etisch.

Bowls, wraps, cakes & more - all vegan 🌱

DRINKS 🥤

  • €2.82

    Aqua Monaco Still, 330ml

    330 ml€8.55/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
  • €2.82

    Aqua Monaco Sparkling, 330ml

    330 ml€8.55/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)
  • €3.72

    Fritz-Limo Orange, 330ml

    330 ml€11.27/l
    Excl. €0.08 deposit (MEHRWEG)

At etisch, you can experience delicious, plant-based cuisine at its best. Here you will find fresh bowls, tasty wraps, delicious cakes and tempting desserts - everything is prepared with love and care. Enjoy the variety and creative vegan dishes. Seller: Company: Wolt Enterprises Deutschland GmbH, Address: Stralauer Allee 6, 10245 Berlin, General Manager: Hadi Zaklouta, Commercial register number: HRB 217122 B, Register court: Amtsgericht Charlottenburg, E-Mail: support@wolt.com

See similar venues

Address

Kazmairstraße 38

80339 Munich

See map

Delivery times

Monday10:00–15:00
Tuesday10:00–15:00
WednesdayClosed
Thursday10:00–15:00
Friday10:00–15:00
Saturday10:00–15:00
Sunday11:00–15:30

More information

Prices include VAT (excluding additional shipping costs that may apply).