaalea vuokaleipä onnistuu olemaan juuri sopivan kuohkea sisältä ja rapea ulkoa, juuri sellainen kuin hyvän paahtoleivän kuuluukin olla. Vehnäjauho, hiiva, rypsiöljy, merisuola, sokeri
6,90 €
Ruislimppu
Ekbergin ruisleipä on vertaansa vailla! Tämä tuhdin rukiinen leipä on tehty 100%:sta rukiista yli satavuotiaaseen hapanjuureen. Ekberg kunnioittaa perinteistä ruisleivän valmistamistapaa ja tätä leipää maistaessa voi todella tuntea palaavansa ajassa taaksepäin. Ihanan rapea kuori ja sisältä paksun rukiinen leipä ei kaipaa tuoreena muuta kuin sipaisun voita pintaansa. Ruisleipä sopii loistavasti erilaisten lämpimien aterioiden kaveriksi, aamupalapöytään, eväsleiväksi ja herkutteluun.Ruisjauho, merisuola, hiiva
6,90 €
Patonki
Ekbergin patonki pysyy asiakkaiden ehdottomana suosikkina ja he ovatkin tituleeranneet sitä kaupungin parhaaksi. Patongit omaavat samanaikaisesti ihanan sitkon, rapean kuoren ja kuohkean sisuksen. Tästä ei patonki juuri parane! Leipureiden kädenjälki näkyy jokaisessa patongissa ja niistä voi miltei nähdä kuinka ne ovat aamuvarhain kierretty oikeaan muotoonsa. Oli tulossa sitten aamiainen, lounas, piknik, päivällinen taikka eväshetki, Ekbergin patonki sopii varmasti tarjottavien seuralaiseksi.Vehnäjauho, merisuola, hiiva
5,50 €
Sisusämpylä
Sisusämpylä on noussut Ekbergin yhdeksi suosituimmaksi sämpyläksi, eikä mikään ihme, sillä se on vain niin maukas! Sisusämpylä on vehnä- ja ruispohjaan tehty siemensämpylä, jonka sisältä ja päältä löytyy erilaisia paahdettuja siemeniä, kuten pellavansiemeniä ja auringonkukansiemeniä. Tämä rouheinen sämpylä sopii loistavasti aamupalalle, brunssille, välipalaksi tai ruokaleiväksi. Sisusämpylä on terveellinen vaihtoehto, joka maistuu vielä seuraavanakin päivänä.Vehnäjauho, ruisjauho, seesaminsiemen, pellavansiemen, auringonkukansiemen, ruisrouhe, kurpitsansiemen, hiiva, merisuola
2,00 €
Basel sämpylä
2,00 €
Hapankorppu / 4 kpl
Ekbergin hapankorput ovat nautiskelijan ehdoton herkku. Hapankorput ovat perinteisiä ruiskorppuja, joissa todella näkee niihin käytetyn käsityön määrän. Rapeat korput sopivat loistavasti niin juustopöytään, juhlatarjoiluihin kuin nautiskeluhetkiin arjen pyörteissä. Hapankorput ovat niin maukkaita etteivät ne tarvitse toisinaan kuin sipaisun pehmeää voita ja ne ovat valmiita nautittavaksi. Hapankorput sopivat hienosti myös lahjaksi. Ruisjauho, vehnäjauho, hiiva, merisuola
11,90 €
Siemennäkkäri 150g
Kaurahiutale, auringonkukansiemen, seesaminsiemen, pellavansiemenrouhe, rypsiöljy, merisuola, psyllium
10,90 €
Karpalo-saksanpähkinä levain
8,90 €
Pullat ja leivokset
Croissant, L
Vehnäjauho, voi laktoositon, sokeri, kananmuna, merisuola,ohramallas
4,90 €
Mantelicroissant, L
Vehnäjauho, voi laktoositon, sokeri, manteli, kananmuna, merisuola,ohramallas
7,90 €
Brioche, L
Vehnäjauho, voi laktoositon, sokeri, kananmuna, manteli, merisuola, kardemumma, karvasmanteliaromi
5,90 €
Korvapuusti, L
Vehnäjauho, sokeri, voi, hiiva, kananmuna, kaneli, kardemumma, merisuola
5,90 €
Ompeluseurapulla, L
Vehnäjauho, sokeri, voi, hiiva, kananmuna, kardemumma, merisuola
2,90 €
Voisilmäpulla, L
Vehnäjauho, voi, sokeri, hiiva, kananmuna, kardemumma, merisuola
5,90 €
Aleksanteri - L, Pähkinätön
Sokeri, vehnäjauho, omenamarmeladi, voi, kananmuna
8,40 €
Zolaika, L, VG
Sokeri, voi, kananmuna, kerma, hasselpähkinä, manteli
9,40 €
Perunaleivos, L
Kananmuna, sokeri, vehnäjauho, maissitärkkelys, maito, voi, vanilja, kakkumuru (sokeri, vehnäjauho, voi, kananmuna, manteli, pähkinä, suklaa), mantelimassa, kaakao
9,40 €
Kuningatar - Vegaaninen, Vähä-Gluteeninen
Ainekset: sokeri, soijajogurtti , vadelma, mustikka, kaurajauho, kauravalmiste, rypsiöljy, banaani, maissitärkkelys, kaurahiutale, mantelirouhe, ruokasooda, suola, kiille (sis. vesi, sokeri, glukoosisiirappi, dekstroosi, pektiini, sitruunahappo, natriumsitraatti, kaliumsorbaatti).
9,40 €
Macaron-rasia (8 kpl), L, vähägluteeninen
Sokeri, manteli, valkuainen, voi
24,90 €
Tuhatlehtileivos, munaton ja pähkinätön
Tuhatlehtileivos koostuu kerroksittain ladotuista rapeaksi paistetuista voitaikinalevyistä, välissä on Ekbergillä tehtyä kinuskia.
9,40 €
Budapest - L, Vähägluteeninen
Raikas leivos, jonka rullaksi kääritty rapea kuori maistuu hasselpähkinälle. Budapestin sisällä on mandariinia ja kermavaahtoa. Leivos on luontaisesti gluteeniton ja laktoositon.
9,40 €
Napoleon - VL, Pähkinätön
Napoleon - VL, Pähkinätön Ekbergin legendaarisin klassikkoleivos. Napoleon valmistetaan edelleen käsityönä vuosisadan takaisen reseptin mukaisesti. Rapeiden voitaikinakerrosten välissä on aidolla vaniljalla maustettua vaniljakreemiä, päällä valkoinen sokerikuorrutus.
9,90 €
Passionjuustokakku - L, Pähkinätön
Philadelphia, hyytelö (rypälesokerisiirappi, vesi, pektiini, karrageeni, sitruunahappo, natriumsitraatti, kalsiumlaktaatti, trikalsiumfosfaatti, kaliumsorbaatti, digestive) , täysjyvävehnäjauho, glukoosi-fruktoosisiirappi, sokeri kananmunamassa, voi, passionpyre, keltuainen, vispikerma, maissitärkkelys, passionhedelmä
9,40 €
Sitruunapai - L, Pähkinätön
Klassinen sitruunapai pehmeällä marenkikuorrutuksella. Kananmuna, sokeri, vehnäjauho, sitruunapyree, voi, valkuainen, maissitärkkelys.
9,40 €
Suklaa-unelma, Pähkinätön
Maito, sokeri, kerma, tumma suklaa, maitosuklaa, kananmuna, kaakaojauhe, voi, vehnäjauho, kiille, kaakaopapu, kerma, vesi, tärkkelyssiirappi, vaniljasokeri, liivate, suola.
9,40 €
Ekbergin delituotteet
Boulevard Blend –kahvi
200g.
12,90 €
Lissabon, pikkuleivät
Vehnäjauho, voi, sokeri, rusina, kananmuna, leivinjauhe, karvasmanteliaromi
11,90 €
Hiekka, pikkuleivät
Vehnäjauho, voi, sokeri, kananmuna, vanilliinisokeri
11,90 €
Fortuna, pikkuleivät
Manteli, suklaakuorrute, aprikoosimarmeladi, sokeri, valkuainen
11,90 €
Marmeladi 350g
Sokeri, glukoosisiirappi, vesi, hyytelöintiaine, pektiini, hapetusaine, sitruunahappo, aromit, värjäävät kasviuutteet (porkkana, musta porkkana, saflori, kirsikka, hibiskus, sitruuna, spirulina, kurpitsa)
11,90 €
Lakumix 250g
Sokeri, vehnäjauho, elintarvikemelassi, suola, lakritsiuute, anisöljy, kaakaomassa, kaakaovoi, täysmaitojauhe, emulgointiaine (soijalesitiini), luontainen vanilja-aromi, pintakäsittelyaine, herajauhe, laktoosi, glukoosisiirappi, lakritsipulveri, vadelmapulveri, vadelma-aromi. Saattaa sisältää pieniä määriä pähkinää ja mantelia
10,90 €
Virvoitusjuomat
Coca-Cola 0,5 l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)
Coca-Cola Zero 0,5 l
4,50 €(500 ml, 9,00 €/l)
Bonaqua kivennäisvesi 0,5l
Bonaqua on raikas matalahiilihappoinen vesi, joka sopii nautittavaksi sellaisenaan janojuomana tai ruoan kanssa. Bonaquan maustamattomassa kivennäisjuomassa ei ole lainkaan suolaa.
3,90 €(500 ml, 7,80 €/l)
Bonaqua kivennäisvesi villivadelma, 0,5l
3,90 €
